חברים הכי טובים לנצח

סלונה מזמינה 30 גולשות להקרנה מיוחדת של "באהבה רוזי", קומדיה רומנטית בריטית שמגלה את יו גרנט וג'וליה רוברטס החדשים

19/10/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

הסצנה הפותחת של "באהבה, רוזי" נפתחת בחתונה.  כשרוזי (לילי קולינס) המתייפחת היא השושבינה שבורת הלב, מכאן גולש הסרט אחורה בזמן כדי להגיע לרגע המכריע הזה.

"באהבה, רוזי" הוא קומדיה רומנטית בריטית צעירה ומתוקה, שביים כריסטיאן דיטר המבוססת על רב המכר "בקצה הקשת בענן" של ססיליה אהרן.

רוזי ואלכס (סם קלפלין) מתאימים זה לזה באופן כל כך מושלם, עד שצריך להיות עיוור כדי לא לראות את זה.

ככה זה, כשהחברות מתחילה בגיל שבע, כשהידידות כוללת בריחות משותפות משיעורים מייגעים בבית הספר, הסתגרות בארון הבגדים, וחילופי חלומות מה יקרה כשיהיו גדולים. כשנראה שגיל ההתבגרות לא יסתיים לעולם.

אבל דווקא בגיל שבע-עשרה, כשאלכס מביט בה סוף סוף קצת אחרת, כשרוזי מזהה בו צדדים חדשים,  כשהם מתאחדים לנשיקה ראשונה רומנטית (שלדאבון הלב רוזי השיכורה לא ממש זוכרת) - דווקא אז הם נאלצים להיפרד.

אלכס עוזב את אירלנד עם משפחתו, ומתקבל ללימודי רפואה בהרווארד.

במקביל נקלעת רוזי לתפנית גורלית בחיים שלא צפתה קודם לכן, כזו שמשאירה אותה בבית בבריטניה בעוד אלכס לומד בבוסטון, מסתבר שהגורל לוקח אותם למקומות שונים בחיים, אך האהבה שלהם אינה מרפה.

הרבה ניצוצות נדלקים בדרך בין אלכס ולילי, הרבה נשיקות כמעט מתממשות, ובמקביל חייהם מתנהלים עם בני זוג אחרים, עם משפחה גרעינית ומורחבת, עם כאבי פנטום לא מוסברים, של זיכרון שמה שעוד לא התממש ואולי לא יתממש.

צפו בקדימון >>

אבל בדרך הם חווים גם הרבה רגעים משעשעים של אי הבנה, פקשושים הרי גורל בלוח הזמנים  וטעויות לא מכוונות. האהבה הגדולה בין שניהם נשארת, אבל היא מיתרגמת במהלך השנים לידידות עזה וחובקת יבשות. אלכס מרגיש שרק רוזי יכולה להבין את חלומותיו ואת עולם הדמיון שלו, רוזי מרגישה שרק אלכס יכול לשמש לה כאוזן קשבת, מצד שני, לאלכס חולשה לבלונדיניות וואספיות עשירות, מיתמרות וקרירות (בניגוד לרוזי הזעירה הברונטית) ולרוזי יש קושי עם לבקש עזרה או להישען על אלכס בשעת צרה, מה יקרה לחברות, האם היא תתממש לכדי זוגיות? האם חברות כל כך עמוקה יכולה להפוך לתשוקה סוערת ולאהבה זוגית או שדינה להישאר ידידות אמת ?

אם אתם אוהבים קומדיות רומנטיות  בנוסח "ארבע חתונות ולוויה", מהולות בשאלות מפתח כמו האם חברות אמת יכולה להיהפך לתשוקה זוגית ממומשת, בנוסח "כשהארי פגש את סאלי" (ומי לא אוהב בעצם?),  זה הסרט שלכם, דומה שיו גרנט לו היה צעיר בכמה שנים היה יכול לשחק את אלכס.  ולילי קולינס קוקטית וחמודה.

גם פס הקול של הסרט, שעלילתו נעה בין ארה"ב לבריטניה,  שזור בלהיטים משנות השמונים והתשעים, מה שהופך את כל הצפייה בסרט לחוויה די מרנינה כשהיציאה מאולם הקולנוע מלווה בחיוך רחב.

>> עשינו לכם חשק? מצוין. כי סלונה עורכת הקרנה מיוחדת של "באהבה רוזי", ביום שישי, ה-24.10, בסינמה סיטי, ו-30 הגולשות הראשונות שישתתפו במבצע, יזכו בכרטיס זוגי. מלאי את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם:

[contact-form 291 "Newsletter_love_rosie_movie"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה