טיפים לחיפוש באינטרנט

Google מתקדמת ומציעה כלים ואפליקציות חדשות מדי יום. הנה כמה טיפים לשימוש יעיל וממוקד שיחסוך לכן זמן ואפילו כסף

30/09/2010
מיכל ספוז'ניק קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS
» לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי למצוא. צילום: wikimedia

במסגרת עיסוקי כמידענית אינטרנט, אני מבצעת חיפוש מידע מגוון בכל התחומים וכן עריכתו באופן מקצועי ללקוח בנושאים רבים ומעניינים: עריכת מחקר שוק אנליסטי, חיפוש מידע לתוכנית עסקית של יזמים, עריכת מחקרים אקדמיים ועסקיים, חיפוש אנשים ועוד המון דוגמאות ללקוחותיי  במגזר האקדמי,העסקי והפרטי כאחד.

היתרון בעידן הנוכחי של טכנולוגיית האינטרנט הוא שהמידע זמין לכל דורש ובכמות עצומה ברחבי רשת האינטרנט הגלובאלית וכן במאגרי מידע למיניהם,שחלקם בתשלום וחלקם חינמיים. המידען מאפשר לסנן את המידע העצום ברחבי הרשת ולערוך אותו באופן מקצועי עבור הלקוח.

כמה טיפים כלליים לחיפוש באינטרנט

היסטוריה

ניתן לתעד חיפושים קודמים שבוצעו ע"י אפליקציה חכמה של גוגל הנקראת Google Search History. אפליקציה זו יעילה גם במקרה של חיפוש חוזר ושל חיפוש מידע שמצאנו בעבר.

הגבלת פורמטים

לעיתים הגדרת סוג הקובץ ברשימת החיפוש בגוגל מאפשר לצמצם למידע רצוי ולסנן מידע לא רלוונטי. לדוגמא: ppt, xls,pdf הינם הפורמטים הנפוצים עבור מאמרים, מצגות למיניהם וכדומה.לצורך כך נקליד “filetype:pdf” בשורת החיפוש של גוגל

מי חיפש מה ומתי

מנוע חיפוש מעניין של חיפוש סטטיסטי בנושא מסוים הינו Google Trends המאפשר בהקלדת מילת חיפוש את הסטטיסטיקה של חיפושים שבוצעו עבור המילה וגם מאפשר להשוות בין נושאים שונים, מוצרים, חברות וכדומה.

תמונה שווה אלף מילות חיפוש

Google Goggles היא אפליקציה באמצעותה ניתן לבצע חיפוש ברשת ע"י העלאת תמונה ולא הקלדת טקסט. לחיפוש הניסיוני ע"י תמונה יש כבר מאגר מידע המכיל ביליוני תמונות, לדברי ויק גנדוטרה, סגן נשיא התכנון ופיתוח של גוגל.

השוואת ספרים

BookAse.com הוא מנוע חיפוש ספרים - ספרי לימוד וספרי קריאה- והשוואת מחיריהם ברשת . המנוע מציע שירות השוואת מחירים לספרים מקרב חנויות הספרים האינטרנטיות העיקריות מרחבי העולם.

תוצאות החיפוש באות אליך

Google Alerts הוא שירות של גוגל מאפשר לקבל עדכון בנוגע למילות חיפוש מסוימות ע"י הרצת שאילתא בין כל מרחב האינטרנט כדי לבדוק עדכונים על נושא או מוצר מסוים וכך לחסוך חיפוש מתיש יומיומי ומאפשר זאת באופן יעיל וממוקד.

מתוך הבלוג של michals- מזל דגים

מיכל ספוז'ניק היא מנהלת פורום המידענות ב"וואלה", מידענית העוסקת בתחום איתור ועריכת מידע באינטרנט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה