יוליה פלוטקין: לא עושה עניין מיופי

לא מתרגשת מפפראצי, לא מקדישה יותר מדי למראה חיצוני. האישה הכי יפה בעיניה היא סבתא שלה ("האישה הכי טובה שהכרתי") והיא לא מאמינה באידאל היופי: בעיניה "בכל אחת יש משהו יפה"

20/10/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

יוליה פלוטקין מדגמנת למותג אייס קיוב

יוליה פלוטקין מדגמנת למותג אייס קיוב (צילום עדו לביא)

יוליה פלוטקין היא, בעיני, אחת הנשים היפות בישראל היום. במיוחד אני אוהבת (שלא לומר מעריצה) את האופן שבו היא הולכת עם תלתלי הזהב המפוארים שלה בגאווה ולא מוותרת עליהם לטובת פן שיחליק אותם כדבעי. דוגמניות מתולתלות הן מצרך נדיר בתעשיית האופנה. פעם אמר לי צלם אופנה מוביל שזה "בגלל שהתלתלים לא מצטלמים טוב ושבכלל הם משמינים".

מעניין, אני חשבתי שאוכל משמין, לא תלתלים. ובכן, מתברר שתלתליה של יוליה, נאמנים לה והיא לא מפסיקה לדגמן, ומאז שנכנסה לחיינו ב"הישרדות" היא אחת הדוגמניות הבולטות בישראל. רק באחרונה הפכה לפרזנטורית של מותג האופנה הלוהט "אייס קיוב". אבל אפילו היא לא תמיד חיה בשלום עם תלתליה המהממים. "בשנים האחרונות הגעתי למצב שאני שלמה עם השיער שלי אבל היו לי עניינים איתו בילדות ובעיקר בגיל ההתבגרות, עד שהבנתי שמתולתל זה יפה. הייתי הולכת בשיער אסוף, מורחת קרם מייד אחרי מקלחת, לא נתתי לו את האפשרות להגיע למצב טבעי".

שאלה: מה הייתה נקודת המפנה?

"כשהתחלתי לדגמן הבנתי איך הוא יכול להיראות אחרת. בכלל, כל עולם הדוגמנות חיבר אותי לעולם היופי והאופנה. כשהייתי ילדה לא התייחסתי ליופי שלי, בבית  לא שמו על זה דגש בבית וטוב שכך. ואז התגלגלתי לתחרות יופי והתחלתי לדגמן. בדרך גם עברתי כל מיני תהליכים עם עצמי, שלא אכנס אליהם כאן, אבל מאז שאני מדגמנת אני יותר מרוצה ממה שאני רואה במראה. אני זוכרת את הטסט הראשון שלי, עם הצלם דודי חסון. אף פעם לא איפרו אותי מקצועית לפני זה, לא ידעתי כלום. לימדו אותי לפתוח את השיער וגרמו לי לאהוב אותי. לקח זמן עד שהרגשתי שאני נראית וואו על סט צילומים בו מוציאים ממך את המקסימום. בגלל זה אני נורא אוהבת את המקצוע הזה".

שאלה: ומה קורה מחוץ לסט הצילומים. את מצטלמת הרבה, מעלה תמונות לאינסטגרם?

"אני לא אוהבת להצטלם יותר מדי, יותר חיה את הרגע, יש לי אינסטגרם ופייסבוק אבל אני לא חיה שם. אני פחות אוהבת לצלם את עצמי, מרגיש לי לפעמים דבילי לצלם את עצמי, בשביל מה?"

ומה עם הפפראצי שאורבים לך בכל מקום? לא מפריע לך שהם תופסים אותך לפעמים ביום לא הכי טוב שלך?

"כן, אז מה. מתבאסת לדקה ומתקדמת הלאה. לא נותנת לזה לעצבן אותי ולא לוקחת ללב. אני הולכת בתל אביב איך שבא לי, לא מתאמצת במיוחד כי אולי יצלמו אותי, אני מרגישה בנוח עם עצמי וזה מה שחשוב".

שאלה: מי בעיניך מייצגת אידיאל יופי?

"סבתא שלי, היפה בנשים. היא האישה הכי טובה שהכרתי כל ימי חיי, היא האישה שגידלה אותי והיא נראית כמו מלאך: קטנה, בהירה, עיניים כחולות, בן אדם מיוחד, אני אוהבת אותה אהבת נפש והיא גם יפהפיה, אז זה הכל ביחד".

בעולם, בכלל, היא מחבבת את המראה של ניקול קידמן: "לדעתי אין דבר כזה אידיאל יופי, יש כל כך הרבה מראות ובכל אחד מהם יש משהו יפה במיוחד. אבל ניקול תמיד נראית לי יפה, משדרת טוהר. תמיד נראית טוב, כאילו היא לא מתאמצת, עם חיוך ביישני ועיניים יפות".

יוליה פלוטקין מדגמנת למותג אייס קיוב יוליה פלוטקין מדגמנת למותג אייס קיוב (צילום עדו לביא)

שאלה: מה את עושה בשביל לטפח את המראה שלך?

"אני מאוד בהירה ואפילו הגבות שלי בהירות. אף אחד לא רואה את זה, אבל אני רואה, אז לפעמים אני שמה מסקרה כשאני יוצאת מהבית. אני הולכת עם השיער טבעי, בלי קרמים. כשאני יוצאת בערב אני שמה גם ליפסטיק וזהו פחות או יותר. יש לי חברות שלוקח להם שעות להתלבש ולהתאפר ואני לא אוהבת את זה שלוקחים את זה יותר מדי ברצינות. לפעמים כשלא מתאמצים יותר מדי – נראים הכי טוב. אני בוחרת מה ללבוש חצי שעה לפני שאני יוצאת מהבית וחוץ מזה בעלי אוהב אותי איך שאני".

שאלה: שזה?

"בלי איפור, בגדול. ובעיקר, שאני מרגישה סבבה עם עצמי. אני מתאפרת ומתלבשת לפי מצב הרוח שלי. אני סבבה עם המראה שלי ולאחרונה אפילו יותר. גם מבחינת משקל: עברנו את תקופת הצבא וגיל ההתבגרות ואני מרגישה טוב עם עצמי ואם לא אז שמים מייק אפ ויותר מסקרה, הכל טוב".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה