יאיר נתניהו מלהג ושרות הממשלה שותקות

בשבוע שבו הוליווד לבשה שחור כאות הזדהות עם ההטרדות המיניות ועם קמפיין MeToo, נשות הממשלה שלנו בוחרות לשתוק מול החפצה, זלזול בנשים ושידול לזנות

10/01/2018
שירה מרגלית קבלו עדכונים משירה
  • RSS

** עדכון שהתקבל בשעה 16:00 **

תגובת סגנית שר החוץ ציפי חוטבלי למערכת סלונה: "אני לא מוכנה להיות חלק מהשיח המשרת את תקיפת נתניהו בגלל מעשיו של בנו יאיר, בפרט שהוא התנצל. הדברים שנשמעו בקלטת מקוממים אך הוא אינו איש ציבור ואין לשפוט את מעשיו."

כשצפיתי בקדימונים להקלטות הסנסציוניות עם יאיר נתניהו, הבנתי שזה דיבור מלוכלך כזה או אחר ושיש כנראה אמירה בעייתית הקשורה בבנו של קובי מימון טייקון הגז, ואפילו שמעתי את ״אבא שלי סידר לך 20 מיליארד דולר״. חשתי תחושת גועל, אבל הבנתי שנתניהו בן ה-27 כנראה שוב מתרברב ולא חשבתי שיש כאן איזו מעורבות שלו מעבר לכך, ואפילו צייצתי זאת.

20 מליארד דולר לשם, 400 שקל לפה (צילום מסך)

אבל אז הגיעה הכתבה המלאה, עם הציטוטים והקולות והצחוקים והגועל וזה המשיך והמשיך אל תוך הלילה עד שהרגשתי שאני מבלה עם נתניהו וחבריו המפונקים במועדונים תל אביביים דוחים, כולל מאבטח ונהג.

בדיוק כשצפיתי בחדשות קיבלתי טלפון מבתי החיילת שנשמעה לי עייפה וסיפרה שהיא ערה משלוש לפנות בוקר ושעוד לילה ארוך של שמירות לפניה. שאלתי אותה אם שמעה על הקלטת של נתניהו ואמרה שלא ושקר לה כרגע, אז הנחתי לה. נפרדנו בנשיקה וגעגועים והמשכתי לחשוב עליה, על בתי בת ה 19.

בתי וחברותיה החיילות שתגענה ביום שישי מטירונות מפרכת לתוך שלל הכתבות על בנו המפוקפק של ראש הממשלה שמציע את חברתו לשעבר לחבריו ״שיעשו עליה סיבוב״. על הסכומים שבני התפנוקים מוציאים על חשפניות שאמורות לשבת עליהם ולענג אותם. שעם כל הכסף והייחוס עאלק, הם לא מוצאים אהבת אמת או אהבה בכלל, ואין להתפלא על כך. עולמם כה נבוב.

איך גדל אדם (וחאלס לקרוא לו ילד) כה רקוב, שכל מה שיש לו זה ייחוס משפחתי, שהוא צמוד לסינר של אימא ובודק כמו האחות המרשעת של סינדרלה את ניקיון הבית. כשהוא מסיים להיות רודן הוא יוצא בלילות להיות אדון של נשים מסכנות ועניות שצריכות לשעשע אותו ואת חבריו הרקובים גם הן. הוא לא ילד, אפילו לא נער. הוא אדם בוגר שלא קם בבוקר לעבוד, שחי כאילו הוא הנסיך הארי ושמסתובב במסדרונות הליכוד כאילו היה בנו של רודן שעתיד לרשת את הממלכה.

ואז אני מקווה שכמו שכולנו, גברים ונשים, מזועזעים מן הטינופת שיוצאת לו מהפה, יקומו נשות הממשלה ויעשו מעשה, יזעקו בקול רם, יתנערו מדבריו, מכוונותיו ומפועלו. אך הן לא. הן שותקות וחלקן אפילו מטילות רפש בחדשות 2. כזה עולב.

שתיקת השרות

לאיילת שקד שרת המשפטים, זו האמונה על הצדק והמוסר אין מה להגיד? קשה לי להאמין. למירי רגב אין מה להגיד? זו שיש לה מה לצעוק על כל דבר ועניין שותקת שתיקה רועמת? ואיתן ציפי חוטובלי ורחל עזריה וגילה גמליאל. שלא לדבר על השרים שלא הגיבו. כי מי רוצה לערב ילדים? (לא ילד כבר אמרנו?)

בשבוע שבו ראינו את הוליווד כולה מריעה לאופרה וינפרי על דבריה החד משמעיים על מעמדן של נשים. בשבוע שבו הוליווד לבשה שחור כאות הזדהות עם ההטרדות המיניות וקמפיין MeToo נשות הארץ שלנו בוחרות לשתוק מול החפצה, זלזול בנשים, שידול לזנות ושאר זוועות. חבל שהבת שלי לא נשארת שבת כדי לא לדעת מה קורה כאן בחוץ.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה