יום בלי חשמל

את מוקפת בערימות של כביסה ומבכה את מר גורלך? אנחנו כאן לעזור. כידוע, הדרך ללמוד להעריך משהו היא לקחת אותו, אז החלטנו לבדוק איך נראה יום בלי מכונת כביסה, מייבש או מיקרו

30/11/2016
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

אם גם את סופקת כפיים בתחינה אל השמיים פעמיים בשבוע בממוצע – על גובה הר הכביסה, על המדיח ששוב צריך למלא או לרוקן, על האוכל שלא מחמם את עצמו – כמוך כמונו, כמו כולנו. בעידן שבו אנחנו עושות הכל בו זמנית ומלהטטות בין קריירה לבית, ילדים, ספינינג או פילאטיס, זוגיות וגם קצת זמן לנשמה נדמה שאנחנו שוכחות לעתים כמה הכל יכול היה להיות מסובך יותר.

לפעמים אנחנו שוכחות לעתים כמה הכל יכול היה להיות מסובך יותר

כדי לבדוק עד כמה החיים יכלו להיות קשים באמת, עשינו ניסוי וניתקנו את כל מכשירי החשמל בבית ליום אחד ובדקנו כמה זמן מושקע במטלות אלמנטריות מדי יום. רוצה לנחש?

בוקר בלי מיקרו ובלי מייבש 

בוקר – זמן להפשיר לחמניות לכריכים לילדים, להעביר את הכביסה מהלילה למייבש ולצאת לעבודה. ביום רגיל התארגנות הבוקר הזו דורשת לכל היותר 4 דקות, תלוי במרחק בין המיקרו למייבש. אבל בבוקר בלי מכשירי חשמל שכחנו שצריך להפשיר את הלחמניות מראש ובמשך 20 דקות נכנסנו ויצאנו מהמטבח, תוך קיפוץ עם רגל אחת בתוך הג׳ינס ואחת מחוץ לו, כדי לבדוק אם כבר אפשר לחתוך את הלחמניות באמצע ולמרוח בהן משהו.

את הכביסה, שלא ניתן להכניס למייבש, החלטנו לתלות רגע לפני היציאה מהבית. ביג מיסטייק. היוג׳! יש לך מושג כמה זה מתיש לתלות כביסה, ועוד עם האאוטפיט שבחרת לעבודה? אחרי כמעט חצי שעה של ניעור ותליית הבגדים על החבל, ובמיוחד הגרביים שמסרבות לצאת מתנוחת הגלגול שלהן, לא נותרה ברירה אלא לחזור בקיפוצים על רגל אחת בג׳ינס אל המקלחת, להתרענן ולבחור בגד חדש. ותודה לאל שאת דוד החשמל לא לקחו.

סה״כ התארגנות בוקר – שעה נוספת ללו״ז הרגיל.

כשאת מבקשת ממנו שיהיה יותר מעורב

צהריים – סירים על האש וקריאה לקפה 

הילדים חוזרים מבית הספר והגן, ארוחת הצהריים מתוקתקת במקרר אבל, אוי כשאין מכשירי חשמל אין מיקרו לחמם אותה בעזרתו!
את הצלחות המיותמות סידרנו יפה על השולחן. את האורז חיממנו בסיר עם מעט שמן ותוספת קטנה של מים, לאט לאט שלא יהפוך לעיסה ושלא יישרף בתחתית. את השניצלים חיממנו ביצירתיות על מחבת נון-סטיק ולחלקים השרופים בקצוות קראנו ״קריספיים״.
כמה זמן לקח? ארוחת צהריים לחמישה, שמחממת ביום רגיל ב-10 דקות גג במיקרוגל דרשה חצי שעה של חימום איטי ושטיפת סירים כולל גירוד תחתיות.

ואם כבר לאמצע היום הגענו, גם את מכונת הקפה לקחו מאיסתנו. כאב ראש שנפתר באמצע היום בלחיצת כפתור ובארומת אספרסו, נמשך אל שלהי אחר הצהריים ומיותר לציין שבלי קפה ועם כאב ראש כל פעולה שדורשת תיאום מוח-יד לוקחת לפחות כפול מהזמן הרגיל.

ובסך הכל – מעל חצי שעה נוספת למטלות אחה״צ.

גם דרך להעביר כמה שעות בלי חשמל

ערב בא לעבודה 

שנייה לפני שהגיע הזמן להרים רגליים ולסיים את היום הובלנו את ערימת הכביסה אחר כבוד אל המכונה, אבל היום והשעון טרם צלצל חצות המכונה עודנה טובה לכביסה כמו דלעת. נחשו כמה זמן לוקח לכבס בכביסת יד את הפריטים ההכרחיים כדי שיהיו לילדים מחר תלבושת אחידה, לבנים, גרביים ומכנסיים הגונים? בין התאמת חום המים, להשרייה, שפשוף, שטיפה וסחיטה ידנית – לא פחות משעה של עיסוק בכביסה.

ובסה״כ, בלי למצמץ, התווספו לנו שעה וחצי של עבודה לסוף היום.

אז כמה זה עולה לנו?

בואו נשחרר את הכפיים הספוקות בתחינה אל השמיים, החיים שלנו הם מה שנקרא – תותים. ביום אחד בלי מכשירי חשמל נוספו לנו מעל 3 שעות של עיסוק במטלות היומיומיות, מהיום והלאה לא תשמעו מאיתנו מילת תלונה. אף מילה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה