חזקה מהרוח (והצלצולים)

תגובת מחזיק תיק התרבות בעיריית הוד השרון על אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות בהוד השרון ומקומן של נשים על בימות הבידור ובעשייה החברתית בעיר

26/04/2017
עו''ד משה חנוכה קבלו עדכונים מעו''ד משה
  • בדואר
  • RSS

בין ההכנות האינטנסיביות לאירועי הזיכרון והעצמאות בעיר, מצאתי את עצמי קורא טור דעה המלין על כך שבימי הזיכרון והעצמאות הקרובים לא יופיעו נשים על בימות הטקסים והאירועים בהוד-השרון.

מה לא נכתב שם? קונספירציות, המצאות ומסקנות מגוחכות. אבל אפס עובדות ואפס נגיעה למאבק הפמיניסטי, רק מסר הפוך -  אין ספק שטורים כמו זה חוטאים למאבק החשוב והמוצדק לקידום מעמד האישה.

אז כהנחת עבודה רק אספר לכותבת שהזמרות עדי כהן, רותי נבון ואורנה דץ, תופענה בטקסים ובחגיגות השנה בהוד השרון. ולפניהן, יהודית רביץ הופיעה בפתיחת פסטיבל ׳ושמחת׳ בעיר, נועה קירל שרה בקיץ האחרון באירועי הנוער, שירי מימון ושרית חדד הופיעו גם הן על במת העצמאות המרכזית בשנים האחרונות ואמניות רבות, נוספות ומוכשרות לוקחות מידי שנה חלק במגוון האירועים בעיר.

שלט חוצות בהוד השרון המפרסם את אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות

אבל ביננו, מה זה משנה?

אנחנו חיים בעידן בו ערכי האמת והדבקות בעובדות הפכו מזמן לערכים משניים ואת מקומם תופסות ידיעות המופצות באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט.

 המאבק הפמיניסטי, כפי שציינתי בתחילת דברי, הוא מאבק חשוב וראוי. השימוש בבדיות והמצאות על מנת לקדמו, לא עושה דבר מלבד נזק למטרה בה כולנו מאמינים והיא מתן שוויון מלא לכל אדם באשר הוא אדם.

 לא חסרות דוגמאות בהן נדרשים כולנו להתגייסות למען שוויון מלא לנשים, אך לשמחתי הרבה בעיר הוד השרון, בהנחה ולא נתלים בדיווחים שאינם אמת, המציאות מוכיחה כי ידן של הנשים על העליונה: החל מחברותי במועצת העיר שבחרו, כמוני, להקדיש את חייהן לעשייה הציבורית בהתנדבות, דרך שדרת הניהול הבכירה בעירייה הכוללת מנכ"לית, סמנכ"לית ושורה ארוכה של מנהלות אגפים ומחלקות ולמצבת עובדי העירייה הכוללת רוב מוחלט לנשים, דרך הארגון שאני עומד בראשו כאשר 99% מעובדיו הן נשים (לרבות המנכ"לית שלו) - אלו נתוני האמת, נתונים הניתנים להוכחה בכל רגע נתון. מדהים, לא?

 בסיום דברי אשאל את הכותבת הפזיזה: האם תפקידן של נשים הוא לשעשע את ההמון באירועי חוצות? כי אני באופן אישי מתרשם הרבה יותר מהנשים היוצרות שינוי חברתי ופועלות למען הקהילה בכל תחום אפשרי.

 על בימות העיר תהיינה גם השנה נשים, אמניות מובילות שתלווה את האירועים בשירה, בנות עירנו שתופענה במיטב כישוריהן ועשרות אלפי משתתפים, כולנו, שנחגוג יחד.

 אז ערב יום הזיכרון והעצמאות בואו נציין במשותף את המאחד ולא את המפריד, את התקווה ולא את הכעס, בואו נבנה גשרים וננפץ חומות. זו הישראליות שלי, עליה אני אלחם.

 עו"ד משה חנוכה (צילום: אסף פרידמן)

** הכותב הינו חבר מועצת העיר, מחזיק תיק התרבות, יו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון (חל"צ)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה