חלון ראווה: סלומה פקיאל וסנדרה קדוש

סלונה וסנדרה מעצבות ומייצרות סנדלים יווניים בבית מלאכה יווני אותנטי, התוצאה כבשה במהירה את הפאשניסטות המקומיות והסנדלים הפכו לאחד הטרנדים החמים של הקיץ

20/05/2019
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מי אנחנו?

סנדרה וסלומה גריק סנדלס צילום דור שרון

סלומה פקיאל, בת 31, נשואה+2, וסנדרה קדוש, בת 34, נשואה +2. המעצבות והבעלים של המותג GREEK SANDALS משנת 2017.

בפשטות שלו, השם של המותג מאגד את מהות העשייה שלנו. אנחנו מייצרות סנדלים יווניים מקוריים בבית מלאכה יווני. בנוסף החברה שלנו ״קטמרן״ מאגדת תחתיה קשת רחבה של מוצרי קיץ נלווים, אותם אנו אוספות במהלך המסעות שלנו במפגשים עם אמנים מקומיים יווניים. מקורו של השם ״קטמרן״ בהרפתקה ים-תיכונית משותפת בעת שיט קטמרן בין האיים השכנים ביוון, שם נפגשנו בפעם הראשונה. המפגש בין ערכינו האסתטיים המשותפים לבין סגנון החיים יצר חברות עמוקה של יצירתיות הדדית.

רקע

סלומה למדה אדריכלות פנים בפריז בבית הספר ESAG Penninghen school of Graphic Arts והשלימה את לימודיה במכון הטכנולוגי חולון. לאחר כמה שנים בישראל, התמחתה עם שותפתה אמי שחר בעיצוב ישראלי ובאספנות, והשתיים פתחו את החברה, "Design Space״. סנדרה מגיעה מתחום הקולינריה, בבעלותה היו מסעדה בגליל ובר בתל אביב והיא למדה פסיכולוגיה.

שתינו מגיעות מרקע שונה ללא כל ניסיון קודם בתחום האופנה והקמעונאות. לא דמיינו שנעסוק במה שאנחנו עוסקות היום, אך הדרך נסתרת ובמפגש בינינו החל מסע משותף שהוביל ל-GREEK SANDALS.

לאחר ששתינו ילדנו את בנותינו הבכורות, ידענו שאנחנו רוצות להשקיע בעשייה ובד בבד לשמור על החופש שלנו, על המסעות שלנו שמובילים אותנו למפגשים המאפשרים לנו לאסוף חוויות ופרטי אמנות מקומיים. הרקעים השונים מהם אנחנו מגיעות מעשירים ומייחדים את המותג שלנו. אנחנו נהנות מהיצירה ומהלימודים המתמשכים שבעיצוב וייצור הסנדלים.

greek sandals  צילום solal fakiel

מתי ולמה הבנתן שאתן רוצה להיות מעצבות?

היצירה הייתה שם תמיד, כדרך חיים, העיצוב היה קיים בכל האספקטים השונים בחיינו. נראה כי המקורות שלנו השרישו בנו את הזיקה לעיצוב ואת הסגנון הקלאסי. כאספניות נאמנות של סנדלים יווניים לאורך השנים, רצינו ליצור סנדלים שמעלים בנו רגש וכמיהה, כאלו שאוצרים בתוכם תחושה של חופשת קיץ מתמשכת, במוצר על זמני בעל איכות ועכשוויות, הנושא את חותם הדגם הקלאסי. אט אט ובעבודה קשה צברנו ניסיון ומעונה לעונה אנו מרחיבות את מבחר הדגמים עליהם אנו חתומות.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

בשלהי 2014, חשנו חדורות למצוא בית מלאכה מקומי מתמחה המשתמש בטכניקות מסורתיות, כזה ההופך יריעת עור טבעי ליצירת אמנות. לקחנו איתנו את נח שרק נולד, ארזנו תיקים ויצאנו אל הרפתקה יוונית נוספת בחיפוש אחר מפעל שיהיה לנו לבית. עברנו מדלת לדלת, עד שמצאנו בית יוצר שהרגיש נכון. מאז ועד היום, השילוב בין האימהות, הזוגיות והעשייה שלנו מאתגר ומכתיב עבורנו את הקצב, על כן, מרכיב הזמן חיוני לתהליך היצירה שלנו, אנו אוהבות את ההיבט העונתי שבעבודה, המותיר מרווח של חופש ליצור ולהתפתח בצורה אמינה ומהימנה גם לעצמנו, בלי להתפשר על תהליך הייצור והעשייה.

greek sandals. צילום: solal fakiel

איך אתן מתארות את סגנון העיצוב שלכן?

ים תיכוני, מנימליסטי, עכשווי, נשי.

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת אתן מתחברות?

Vanessa Paradis, Jane Birkin

כמה שורות על הקולקציה האחרונה

המותג שלנו באופן טבעי יוצר כמיהה לחופש, בקולקציה הנוכחית בחרנו באישה החופשיה, זאת הבוחרת לשבור את הגבולות. בהשראתן של כל אותן הנשים המקיפות אותנו יום יום נוצרה הקולקציה שמעבר לנוחות מאפשרת חוויה של חופש ושחרור, הן במינימליזם החושף את הרגל הערומה והיפה בשלמותה והן מבחינת הגוונים החדשים כמו הבחירה בגוון המנוחש ברצועות הדקות ששובר את גבולות הקו הנקי אבל עדיין שומר על החותם הקלאסי.

greek sandals. צילום: solal fakiel

כמו כן נוספו הקולקציה all black המתאימה לערב ומשתלבת עם כל מערכת לבוש אלגנטית וקולקציית הכלות all white המתאימה לכל אותן הכלות שמחפשות סנדל שטוח שמשתלב עם שמלה לבנה.

לצד הסנדלים, הקולקציה הנוכחית מאגדת בתוכה אוסף של פרטי קיץ על זמניים היוצרים כמיהה לחופש מתמשך. ביניהם, בגדי ים, לונגים ומגבות חוף, תיקי רפייה וקולקציית תיקי עור חדשה.

greek sandals. צילום: solal fakiel

greek sandals. צילום: solal fakiel

טווח מחירים: סנדלים 290 - 430 שקל, אקססוריז 50 - 1200 שקל.

טווח מידות: 36- 42

איפה קונים? בחנות הקיץ שלנו, במסריק 12 שתהיה פתוחה עד ספטמבר, באתר GREEKSANDALSOFFICIAL.COM. וביריד הדרס קוד שייערך בתאריכים 25-23 במאי בדובנוב 8 בתל-אביב.

גריק סנדלס במסריק. צילום: יח"צ

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה