חותרת לשלום

מעיין מנהלת יחד עם בן זוגה את "רוב רוי", אתר לשייט קאנו וקייקים כבר מעל 20 שנה, ולא מפסיקה ליהנות מהקסם שמחבר יחד אנשים מכל הגילאים ומכל קצוות הארץ

26/06/2016
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

היה זה באמצע המאה ה-19. בריטי ממוצא סקוטי בשם ג'והן מקגרגור, לקח סירת קאנו והחליט לשוט איתה ולחקור את המזרח התיכון: החל מנהרות מצרים, דרך דמשק ומקורות הירדן, ועד לביצות החולה. לקאנו שלו החליט לקרוא "רוב רוי", ואם השם הזה נשמע לכם מוכר, זה כנראה בגלל שכיום "רוב רוי" הוא אתר ידוע לשייט קאנו וקייקים, הממוקם על גדות נהר הירדן הדרומי.

 מעיין בוברוב על רקע מפעל חייה

על האתר הוותיק, שחוגג כבר 20 שנה לקיומו, אחראים גיא ומעיין בוברוב, שהכירו כשמעיין היתה בת 14 בלבד. "אני הייתי בת 14 והוא בן 18 כשהתאהבנו, ומאז אנחנו ביחד", היא מספרת כשעיניה נוצצות.

מה מביא זוג להחליט שהוא פותח עסק לשייט וקייקים?

"זה קרה רק עשור אחרי שהכרנו, בדיוק אחרי שחזרנו לארץ משלוש שנים של טיול תרמילאים במזרח ובאפריקה. התחלנו לחשוב מה אנחנו רוצים לעשות בחיים. גיא ישר ידע שהוא רוצה להיות עצמאי, ובסופו של דבר אפשר לומר שדי התגלגלנו לזה. קנינו 20 סירות לרפטינג והתחלנו לחשוב על הסגנון המיועד ומה אנחנו רוצים מעצמנו, והחלטנו שאנחנו פותחים אתר לשייט קאנו וקייקים. שנינו מהצפון, מעמק הירדן, וחשבנו שיהיה לכך ביקוש. כל מה שהיה אופנתי אז היה אוהלים בדואים, ואנחנו החלטנו ללכת על הסגנון האינדיאני".

את השם טבע המטייל הבריטי. רוב רוי (צילום: מעיין בוברוב)

מעיין מציינת שלמרות החיבה למוטיבים אתניים אינדיאניים, היא וגיא הם זוג די נורמטיבי ובעיקר מעשי, שמגדל ארבעה ילדים ונהנה מהעסק שהקים במו ידיו. "אנחנו לא היפים וגם לא שמאנים אינדיאנים", היא אומרת בחיוך ומבאסת לי את הקונספציה.

מבחינת חלוקת התפקידים, מעיין אחראית על ניהול העסק וטיפול בקבוצות התיירים. בין היתר היא מארגנת ימי גיבוש ופעילויות נלוות לאורחים, שכוללות ארוחות בוקר לחברות וועדי עובדים, פעילויות גיבוש לבני נוער וימי כיף מיוחדים למשפחות. גיא אחראי על התפעול בשטח, על הציוד ועל הסירות המיוחדות.

"אנחנו זוג נדיר ואנחנו ממש בלתי נפרדים", מציינת מעיין, ומגלה את הסוד: "אנחנו עובדים באותו מקום 24 שעות ביממה עם ארבעה ילדים, אבל אף פעם לא התחתנו. אולי זו הסיבה".

אז אתם לא לוקחים את העבודה הביתה?

"הכי לוקחים את העבודה הביתה. אנחנו שנינו כל הזמן בעבודה וגם הילדים שלנו עובדים פה לפעמים. רוב רוי הוא ממש חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו – גם האישיים. אז נראה לי שהסוד זה לאהוב אחד את השני, ותקשורת! כל הזמן לדבר. לא לשמור בבטן וללמוד לקבל האחד את השני".

כולם הקימו אוהלים בדואים, אנחנו הלכנו על הסגנון האינדיאני. מעיין והאוהל (צילום: אוסף משפחתי)

רגעים של אופטימיות

מלבד פעילויות אתגריות וימי כיף וגיבושי עובדים, מאכלס המקום מדי שישי בצהריים במה פתוחה לנגנים שמגיעים מכל הארץ כדי לשבת ביחד ולנגן האחד עם השני. עבור מעיין, היוזמה הזאת היא אחת הסיבות שגורמות לה לאהוב כל כך את מה שהיא עושה: "יושבים כאן גם ימנים וגם שמאלנים וגם משפחות וגם צעירים וגם דתיים וגם חילונים, וכולם מנגנים ביחד, והאהבה למוזיקה היא שמחברת בין כולם. יש פשוט הרמוניה לכמה רגעים, הרמוניה שאתה נכנס אליה ואומר 'וואלה, אולי אפשר להביא את השלום'. ואנחנו בתקופה כל כך מסובכת מבחינה פוליטית, וזאת פשוט בועה שמי שמגיע לכאן יכול להתנתק מכל הנורא שיש בחוץ, ופשוט להתאחד. זה באמת משהו מיוחד".

עוד יוזמה מעניינת שמתרחשת במקום היא שיתוף פעולה עם ארגון ידידי כדור הארץ: "העסק שלנו יושב על הירדן וכמובן שיש לנו אינטרס שהירדן יישאר נקי, אז אנחנו דואגים בכל דרך שאפשר לעודד ניקיון ולדרבן את המבקרים למודעות של שמירה על ניקיון מי הירדן".

מעודדים את המבקרים למודעות של שמירה על ניקיון מי הירדן. רוב רוי (צילום: מעיין בוברוב)

 יש לך טיפים לנשים שרוצות לצאת לדרך עצמאית ולפתוח עסק משלהן?

"אישה שרוצה לצאת לעצמאות צריכה להיות מסוגלת לעמוד בלחץ. כשזה העסק שלך זה הכי מלחיץ וזה לא משנה איזה עסק זה. והכי חשוב – לאהוב את מה שעושים, אחרת זה לא שווה את זה".

.

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה