טסט עשירי חינם

לקח לורד אסיף יותר זמן וכסף להוציא רשיון מאשר לסיים שני תארים מתקדמים והסמכה לעו"ד. טסט עשירי חינם - מיתוס או אמת לאמיתה?

29/06/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» לא לחלום בזמן הנהיגה, צילום: thinkstock

פוסט אורח מאת ורד אסיף

היום מאבחנים כל אחד. יש דיסלקציה, דיסקלקוליה, הפרעת קשב וריכוז, פחד ממחויבות, נטייה להתמכרות, אישיות תלת קוטבית, פסולי חיתון – לכל אחד יש תג, סעיף פטור אישי.

אני חוששת שאני לוקה בדיסמכניקה. אין לי מושג אם הבעיה רשומה בספר ההפרעות הרשמי ואם יש פתרון לעניין אבל ללא ספק יש איזה כשל בסיסי כשהעניין מגיע למוטור ומוטוריקה.

נאמר זאת כך – לקח לי יותר זמן וכסף להוציא רשיון נהיגה מאשר לסיים שני תארים מתקדמים והסמכה לעו"ד. זו לא בושה, אני יודעת. אבל גם לא משהו שכדאי לנפנף בו בקורות החיים.

טיפשה אני בטח לא. אני בדרך אל התואר השלישי, מסיימת לפחות ספר אחד בשבוע ומצליחה להתמודד יפה עם השאלות בשעשועון "לעוף אל המיליון". את מבחן התיאוריה לעומת זאת, לא צלחתי בפעם הראשונה.

בלק-אאוט מוחלט אל מול שלל התמרורים המשמימים והתקף חרדה קל לנוכח שולחנות הפורמייקה המצופים של משרד הרישוי, טרטור המאוורר שמאחורי ואחוז הג'ל לשיער שנכח בחדר. כשלון משפיל אך צפוי.

חלומות בהקיץ

אני מהזן של החולמים. בתיכון מצאתי את עצמי לא פעם בוהה בשפתיה המתנועעות ללא קול של המורה למתמטיקה שעה שבמוחי מתוסרט היטב הספר האחרון שקראתי. באוניברסיטה, במרכזה של קבוצת דיון סוערת התלבטתי ביני לבין עצמי על הגוון המדויק של שמלת הכלולות וגם בישיבות מערכת מצאתי את עצמי פה ושם מפנטזת על החופשה הבאה.

הזיות ונהיגה לא הולכים זה לצד זו. לחלום על ארוחת פסטה טוסקנית לאור נרות בזמן שאני מרדימה את ילדיי האהובים זה טוב ויפה. כשזה קורה על הכביש זה כבר עלול להיות, שלא נדע, מסוכן.

כך, שיעורי הנהיגה הפכו למסע מייסר של נסיונות ריכוז מצידי לצד יכולת טכנית עלובה מאד ונזיפות בלתי פוסקות אם כי מוצדקות מצידו של מורה הנהיגה שהצית לעצמו בכל פעם ששגיתי עוד סיגריה, על מנת להירגע מהאיום המתמשך על חייו.

קלאץ'-ברקס-קלאץ'

בכל יום שישי שבתי מהצבא ופתחתי את הבוקר עם שיעור נהיגה מעייף. אם שיעורי הנהיגה הפכו סיוט הרי שהטסטים היו פסגת הפחד.

בכל טסט הרגשתי שהבוחן, ממש כמו כלבים מסוימים, מריח את הפחד שלי. היציאה מגני התערוכה בואכה איילון הפכה לשדה קרב של מכוניות, רמזורים, תמרורים, דפיקות לב מואצות, איתותים מיותרים וברקס מתבקש ששם קץ באחת לכל הפיאסקו.

באותם ימים הסתובבה שמועה כי מי שזוכה לכבוד ומגיע לטסט עשירי – מקבל אותו בחינם. כמי שבדקה את העניין מקרוב, אומר זאת כך – מדובר במיתוס.

כן, כן. אחרי תשעה טסטים מפרכים שכללו לילה נטול שינה לפני המבחן ותסכול מתמיד אחריו החלטתי לעשות את הצעד החכם ביותר – לעבור לאוטומטי. הרכב הפך באחת ממכונה מגושמת ומורכבת למכונית לונה פארק פשוטה ונחמדה. לאחר חמישה שיעורים הגשמתי חלום ועברתי בקלות ובמהירות את הטסט, העשירי במספר. אבל אפשר אולי לומר שהוא בעצם היה הראשון, לא?




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה