טיולי שקדיות לכל המשפחה

נצלו את סוף השבוע הקרב וקחו את החברים ואת המשפחה לחוות כמה מראות בלתי נשכחים של שקדיות בפריחתן. ויש גם המלצות למסעדות בדרך

19/02/2014
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • בדואר
  • RSS

מתוך האתר של חגית אברון

ליפנים יש את פריחת הדובדבן, לאמריקנים את השלכת האדומה ולנו את פריחת השקדיות: ורדרדות, לבנות, שקדניות ועטורות הוד והדר. בימים אלה ממש מלבלבים עצי השקד בשיא תפארתם.

מהר לפני שיגמר, נצלו את סוף השבוע הקרב וקחו את החברים ואת המשפחה לחוות כמה מראות בלתי נשכחים של שקדיות בפריחתן. כמובן שלא אותיר אתכם רעבים, ועל כל מראה של שקדיה, תקבלו המלצה אישית למסעדה. בילוי נעים.

 

עין כרם: שקדיות, שירים ומרציפן

עין כרם: שקדיות, שירים ומרציפן

אך טבעי הוא שבעין כרם היפהפייה יפרחו השקדיות כמו עיטורי גלויה הדורה המוסיפה מסגרת יפה לנוף הציורי של הכפר.

ביום שישי הקרוב יתקיים בעין כרם אירוע השקדיות השנתי של אגדת עין כרם, ובו יילקחו המטיילים לפינות חמד סודיות של הכפר, המשובץ אינספור שקדיות.

במהלך הסיור יסופרו סיפורים ואנקדוטות מקומיות, ובהמשך יתקיים קונצרט ברחבי גן העדן של האחיות ציון. זמרות מקהלת נעמה ישירו ברחבי הגן שירי אביב ופריחה. בין שיר לשיר יסופר סיפורן המרתק של הנזירות היהודיות ועוד מסיפורי המקום. חציו האחר של הקונצרט הקולי יתקיים בכנסייה.

את ארוחת הצהריים שלכם, אותה תאכלו בין הסיור לקונצרט, אני ממליצה לאכול על גג מסעדת הבראסרי, שמגישה אוכל ביסטרו טעים ומוקפד וצופה על נוף השקדיות המשתולל.

להרשמה לסיור המתקיים ביום שישי הקרוב בשעה 9:00 התקשרו ל-02-6418682

.

כליל: שמלת כלולות של שקדיות וטול של בשרים

כליל: שמלת כלולות של שקדיות וטול של בשרים

אני מתה על היישוב כליל שבגליל המערבי. על אנשיו הנינוחים, על צורת החיים האלטרנטיבית שבחרו תושביו - אנרגיה סולרית, אוכל אורגני והמון ענייני רוח.

הדרך המתפתלת ליישוב זרועת עצי שקדיות פורחים, גבעות עגולות חמוקיים ופריחה שמתחילה להנץ בשלל צבעים. שלטי עץ בסגנון המערב הפרוע יכוונו את דרככם לבתי התושבים: יוצרים, גבנים ומטפלים אלטרנטיביים, ושתו גם קפה או צ'אי עם המקומיים באוהל המבולגן בחינניות של "קפה בכליל".

ארוחת צהרים מומלץ לאכול במסעדת טול המתמחה בקדירות דשנות של בשר, המופקות בתנור עצים בלוויית היין עטור הפרסים של יקב שטרן המקומי. כל אלה יחדיו יוצרים חוויה של טרואר גלילי מקומי.

 

מסעדת טול בכליל – 054-4794472

.

קיבוץ מגל: המטע הסודי והמבורגר למתקדמים

קיבוץ מגל: המטע הסודי והמבורגר למתקדמים

והנה סוד כמוס לפרה ולסוס, ואני מקווה בלבי שפרנסי קיבוץ מגל לא יכריזו עלי כאישיות בלתי רצויה בעקבות המלצה זאת.

קיבוץ מגל, השוכן בעמק חפר, מצטיין בזכות מטעי הזיתים המניבים את שמן הזית המשובח "מסיק קיבוץ מגל", כמו גם בשקדים מצוינים, מפירותיו של עצי השקד המקומיים. את השקדים מגדלים במטעי הקיבוץ, מה שאומר שבימים אלה פורחים העצים שבמטעים במלוא עוזם, והתוצאה היא מראה משגע של שורות סדורות של שמלמלות ורודות, תחרה לבנה של ניצנים ועלי כותרת המפוזרים על האדמה, כמו שטיח מרנין של פתיתי שלג. מדובר באחד מהמחזות המרהיבים של עצי השקד שתראו מעודכם.

מאחר שאין במקום מסלול מסודר, יש לעבור את שער הכניסה לקיבוץ ומיד לפנות שמאלה לכיוון המטעים. אנא מכם, שמרו על ניקיון המקום ועל שלוות העצים, הם עוד צריכים להניב פרי.

ארוחה באזור מומלץ לאכול במסעדת יומנגוס שבצומת רופין, המציעה המבורגרים יצירתיים בטעמם ועצומי מימד בגודלם.

 

מסעדת יומנגוס – צומת רופין : חובה להזמין מקום לשבת. 09-8943656

.

כפר קיש: גבינות ושקדיות

כפר קיש: גבינות ושקדיות

הכביש לכיוון כפר קיש, בואכם הגליל התחתון, זרוע מטעי שקדיות המתהוללים בפריחתם, כרמי זיתים וענבים שתורם יגיע בקיץ.

טיול באזור יניב את אחד ממראות השקדיות היפים בארץ. כבונוס לטיול הקטן לפרובאנס המקומית, מסתתרת בכפר קיש קוסמת הגבינות מיכל מור מלמד, גבנית צעירה ומוכשרת, המוכרת בביתה הקט את הגבינות המשובחות אותן היא מגבנת במו ידיה.

"שירת רועים" היא קראה למחלבה שלה, שאכן שירה בוקעת מהן: גבינות מעודנות לצד חריפות, משובצות כמהין או טימין, חריצים צהבהבים בטעמים עדינים-חרפרפים, ועוד כיכרות עגולים בטעמים עזים שיזכירו לכם את נפלאות ביקורכם האחרון בחו"ל.

אפשר לארוז כמה חריצים שאהבתם, ליטול בקבוק של שמן מצוין ויין מיקב בוטיק מקומי ולבקש ממיכל שתצביע עבורכם על פינת חמד טבולה בנוף עד.

שירת רועים – גבינות, מיכל מור מלמד, כפר קיש. טלפון: 052-2548052. פתוח גם בשבת בתיאום מראש.

 

זהו, לא אומרת את המילה שקדיות יותר. להתראות בשנה הבאה.

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה