טיפול בפיגמנטציה בפנים לפי הרפואה הסינית

השיטה השכיחה ברפואה המערבית לטיפול בפיגמנטציה היא בחומר הבהרה שנקרא "הידרוקינון" בריכוזים שונים, לעיתים בשילוב עם חומרים נוספים, כגון: רטין A ,שמקלף שכבות עליונות של העור

31/08/2016
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

מאת טלי סגמן בן סימון

נשים רבות בעולם סובלות מהיפר פיגמנטציה בפנים ולא תמיד יודעות איך ניתן לטפל במצב הזה. ישנן הרבה אופציות אבל אחת שיכולה להלהיב אתכן במיוחד היא זו המוצעת ברפואה הסינית. אז מהי היפר פיגמנטציה? בתוך העור ישנם תאים הנקראים מונוציטים, אשר מיצרים חומר ששמו מלנין והוא זה שיוצר את הפיגמנט בעור. כאשר פיגמנט זה מתרבה נוצרת היפר פגמנטציה.

הסיבות לפיגמנטציה בפנים:

1.מלזמה - היפר פיגמנטציה נרכשת המופיעה בצורת כתמים בעיקר בפנים: על הלחיים,גשר האף, המצח, הסנטר ולפעמים בצוואר. מלזמה הינה מחלה כרונית - כל עוד האסטרוגן קיים יש נטייה להיווצרות יתר של פיגמנטציה, לנשים מבוגרות אין מלזמה כי האסטרוגן אצלן יורד.

2. אקנה - במקרה זה צורת הכתמים דומה לצורת הנגע.

3. לנטיגו - כתמים המופיעים אצל אנשים מבוגרים, בדר"כ בהירי עור.

איך ניתן לטפל בפיגמנטציה?

השיטה השכיחה ברפואה המערבית לטיפול בפיגמנטציה היא בחומר הבהרה שנקרא "הידרוקינון" בריכוזים שונים, לעיתים בשילוב עם חומרים נוספים, כגון: רטין A ,שמקלף שכבות עליונות של העור. הדעות לגבי השימוש ב"הידרוקינון" חלוקות ועם השנים התפתח חשש בנוגע לשימוש בהידרוקינון ולאחרונה, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הציע אפילו לאסור מכירת תכשירים המכילים הידרוקינון ללא מרשם.

הסיבה לכך טמונה בעובדה שבמספר מחקרים נמצא שהידרוקינון ,בנוסף להיותו חומר הבהרה מעולה, עלול לגרום לנזקים בדנ"א וכתוצאה מכך עלה חשש בנוגע ליכולתו להוביל להתפתחות סרטן.

דיקור סיני

רפואה סינית אסתטית והטיפול בפיגמנטציה 

לרפואה הסינית האסתטית ישנו פיתרון טבעי, נכון ויעיל לטיפול בהיפר פיגמנטציה! בזמן הטיפול ישנו שימוש בכלים רבים כגון:

1. גואה שה

גואה שה היא טכניקת ריפוי סינית עתיקה שמחזירה אותנו לאחור אלפיים שנה. המשמעות של גואה הוא לקרצף ,לשפשף או לסחוט והמשמעות של שה הוא רעלן. השיטה העתיקה תורמת להעלאת צ'י (אנרגיה חיונית ביו חשמלית ),יצירת סרקולציה של דם , פתיחת חסימות ושיפור זרימת דם וכן הרחקת חום רעיל.

הטיפול בגואה שה אינו כואב ,במהלך הטיפול מקרצפים ו"מסרקים" את האזור בו רוצים לטפל - לעיתים בתום הטיפול יופיעו נקודות אדומות והמשמעות היא ששחרור הרעלים התבצע.

 2. מזורולר

 מזורולר עשוי גלגלת פלסטיק אליה מחוברים מחטים זעירות המיוצרות, מחוטאות ועוברות תהליך עיקור המקביל למחטים המשמשות לתעשיה הרפואית. הטיפול בשיטה זו יכול להגביר באופן משמעותי את החדירה של החומרים הפעילים בקרמים, בסרומים ובמסכות.

המזורולר מגיע במספר גדלים ומותאם למטופל.

המזורולר תורם להצערה ורענון של עור הפנים, האצת חידוש תאים, מבהיר את גוון העור, משפר יצור קולגן ואלסטין, מטשטש קמטים, מטשטש ומשפר מראה צלקות ומוסיף לחות לעור מבפנים.

דיקור סיני בחורה

3. כוסות רוח מותאמות לפנים 

כוסות הרוח תורמות להזרמת דם לפנים ,משפרת סרקולציה ,פותחת חסימות ומשפרתמשמעותית את מראה עור הפנים.

* מחטים עדינות המותאמות לפנים –המחטים עוזרות להנעת דם ועל ידי כך משפרות משמעותית את הכתמים בעור .

4. רולר גרמניום לעיסוי הפנים

רולר גרמניום מבוסס על מוליכות מינראל הגרמניום. גלילת הרולר על גבי העור מסייעת לתחלופה מהירה של תאי עור, חילוף חומרים מהיר,מסייעת במיצוק העור, הפחתת נפיחות הנובעת מעודף לחות ושומן ומשפרת את כלל פתולוגיות העור הנובעות מהתבגרות.

5. טייגר וורמר

הטייגר וורמר משלב את איכות המוקסה והוא בטוח לשימוש בפנים. הטייגר וורמר מאיץ את סירקולצית הדם בפנים ואל הפנים, מסייע ביצור תאים חדשים וסילוק תאי עור מתים, מסייע בסילוק רעלנים ומגביר יצור קולגן בזכות שיפור תנועת הדם והצי'. המטופל מתבקש להשתמש בכלים שונים גם בבית ומקבל הנחיה איך לעשות את הטיפול בבית.

בנוסף לכך ישנו שימוש בקרם מיוחד המכיל בין היתר:שמן אבוקדו, זרעי ענבים, אלוורה, ויטמין C, ויטמין E, סידן ועוד. הקרם מסייע להבהרה מוחלטת ארוכת טווח של כתמי עור, פועל להתחדשות תאים, להזנת העור והרגעתו ובמקביל מכיל מסנני קרינה.

** הכותבת היא טלי סגמן בן סימון -dip.ac - מטפלת ברפואה סינית, מומחית לרפואה סינית אסתטית. ניתן ליצור קשר עם טלי, רפואה סינית אסתטית, במספר: 050-3747867, קליניקות במודיעין ובתל אביב

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה