חייבים לדבר על פילינג

במיוחד בקיץ החם והלח - מהי הדרך המומלצת לנקות את עור הגוף, להימנע מפטריות ולשמור על גמישות העור ? מדריך לנפלאות הפילינג

08/09/2014
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

פילינג זה טוב לעור (צילום: שאטרסטוק)

בחורף אנחנו יכולות להסתיר את הגוף בקלי קלות: בגדים ארוכים, עליוניות ומעילים. בקיץ, העור נחשף ואיזורים בעייתיים, כמו המרפקים וכפות הרגליים, שגם ככה יש להם נטייה ליובש וסדקים, זקוקים לניקוי נכון והזנה איכותית. מכירות את הנשים שיש להן עור חלק ובעל מראה אחיד ומשיי? גם אתן יכולות להיות הנשים האלה. איך? באמצעות קרצוף הגוף בפילינג – סקארב בשפה המקצועית.

הפילינג הוא בעצם תכשיר לניקוי עמוק של הגוף. בניגוד לסבון או תחליב שתפקידם לנקות את העור, הפילינג, בזכות המרכיבים הייחודיים בתוכו, עושה פעולת קרצוף שגורמת לניקוי עמוק יותר. הפילינג מסיר את התאים המתים שמצטברים על העור ובמיוחד לאחר חשיפה אינטנסיבית לשמש, הזעה מרובה ולכלוך אשר נפוצים ביותר בעונת הקיץ.

 איך בוחרים פילינג לגוף?

יש סוגים רבים של פילינג לעור הגוף וכל אחת צריכה לבחור את הפילינג שמתאים לסוג העור שלה. מי שיש לה עור עם נטייה לאדמומיות או קופרוז (נימי דם זעירים על הפנים), למשל, צריכה לבחור בפילינג עדין במיוחד ומומלץ להתייעץ עם רופא העור, על מנת לקבל אישור להשתמש בפילינג במידה ואת סובלת, מרגישויות, אדמומיות, סבוריאה או קופרוז.

מי שבוחרת בפילינג על בסיס מלח או סוכר, צריכה להקפיד שהתכשיר כולל גם שמנים צמחיים איכותיים, כי המלח מייבש מאוד את העור. גם לפילינג גרגירים יש דרגות שונות ועדיף לבחור בתכשיר שעושה פעולה עדינה מאשר בתכשיר שמנקה את העור באגרסיביות ועלול להזיק לו, במקום לנקות ולהיטיב עימו.

הפילינג גם מכין את העור לספיגה איכותית יותר של חומרי הזנה ובעיקר קרם גוף או שמן גוף. את צריכה לנסות כדי לראות את התוצאה במו עיניך: אחרי קרצוף עדין של העור, הוא נקי ומואר יותר וכשאת מניחה את תכשירי ההזנה, העור ממש "שותה" את החומרים והם נספגים במהירות. התוצאה הסופית היא שהעור מרגיש נינוח יותר, המגע שלו רך והמראה שלו אחיד, בהיר וחלק.

 פילינג או ליפה? זאת השאלה

שגרת טיפוח מזמנת עוד פעולות של הסרת תאים מתים, למשל מריטת שיער או גילוח השיער, וכן שימוש בספוגים קשיחים או מחוספסים שמיועדים אף הם להסיר את השכבה העליונה ביותר של העור, עתירת התאים המתים. לכן, אם מרטת או גילחת או אם את מתכוונת להתקלח ולהשתמש בליפה מחוספסת, למשל – ותרי על פילינג במקלחת הזאת. פילינג בתוספת מברשת או ליפה או אחרי מריטת שיער עלולים להיות פעולה אגרסיבית מדי לעור, להסיר שכבות רבות מדי של עור והתוצאה תהיה הפוכה מהתוצאה הרצויה – עור רגיש, אדמומי ואפילו מקולף או פגוע.

 הידעת? פילינג נכון יעזור לשיזוף שלך!

ישבת בחוף הים פעם או פעמיים הקיץ והשיזוף איתו חזרת נעלם במהירות? יש לנו בשבילך פתרון ל"תעלומה": בימי החורף הגוף מכוסה בשכבות של בגדים. אם בימים הקרים לא הקפדת לנקות היטב את העור ולהסיר תאים מתים, השיזוף בעצם נקלט על התאים המתים בלבד ולכן, נעלם אחרי מקלחות אחדות. קרצוף נכון של הגוף לפני הרחצה בים, רצוי בתכשיר שמכיל מלחים ושמנים צמחיים ששומרים על העור, יסיר את התאים המתים והשיזוף שיתקבל יהיה איכותי יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר. נסו ותהנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה