חדשות העיצוב: דורכים על זכוכיות

יצירות זכוכית מדהימות, אמנות מחומרים ממוחזרים, כרזות הומוריסטיות מ-70 השנים האחרונות ועוד. כל תערוכות חודש אפריל, חלק א'

30/03/2014
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

מקסם הזכוכית 2 – תערוכה חדשה בבית נגלר בקרית חיים

ביום שלישי, 1/4, תיפתח תערוכה קבוצתית שבה למעלה ממאה יצירות זכוכית של אמנים מכל רחבי הארץ, והיא כוללת פסלי זכוכית וציורים בשלל גוונים וצורות (אוצר: אריה רובינוביץ', עד: 30/4)

מקסם הזכוכית. עבודה של איריס מנשסעבודה של איריס מנשס

 

טבע משובש – תערוכה חדשה במרכז האקדמי ויצו חיפה

ביום שלישי, 1/4, תיפתח תערוכה קבוצתית לאמנים הילה עמרם, סשה סרבר ותמר לם. השלושה עוסקים בדימויי טבע ומייצגים אותו בדרכים מניפולטיביות ומשובשות בטכניקות של צילום, וידאו, פיסול ומיצבים (אוצרת: ענת גטניו, עד 3/5)

טבע משובש. עבודה של הילה עמרםעבודה של הילה עמרם

צילום, מחול – תערוכה חדשה במכללת הדסה בירושלים

ביום שלישי, 1/4, תיפתח בגלריית החוג לתקשורת צילומית תערוכת יחיד של הצלם האמן גדי דגון שמזה שנים מצלם מחול ותיאטרון בישראל. התערוכה מתמצתת 30 שנות מבט על מחול וקושרת בין כוריאוגרפים ורקדנים כמו גם בין תל אביב וברלין (אוצרת: יהודית גואטה, עד: 25/5)

צילום, מחול. צילום של גדי דגוןצילום של גדי דגון

 

תור הזהב – תערוכה חדשה בגלריית החווה בחולון

ביום שלישי, 1/4, תיפתח תערוכה משותפת לאמן הרב תחומי רונן שהרבני, שיציג עבודות וידאו, ולאמן הקרמיקה סמי די, שיציג עבודות קרמיקה וכן אובייקטים תלת ממדיים עליהם יוקרנו הסרטים (אוצרת: שירי שוץ-חקלאי, עד: 7/6)

תור הזהב. עבודה של סמי דיעבודה של סמי די

 

הומור בראש חוצות – תערוכה חדשה בשדרות דה הוז בחולון

ביום רביעי, 2/4, תיפתח תערוכת כרזות הומוריסטיות שהיוו מכשיר עיקרי להעברת מסרים של גופים פוליטיים, כלכליים ותרבותיים לפני עידן המדיה האלקטרונית. בתערוכה יוצגו 40 כרזות של קריקטוריסטים ידועים ולא ידועים שהתפרסמו במהלך 70 השנים האחרונות (אוצר: יורם א. שמיר, עד: 14/6)

הומור בראש חוצות. עבודה משותפת של זאב ושל דידי מנוסיעבודה משותפת של זאב ושל דידי מנוסי

 

משחקי מנהלים – תערוכה חדשה בבית פיטרו בחולון

ביום חמישי, 3/4, יפתח בית העיצוב לריהוט משרדי תערוכת מיצב אינטראקטיבית שבה יוזמן הקהל להתנסות ולחוות, בדרך מיוחדת, את סביבת העבודה כמגרש משחקים. המבקרים יוכלו לגלות מוצרים יצירתיים ומפתיעים מעולם הריהוט המשרדי העכשווי תוך כדי פעילות ומשחק בניחוח של ילדות (אוצר: טל גור, עד: 20/4)

משחקי מנהליםמשחקי מנהלים

 

תנועה מגונה - תערוכה חדשה בגלריה אלפרד בתל אביב

ביום חמישי, 3/4, תיפתח תערוכה זוגית של האמנים ליאור שטיינר ושחר גולן-סריג. שטיינר תציג ציורים בטכניקה של שמן על בד וגולן-סריג יציג ציורים דיגיטליים ועבודות קולאז'. במקביל יוצגו קופסאות אור ובהן עבודות של שני האמנים וכן הצבה משותפת מיוחדת למקום שתורכב מאלמנטים מנייר (אוצרת: רותם ריטוב, עד: 26/4)

תנועה מגונה. עבודה של שחר גולן-סריגעבודה של שחר גולן-סריג

 

שחור ומעבר – תערוכה חדשה בגלריה פריסקופ בתל אביב

ביום חמישי, 3/4, תיפתח תערוכת יחיד של אסתר בק, שתציג פסלי חומר שחורים אבסטרקטיים בעלי כוח ועוצמה שבתוכם מסתלסלים ורידי פורצלן לבנים שכמו מבליטים תחושה של תנועה פראית אך מבוקרת (אוצרת: שרי פראן, עד: 3/5)

שחור ומעבר. עבודה של אסתר בק. צילום: רן ארדהעבודה של אסתר בק. צילום: רן ארדה

First Battle Lived Accident - תערוכה חדשה בגלריה אלון שגב בתל אביב

ביום חמישי, 3/4, תיפתח תערוכת היחיד של האמן גיא ינאי ובה עבודות שעל פניו אינן מתחברות ומגלמות את הסתירה הפנימית המתקיימת בציור. בתערוכה תמצית מציוריו של ינאי מחמש השנים האחרונות וכך שם התערוכה נובע מהמילים הראשונות בשמותיהן של ארבע תערוכות היחיד האחרונות שלו (אוצרות: גיא ינאי וגלריית אלון שגב, עד: 16/5)

עבודה של גיא ינאי. צילום: אלעד שריגעבודה של גיא ינאי. צילום: אלעד שריג

 

יעל שמר / נעמי שלו – שתי תערוכות חדשות בגלריה גרוס בתל אביב

ביום שישי, 4/4, יפתחו שתי תערוכות יחיד. האחת, "שחרר זיכרון וחלון יאותחל", של האמנית יעל שמר שעוסקת באיסוף דימויים, זיכרונות וחוויות המציפים אותה מדי יום, כל היום. החלל יוצף בעומס וגודש לא מסודר כשכל צופה יבנה לו נרטיב ופרשנות משל עצמו (אוצרת: נעמי שלו). השנייה, "אישה. הולכת לישון בלילה עם בגדי היום שלה", של האמנית נעמי שלו שמדברת על ההיבט הכלכלי חברתי של מעמד הביניים שנוגע לא נוגע בעוני (אוצר: ארתור אייזנברג) שתי התערוכות עד 25/4.

עבודה של יעל שמרעבודה של יעל שמר

יער חדש – תערוכה חדשה בגלריה מרחב לאמנות ביפו

ביום שישי, 4/4,  תיפתח תערוכת יחיד של האמנית אצ'י ורנר-נירי, שתציג שני מיצבים פיסוליים גדולי מידות, האחד תלוי מהתקרה והשני פרוש על הרצפה. ורנר-נירי מתייחסת לנקודת המפגש בין מרחבי הטבע חסרי הגבולות לבין החברה האנושית שכובשת אותם (אוצר: שגיא רפאל, עד: 27/4)

יער חדש. עבודה של אצ'י ורנר-ניריעבודה של אצ'י ורנר-נירי

יופיין של סוסות גזעיות – תערוכה חדשה בגלריה ברנרד בתל אביב

ביום שישי, 4/4,  תיפתח תערוכה לזכרו של הצייר אדם ברקמן שבה יוצגו כ-35 עבודות מעזבונו, שרובן עוסקות בדמות האישה, נושא שריתק את ברקמן במהלך 70 שנות יצירה (אוצרת: מירי קרימולובסקי, עד: 30/4)

יופיין של סוסות גזעיות. עבודה של אדם ברקמןעבודה של אדם ברקמן

Trash People– תערוכה חדשה בפארק אריאל שרון

במוצאי שבת, 5/4,  תיפתח תערוכת יחיד של האמן הבינלאומי HA Schult, בשיתוף תאגיד המחזור אל"ה, ובה דמויות אדם העשויות כ-20 טון חומרים ממוחזרים. התערוכה, שמסיירת בעולם ומגיעה גם לישראל, כוללת מאות פסלים בגודל טבעי ויתקיימו בה סיורים מודרכים וסדנאות יצירה אקולוגיות (אוצר: פרופ' אמנון ברזל, עד: 26/4, בתשלום)

trash people. עבודה של HA Schult. צילום: תומאס הופקרעבודה של HA Schult. צילום: תומאס הופקר

 

פנטום – תערוכה בגלריה צדיק בתל אביב

עד יום ראשון, 6/4, מוצגת התערוכה של שני אמני הרחוב Dede ו-Latzi שמציגים סרט על פעילותם ברחובות. פנטום הוא שמה של מצלמת HD רבת עוצמה, שמסוגלת לצלם 50 פריימים בשנייה ברזולוציה גבוהה ובצבעים כמעט טבעיים. פנטום היא גם מילה מתארת את מצב הצבירה של האמנים בבואם אל הרחובות: נוכחים שאינם נראים, עדים למתרחש ובאותה בעת לא מתערבים, מגיבים למציאות בלילות על מנת לעורר התפעמות בימים (אוצרת: חנה קומן)

פנטום. עבודה של לצי ודדהעבודה של לצי ודדה

 

פקס ישראליאנה – תערוכה חדשה בגלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי חולון

ביום שלישי, 8/4,  תיפתח תערוכה המציגה אוסף של יצירות מודרניסטיות ישראליות מקום המדינה ועד שנת 1977, שמייצגות את הלך הרוח של התקופה. בתערוכה יוצגו עבודות מתחומי הארכיטקטורה, אמנות, ליריקה ומוזיקה. בין האמנים: אגם, דנציגר, קרוון ורייזינגר (אוצרים: אסף כהן וג'ואנה אסרף לסטודיו פאבליק סקול בשיתוף צבי אלחייני מייסד ארכיון אדריכלות ישראל, עד: 30/4)

פקס ישראליאנהעבודה של אלימה

 

אזל – תערוכה בגלריה 8 ביפו

עד יום רביעי, 9/4, מוצגת תערוכת יחיד של שלומית באומן, שמתייחסת לעיצוב קרמי כתחום בחקר התרבות. באמצעות ניסוי וטעיה היא יוצרת מפגשים בין חומרי גלם קרמיים שונים כמו חומר מקומי ופורצלן בינלאומי וכן בין שיטות עבודה מסורתיות ותעשייתיות.

אזל. עבודה של שלומית באומןעבודה של שלומית באומן

 

אלישע ברטוב ורפי איתן – תערוכה חדשה בגלריה עמליה ארבל בתל אביב

ביום שישי, 11/4,  תיפתח תערוכה משותפת לפרופ' אלישע ברטוב (מנהל מחלקת עיניים בוולפסון) שמצייר בצבעי אקריליק ושמן בפורמט גדול וצבעוני ולרפי איתן (שכיהן כשר לענייני גמלאים ולענייני ירושלים) שהינו פסל חובב (אוצרת: עמליה ארבל, עד: 30/4)

עבודה של אלישע ברטובעבודה של אלישע ברטוב

 

אייקונים וכוכבים – תערוכה בגלריה 32 בתל אביב

עד יום שישי, 11/4, מוצגת תערוכת צילום שבוחנת את המעבר של מושגים כמו "מותג" מתחומי המוצרים והכלכלה אל בני האדם "הסלבריטאים". גיבורי התרבות הופכים לכאלה בין אם הם מצטיינים בתחום כלשהו ובין אם הצליחו להגיע אל קבוצות המונים (אוצרת: ד"ר קציעה עלון)

אייקונים וכוכבים. עבודה של טרוי הנריקסןעבודה של טרוי הנריקסן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך