חלון ראווה: הגר סתת

מעצבת התכשיטים הגר סתת גדלה בבית ירושלמי שסבב סביב יצירה כך שתחום העיצוב בחר בה. משפט אחד שאבא שלה נהג לומר לה היה המפתח להצלחה

05/11/2017
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מי אני?

הגר סתת

הגר סתת, בת 42,  נשואה + 3. המעצבת והבעלים של מותג התכשיטים הנושא את שמי Hagar Satat משנת 2005.

נולדתי בירושלים, בת שלישית ואחרונה. גדלתי בבית שכל כולו סביב היצירה, הן המחשבתית והן החומרית. אבא- פסל, נגר וצייר ( וגם קוסם), אמא עושה בגדים, קרמיקאית ומעצבת תכשיטים.

תמיד ייצרנו ויצרנו בבית. הן מרצון והם מכורח. היצירה היתה גם מחשבתית, תמיד לחשוב מה ניתן לעשות ולמכור, איך ניתן לייצר כסף מהיצירה? מכאן נולדה גם שאפתנות ועצמאות גדולה. משפט שגדלתי עליו היה:" אל תחשבי על האיך תחשבי על המה, האיך כבר יבוא..."

בשנת 2002 סיימתי לימודים בבצלאל במגמת צורפות. שנתיים לאחר מכן, אחרי הולדת אלה, הבת הבכורה שלי, התחלתי לייצר תכשיטים ולמכור. בתחילה בדוכנים בשוק המעצבים, ולאט לאט, עקב לצד אגודל, התחלתי למכור לחנויות מעצבים, פתחתי 3 חנויות משלי, התחלתי שיווק לחו"ל ועוד.

כיום אני בעלת 3 חנויות הנושאות את שמי, אתר אינטרנט, משווקת לכ-50 חנויות ובוטיקים בארץ, מוכרת במטוסים של אל על ומייצאת לארה"ב, אנגליה וניו זילנד.

מתי ולמה הבנת שאתה רוצה להיות מעצבת?

אני חושבת שמכיוון שגדלתי בבית שכל כולו יצירה היה מאד ברור שגם אני אפנה לתחום, זוכרת אותי כילדה מציירת, רוקמת ותופרת. זה היה תהליך לא מתוכנן ומאד טבעי, ובסיום הצבא היה לי ברור שאני הולכת ללמוד עיצוב.

בעיצוב תכשיטים, מבחינתי, ישנו שילוב מרתק שבו באה לידי ביטוי כל היצירתיות והתרגום שלי למגמות אופנה ישראליות ועולמיות בתחום. ניתן לעבוד עם אינסוף חומרים, צורות וצבעים.

SATAT4112

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

הדרך מלאה באתגרים, והרצון להתפתח מביא איתו כל הזמן אתגרים נוספים. האתגר הגדול ביותר מבחינתי הוא העמידה בלוחות זמנים. מעצם היותי מעצבת ואמנית, קשה לי להיכנס למסגרת בה צריך להתחייב להוצאת קולקציות בזמן, לעמוד בתהליך השיווק שלהן וכו'. יש בזה משהו מאד מגביל מצד אחד אבל מצד שני עושה סדר וארגון ולי זה מאד חשוב.

מעבר לכך בכל קולקציה יש האתגר הקבוע, לחדש ולהתחדש, להיות ייחודית, להביא בשורה חדשה וכמובן לעצב קולקציה מרשימה ולתת מענה לקהל לקוחות הנרחב שלי.

איך אתה מתארת את סגנון העיצוב שלך?

סגנון עיצוב מאד נקי, לא עמוס מדי, לא מתחכם. מצד אחד יש המון סגנונות וכל קולקציה מיוחדת ובסגנון וחומרים משלה אך תמיד יישמר הנקיון. גם בתכשיטי סטיימנט גדולים וגם בתכשיטים עדינים אני מקפידה שלא יהיה עומס הן צבעוני והן צורני.

SATAT4113

לסגנון האופנתי של מי את מתחברת?

אני מתחברת מאד למותג האופנה האיטלקי מארני, בעל סגנון גיאומטרי ונקי עם טוויסט. ניתן לראות את זה גם בתכשיטים שלהם, מאד בסטייל ובטעם, לא עמוסים מדי ומאד מדוייקים.

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

הקולקציה שהושקה לאחרונה נקראת מטרופוליס והיא עוסקת בסביבה הטבעית והיומיומית שלי - העיר תל אביב. היא נוצרה בעקבות שוטטות במקומות משמעותיים מעברי, מההווה ואפילו מהחיים של הילדים שלי, שגדלים בתל אביב.

SATAT4114

התכשיטים עוצבו כעולם צורות אקלקטי אינסופי, שגעון של ארכיטקטורה גאומטרית לצד מבנים מעוגלים. מונוכרומטיות לצד צבעוניות מטורפת, הכל מהכל.

בין הפריטים ניתן לזהות מספר השראות, למשל שרשרת אגם שעוצבה בהשראת פסלו של יעקב אגם "שורשים-מנורה", עגילי דר בהשפעת פסלו של קדישמן בכיכר הבימה, וטבעת רומנו, כשמה כן היא - כמחווה לבית רומנו.

SATAT4115

SATAT4117

 טווח מחירים: 129 - 459 שקל

איפה קונים? בזל 37, מתחם התחנה נווה צדק, החשמל 8 ( גם חנות עודפים) תל אביב, באתר: Hagar Satat | Jewelery ובמבחר חנויות בוטיק בארץ.

הגר סתת בפייסבוק 

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה