יום היזמות הבינלאומי: נשים למען נשים

במסגרת יום היזמות הנשית הבינלאומי, שמתקיים היום, יתקיים כנס מיוחד באו''ם, שנועד להזכיר לנו שבעולם יש 250 מיליון נשים שחיות בעוני וכי יוזמות נשיות יכולות לשפר את מצבן

19/11/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

אליסיה ריינר. צילום: Getty Images

בסוף שבוע האחרון עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית ארגון משפחה חדשה, טסה לניו יורק לרגל זכייתה בפרס הסטיבי היוקרתי לנשים בעסקים. רוזנבלום זכתה בקטגורית "מנהלת יוצרת" בזכות המהפכה המשפטית שהיא מובילה בדרך של יצירת "מוצרים משפטיים" מחוללי שינוי כגון תעודת הזוגיות, צוואה ביולוגית וצוואה דיגיטלית.

פרס סטיבי לנשים בעסקים הוא אחד מהפרסים הבינלאומיים היוקרתיים ביותר בתחום העסקים, והזכייה של עו"ד רוזנבלום היא דוגמה טובה לדרך שבה נשים יזמיות משנות את העולם.

בהקשר הזה ממש בימים אלה מתקיים שבוע היזמות הגלובלי מתוך כוונה לחשוף אנשים צעירים לעולם היזמות ולעודד אותם לבחון אותה כדרך המאפשרת צמיחה והגשמה. ברחבי העולם - כמו גם בישראל - מתקיימים עשרות אלפי מפגשי יזמות בפורמטים שונים, וכמובן שגם מקומן של הנשים לא נפקד.

האירוע המרכזי יתרחש היום (חמישי) במסגרת כנס Wed בבנייני האו"ם בניו יורק. השנה ביקשו מארגני האירוע להדגיש את העובדה המצערת שישנן 250 מיליון נשים בעולם שחיות בתנאי עוני קשים והם מקווים כי יוזמות מסוימות יוכלו להיות משמעותיות כדי לשנות את מצבן. בנוסף, באופן טבעי מטרת הכנס היא להעניק השראה וחיזוק מוראלי לכלל ארבע מיליארד הנשים בעולם באשר הן.

כנס Wed הוא בעצם גולת הכותרת של החגיגה הגדולה ביותר שמיועדת לנשים ושדוחפת אותן להגשים פרויקטים חדשניים כמו חברות סטארט-אפ, שייצרו עבורן ועבור נשים אחרות משרות מתגמלות ועוד. כפי שכבר הוכח בעבר, פיתוח של רעיונות מקוריים יכול לדחוף לגידול כלכלי ואף להרחיב את הרווחה האנושית.

בין האורחים הרבים, שישתתפו השנה באירוע אפשר לציין את השחקנית מיימי גאמר, הידועה בעיקר כבתה של השחקנית מריל סטריפ ועוסקת בפעילות חברתית ובקידום נשים בכל הזדמנות שנקרית בדרכה. שחקנית נוספת שתיקח חלק בפעילות הכנס היא אליסיה ריינר, מי שקיבלה חשיפה רבה בתפקידה האחרון בסדרה הדרמטית-קומית "כתום הוא השחור החדש".

בגזרה הפוליטית אפשר יהיה לפגוש את ג'ין שאין – האישה היחידה בארה"ב שנבחרה גם כמושלת וגם כסנטורית במחוז של ניו-המפשייר. בנוסף, בין האורחים גם לא חסרים גברים כמו קרייג ניומרק, יזם אינטרנט ומייסד לוח המודעות המקוון קרייגסליסט והעורך של המדור הכלכלי ב"יאהו", אנדי סרוור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה