חורף 2017: להתגבר על היובש

מזג האוויר הקר והיבש ואמצעי החימום החיצוניים גורמים לעור הפנים והגוף להתייבש ולהיסדק. כל הדרכים לטפל ולטפח בדיוק עכשיו

21/01/2017
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

 woman-dry-wimnter-650

 אחד המאפיינים הבולטים בחורף הוא היובש. נראה כי אינספור אלמנטים חברו יחדיו על מנת ליצור את המתכון המושלם לעור יבש ומיובש. יהיו אלה מזג האוויר הקר, הלחות הנמוכה ואמצעי החימום (מזגן, תנור וכדומה) בבית, במשרד וברכב שמייבשים את האוויר עוד יותר. הוסיפו לכך את העובדה שכאשר קר ולא מזיעים, נוצרת אשליה שאנחנו פחות צמאים ובהתאמה אנחנו שותים פחות, מה שמחמיר את מצב היובש.

עור הפנים והגוף הוא הראשון לסבול מהמצב. גם אם בימים כתיקונם אתם לא סובלים מיובש, בהינתן כל התנאים הללו, פתאום מופיעים סדקים על העור, העור הופך לרגיש ומגורה ובמקרים קיצוניים עלול להיווצר גרד מציק.

אבל אל ייאוש, יש בהחלט מה לעשות. לפניכם  כמה פעולות שאפשר להתחיל לעשות כבר עכשיו שישפרו את המצב מייד ויחזירו לעור את המגע הנעים והחלק המיוחל:

 1.    שתייה מרובה

כשהטמפרטורות יורדות – תחושת הצמא יורדת בהתאם. אבל גם אם מד הטמפרטורה מורה על 0 מעלות ואין תחושת צמא – חובה לזכור שזו תופעת לוואי של החורף אך הגוף עדיין זקוק לנוזלים, בדיוק כמו בקיץ. יתרה מכך, דווקא בגלל האוויר היבש ונטול הלחות, יש לאזן את המצב עם ריבוי נוזלים. רצוי לשתות מים, בטמפרטורת החדר, תה ומשקאות טבעיים נטולי סוכר. יש לשתות לפחות 2 ליטרים מדי יום.

 2.    עוד שכבת לבוש

המזגן, הרדיאטור, תנור הסלילים – כל אמצעי חימום חיצוני שהוא שואב את האוויר מהחלל אותו מחממים (בית, משרד, רכב וכולי) והתוצאה היא אוויר מיובש. במידת האפשר, הוסיפו עוד שכבת לבוש, קרדיגן, סוודר, פליז, אפילו מעיל אם נוח לכם, אבל הקפידו שהם יהיו מבד נושם ושלא תזיעו בהם כי גם הזעת יתר גורמת לייבוש העור.

3.    הוספת לחות עשירה

בניגוד לקיץ, בו אנו מחפשים מוצרים במרקמים קלילים, בחורף כדאי להקפיד יותר מתמיד על שימוש במוצרי קוסמטיקה וטיפוח הגוף מרקמים עשירים בלחות  המזינים את עור הפנים והגוף. למשל: קרם גוף עשיר או שמן גוף לאחר מקלחת יעשו יעניקו לעור מרקם קטיפתי. גם לעור הפנים חשוב להתייחס אחרת ולמרוח קרמים במרקם עשיר יותר ו/או סרום במרקם שמן.

כדאי להחזיק קרם לחות בתיק, ליד המיטה ובחדר הרחצה ולהתמרח בכל הזדמנות אפשרית ובכל מקרה – לפחות פעמיים ביום.

 body1-careline-650 

face-cateline-650


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה