זימון תורים להוצאת דרכון במשרד הפנים - איך זה עובד?

מאז חודש יוני, אז החל משרד הפנים להנפיק דרכונים ותעודות זהות רק באמצעות זימון תורים, שורר הרבה בלבול בנושא. בואו נעשה קצת סדר

10/07/2017
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

shutterstock_138591821_650

אמ;לק: זה לא עובד. מצטערים. ולחדשות בהרחבה:

אוי משרד הפנים משרד הפנים, מה יהיה איתך? ב-1 ביוני החל המשרד בהנפקת דרכונים ביומטריים בלבד (וגם תעודות זהות, אבל שם אין דחיפות). מה זה אומר? בלגן גדול. אפשר לעשות משהו נגד הבלגן הזה? כן, אבל לא מספיק.

בתור התחלה - אם הדרכון שלכם בתוקף - אל תעשו כלום. אם הדרכון שלכם בתוקף עד דצמבר 2017 או תחילת 2018 - מומלץ להמשיך לקרוא. יש לנו טיפ שיחסוך לכם הרבה כסף.

מי שצריך לחדש דרכון, קודם כל, וזה היה נכון תמיד, מומלץ מאוד לבצע את מילוי הטופס והתשלום באינטרנט, כך תשלמו פחות. כמה פחות? 245 שקל במקום 265 (לאנשים מעל גיל 18 לחידוש דרכון. אם איבדתם את הדרכון תקבלו עונש ותשלמו 520 שקל במקום 540), ואם תעשו את זה בין החודשים נובמבר לפברואר תשלמו רק 155 שקל (וגם כאן מומלץ לאבד את הדרכון בחודשים האלה כי אז תשלמו רק 430 שקל על הוצאת דרכון חדש). זה הטיפ החשוב שלנו, שלא רלוונטי למי שצריך לחדש דרכון עכשיו, אבל מאוד משמעותי לכל השאר - אז גשו ובדקו מה התוקף של הדרכון שלכם, ואם הוא מתישהו בתחילת 2018, שימו לכם תזכורת ביומן להוציא דרכון חדש מתישהו בין נובמבר לפברואר.

אבל מה עם מי שצריך לחדש דרכון עכשיו?

רוב האנשים בודקים את תוקף הדרכון שלהם רק בסמוך לטיסה וככה זה היה תמיד. משום כך תמיד בחודשי הקיץ יש עומס גדול במשרד הפנים. הבעיה היא שהשנה העומס כפול ומכופל בגלל הדרכונים החדשים.

משום כך הנהיגו במשרד הפנים את הפטנט של זימון תורים. אבל מה? ניסיון להזמין היום (10.7) תור למשרד הפנים בתל אביב העלה שיש תור פנוי רק ב-14.8. וזה עוד מצב טוב, מי שמבקש להגיע לסניף משרד הפנים יותר קטן יכול לחכות אפילו יותר. גם מערכת זימון התורים התגלתה כלא אמינה במיוחד. ניסינו כמה פעמים ולפעמים היה מקום פנוי בתאריך מסוים ולפעמים לא וכשניסינו שוב אז כן היה תור פנוי באוגוסט.

מי שמחליט לוותר על שירותי זימון התורים ופשוט להגיע למשרד הפנים יגלה כי זמן ההמתנה הוא כמה שעות, וגם אז לא בטוח שתיכנסו. יתכן שישלחו אתכם הביתה.

פתרון אפשרי נוסף הוא לחדש את הדרכון בנתב"ג, שם הוזלו לאחרונה המחירים וזה יעלה לכם "רק" 815 שקל לחידוש דרכון ו-1,090 שקל אם דרכונכם אבד או הושחת. הבעיה עם השיטה הזאת, חוץ מהמחיר, היא שאתם כנראה לא תהיו היחידים שיחשבו על זה, ולכן קחו בחשבון שגם שם יתכן תור.

 ומה לגבי תעודות זהות?

תעודות זהות שאין להן תאריך תוקף יהיו בתוקף עד 2022, ואחר כך כולנו נידרש להוציא תעודות זהות ביומטריות (אלא אם כן החוק יבוטל עד אז). המלצתנו - לא לחכות לרגע האחרון ולעשות את זה כמה חודשים מראש כדי לחסוך את העצבים.

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה