טיפים שיחסכו לך כסף ועוגמת נפש

השאיפה של כולנו היא לקנות כמה שיותר בזול, אבל לא אחת אנחנו משלמות על זה ביוקר. קבלי 3 טיפים מעשיים מה צריך לקחת בחשבון כשאת רוכשת פריט אופנה או יופי

03/05/2016
ורדית סיני קבלו עדכונים מורדית
  • RSS

תסכול זה שם המשחק (צילום: שאטרסטוק)

הכל התחיל כשמצאתי את הקרם שאני אוהבת באינטרנט. אותה חברה, אותה אריזה, אותו מרקם, רבע מחיר. הזמנתי 5 יחידות (כדי לא לשלם על המשלוח), התנפלתי על המשלוח, לא נותנת לריח המעט שונה להפריע לי בחגיגה, שהסתיימה בבוקר מול המראה, בפריחה מגרדת בטירוף שאילצה אותי להתקשר לעבודה ולהגיד שאני נשארת לעבוד מהבית באותו יום.

עם יד על הלב: כמה פעמים שמעת בחיים את המשפט "הזול עולה ביוקר"? רובנו שמענו את המשפט הזה, בדרך כלל מפי אמא או סבתא, כשקנינו אינספור פיצ'יפקס או בגדים זולים. ואם הן עשו לנו פרצוף, זה רק בגלל שהן היו למודות ניסיון. אז מתי הוא נכון ולמה צריך לשים לב? קבלו טיפים פרקטיים שיקלו עליכן לקבל את ההחלטה הנכונה.

1. מוצרי איפור וביוטי: לא להתפתות לכל מבצע

בואו ניקח, לדוגמה, את המבצעים וההנחות ברשתות הפארם על מוצרי איפור. אין ספק שקיימים מבצעים משתלמים, אולם ככלל מבצעים נוטים לבלבל, ולגרום לכן לקנות לא את המוצר שאתן רוצות, או לא במחיר הנכון. כדי שהמבצעים באמת יהיו אטרקטיביים עבורכן, צריך לשים לב למספר פרמטרים:

  • המבצעים המשתלמים ביותר עבורכן הם על המוצרים שאתן מכירות ומשתמשות בהם. מותגים לא מוכרים עלולים להוות סיכון (כמו בדוגמה שלעיל), בעוד שמוצרים יקרים יותר אינם בהכרח התמורה הטובה והמתאימה ביותר עבורכן, גם אם הם נחשבים לטובים יותר.
  • שימו לב לתוקף המוצרים. מוצר טיפוח שפג תוקפו דינו כדין מזון מקולקל.
  • בדקו את המחיר לאחר הנחה – גם אם החישוב לא תמיד פשוט (שימו לב גם לכמות), אל תתעצלו והשוו למחיר שאתן בדרך כלל משלמות עבור המוצר.
  • אל תקנו יותר ממה שאתן יכולות להשתמש, כדי שלא תמצאו את עצמכן מחלקות לכל החברות.
  • אל תתפתו לקנות כמות גדולה ממוצר שאתן לא מכירות.

להשקיע בתכולת התיק שלך (צילום: שאטרסטוק)

2. עולם האופנה: כמות מול איכות

בעולם האופנה יש לכולנו אפשרויות בחירה: לרכוש פריטים רבים במחירים זולים או פריטים בודדים במחירים יקרים יותר. מה עדיף?

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה: מה שאיכותי. אם איתרתן מבצע על מוצר איכותי שאתן מכירות, לכו על זה. אם אתן לא מכירות את המוצר/מותג, תהיו חשדניות, וקחו בחשבון שעל מוצר שהוא לא איכותי, במקרים רבים הכסף שלכן עשוי לרדת לטמיון תוך זמן קצר. זולה ככל שתהיה העסקה, היא לא תהיה משתלמת אם לא תלבשו את הבגד. על פי רוב, הבגדים הזולים מיוצרים מבדים באיכות ירודה ביחס לבדים מהם מיוצרים הבגדים היקרים. איפה זה בא לידי ביטוי?

  • המגע של הבד הזול על העור, שעלולה לגרום לאי נוחות ואי רצון ללבוש את הבגד. מכירות את זה שיש לכן ארון מלא בגדים ולא בא לכן על שום דבר ממנו? חשבתן פעם למה?
  • תוחלת החיים: בד באיכות ירודה יכול להיראות מליון דולר על המדף, אבל אחרי כביסה או שתיים לאבד את הצורה, להוציא גבשושיות ואף להקרע או להתפורר.

אוהבת רק את השמלה הזו. וחוץ ממנה אין לי מה ללבוש (צילום: שאטרסטוק)

3. עולם הטיפוח: מחוסר אפקטיביות ועד לנזקים פיזיים

הבעייתיות עם עולם הטיפוח היא הקושי לעמוד על איכותו של מוצר טיפוח ללא התנסות לאורך פרק זמן מסוים. כיום ניתן למצוא רשתות דיסקאונט למוצרי טיפוח בהן ניתן להשיג תכשירים במחירים מגוחכים או אתרי אינטרנט שמציעים מוצרים חלופיים במחיר אפסי. אולם, במקרה של מוצרי טיפוח יש לנהוג יותר ממשנה זהירות, שכן הנזק הכלכלי הוא לא הסכנה הכי גדולה.

נכון, כאשר אנחנו רוכשים תכשירים של מותגים מובילים אנחנו משלמים גם על הקנקן: האריזה היוקרתית, הפרסום וכדומה, אבל גם על המרכיבים, תהליכי הפיתוח, הטכנולוגיות, ועלויות המחקרים שסייעו לייצור התכשירים. המחיר הגבוה יבטיח במקרים רבים את איכות המוצר ואת עמידותו.

כשהמחליק שלך קם על רגל שמאל (צילום: שאטרסטוק) 

במקרה הזה אין פשרות, והמסקנה היא חד משמעית: אל תקנו מוצרי טיפוח של חברות מפוקפקות. יש לכן ספק – בדקו, שאלו, חפשו המלצות וחוות דעת. זה נכון בצורה גורפת למוצרי טיפוח העור, וגם למוצרי טיפוח שיער – החל ממסיכות וקרמים ועד למכשירי החלקה.

תכשירים זולים מחברות מפוקפקות יכולים לגרום לבעיות בעור – שבאה לידי ביטוי בגרד, פריחה ואלרגיות, ואף בכוויות במקרים חריגים. גם לגבי שיער, לא חסרים מקרים של נזקים ממשיים למשתמשות, שסבלו מנשירת שיער מאסיבית, משיער שרוף ונזקים נוספים. במקרה הזה, הרצון לחסוך כמה מאות שקלים ולהתפשר על מוצר חלופי יכול להביא לנזקים שהשיקום שלהם יעלה אלפי שקלים.

 ומה עם התסכול, שבשימוש במכשיר חשמלי לא איכותי? נכון לא רק לגבי טיפוח ויופי (צילום: שאטרסטוק) 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה