חייו הצפויים של אלאור אזריה בכלא

אם בית הדין לא יקבל את בקשתו, ביום רביעי הקרוב יתייצב אזריה בכלא 4 לריצוי עונשו בגין הריגת מחבל מנוטרל. הוא יאלץ להיפרד מהסלולרי, להתרגל לספירות ולשהות לצד עוד 9 שותפים בתא

08/08/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

אם בית הדין לא יקבל את בקשת החנינה בנוגע להמתקת עונשו ביום רביעי הקרוב יתייצב אלאור אזריה בכלא 4 לריצוי עונשו בגין הריגת מחבל מנוטרל. אם תהיתם כיצד חייו עומדים להשתנות,  ב"ynet" פרסמו את השינויים הצפויים לו. אחרי שנה וחצי של מעצר פתוח הוא כבר לא יוכל לדבר או לשלוח הודעות כאוות נפשו. הוא יצטרך להיפרד מהוואטסאפ ולשכוח מפייסבוק.יילקח ממנו הסלולרי, ביקורי המשפחה יצטמצמו למינימום (את הביקור המשפחתי הראשון בכלא יוכל לקבל בתום השבוע הראשון למאסרו) ושגרת עבודות הרס"ר תוחלף בלו"ז קשוח.

בכלא 4 אזריה כבר ריצה תשעה ימי מעצר בתחילת הפרשה, כשעוד היה חשוד ברצח ובהמשך בהריגה. מאז הוא זכה לתנאים נוחים במפקדת אוגדת האם של חטיבת כפיר (בבסיס נחשונים שליד ראש העין) הכוללים בין היתר יחס חם של מפקדים, ביקורי משפחה כמעט על בסיס שבועי וגישה חופשית לאמצעי תקשורת. השבוע הוא יאלץ להסתגל לתנאים חדשים ואיך ננסח זאת בעדינות, לא מדובר בפיקניק.

אלאור אזריה בדיון על הערעור (צילום מסך)

אזריה, שהיה אמור לרצות את עונשו בכלא 6 הסמוך לחיפה, יישלח לכלא 4 לאחר שהוחלט ככל הנראה להתחשב בבריאותם של הוריו, צ'רלי ואושרה המתגוררים ברמלה. את התקשורת עם קרוביו ינהל מעתה רק באמצעות טלפון ציבורי (עם כרטיס טלכרט) והוא יוכל להנות מהמשלוחים הטעימים שיביאו לו הוריו רק במהלך הביקור ולא בתוך הפלוגות עצמן.

הבוקר שלו יתחיל ב-5:15  ובמהלך היום מתקיימות מספר ספירות. אזריה יוכל להביא עמו בגדים, מצעים וחפצים אישיים כגון שעון וכלי צחצוח וכמו כל כלוא אחר, הוא יקבל הקצבה כספית וירטואלית מהצבא, לרכוש מוצרים בקנטינה. הוא יוכל לצפות בטלוויזיה בשעות מוגבלות עם יתר הכלואים (וזו הזדמנות טובה להמליץ לו על הסרט "חומות של תקווה") ואחת לשבוע הוא יוכל לצפות בסרט קולנוע. אם הוא ירצה לשמור על כושר, הוא יוכל להשתתף באימונים גופניים ומשחקי חצר.

צ'רלי ואלאור אזריה (צילום מסך)

צ'רלי ואלאור אזריה (צילום מסך)

הוא עשוי לשהות בחדר שיכלול עד 10 כלואים ולהתמודד עם היעדר פרטיות באופן מובהק. במצב כזה לא מופרך לפנטז על תא לבד אבל העברה לבידוד מתרחשת במקרה שהכלוא מתנהג באלימות או מפר את הוראות הכלא כמה פעמים. בכלא 4 יש גם צינוק שכולל מזרן ולשם מגיעים כלואים שנשפטו על ידי מפקד הכלא.

במסגרת שהותו בכלא הוא יוכל לקחת חלק בבית המלאכה לחלקי חילוף בבסיס התחזוקה ואם ירצה, יוכל להשתתף בפעילות של מתנדבי עמותת אגמון כחלק מהליך השיקום של הכלואים. לחופשות יצא אזריה בבגדים רגילים (הוא כבר יהיה אזרח) והוא יהיה זכאי לחופשות של שישבת בביתו רק לאחר שריצה כרבע מעונשו ובכפוף לשני תנאים: רמת הסיכון ממנו והתנהגותו בשגרת המאסר.

 

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה