זה לא צילום: יגאל עוזרי מצייר יופי נשי

''אני חושב שאישה היא יפה, נקודה''. הצייר יגאל עוזרי מציג בתערוכה חדשה אוסף ציורי שמן היפר ריאליסטיים ומדבר על נשיות, אסתטיקה וחושניות

22/10/2015
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

יגאל עוזרי. ללא כותרת. שמן על בד 2015

יגאל עוזרי על עבודותיו:

"העיסוק שלי בנשים הוא ישן, כמעט אובססיבי. חקרתי המון תיאוריות פמיניסטיות על נשים וטבע, וזה נושא שכל הזמן זז ומתפתח ואני יחד אתו. מעמד האישה התהפך במאה השנים האחרונות וגם החשיבה האסתטית וצורת ההתבוננות. בנשים באמנות השתנו. יש ציירים, כמו לוסיאן פרויד למשל, שמצייר נשים באופן כעור ובשרני, האמנית מרילין ווינטר מציירת נשים מיוזעות עם איפור מרוח על פניהן ואני מצייר יופי.

ההתעסקות ביופי, בנשגב ובטהור הוא נושא שאני לא שבע ממנו. אני חושב שאישה היא יפה, נקודה. ותמיד נמצא כוח ויופי בנשים גם באלה שממבט ראשון לא נשים לב. נשים הן מאתגרות, חושניות, אסתטיות ויש בהן סוד. שאני מצייר אני מנסה להשיג את הרגע הכי פרטי בחייה של אישה: שהיא לבד, מטיילת בטבע, חושבת. אבל העיקר הוא הלבד , אני מחפש את הרגע האינטימי הזה, להיכנס לנפשה של האישה ואז להעביר אותו לציור".

יגאל עוזרי. ללא כותרת. שמן על בד 2015

יגאל עוזרי. ללא כותרת. שמן על בד 2015

מתוך ההודעת לעיתונות של התערוכה:

"האמן יגאל עוזרי הגיע החודש לארץ לכבוד פתיחת תערוכת ענק חדשה שלו בגלריה זימאק. עבודתיו שייכות לז'אנר הפוטו ריאליסטי, ציור שהוא כל כך ריאליסטי, עד שבמבט ראשון הוא נראה כמו צילום, וצריך להתקרב אליו עם זכוכית מגדלת כדי לאתר את סימני המכחול הדק ולהיווכח שאכן מדובר בציור שמן .

עוזרי, שהציג בעשרות תערוכות בינלאומיות וזכה להצלחה רבה, מרבה לצייר פורטרטים של נשים. באחת מהסדרות הוא צייר את פריסליה, שגרה בטבע במשך ארבע שנים ואת שלי בן יוסף, חיילת ישראלית מיחידת מורן שכבשה את ליבם של צופים מכל העולם.

בסדרה אחרת צייר עוזרי את בתו של מיק ג'אגר, ומודליות צעירות ונשיות נוספות. עוזרי איננו מביים את הסצנות  אלא מצלם בווידאו , ומתוך הסרט הוא דולה את התמונות שהוא מעבד ואחר כן מצייר.

יגאל עוזרי. ללא כותרת. שמן על בד 2015

יגאל עוזרי. ללא כותרת. שמן על בד 2015

Untitled_ Bear Mountain Oil on Paper 2015_650d

עוזרי הוא אמן פורה, שעובד 14 שעות ביממה בסטודיו שלו בניו-יורק, ועד כה צייר יותר מ-3,000 ציורים, ונחשב לאמן "סלב" בניו יורק. הצלחתו המטאורית הוא גאווה ישראלית. למרות הצלחתו הוא עדיין מתעקש ושמח להציג בארץ. הוא הציג בעשרות תערוכות בינלאומיות, בגלריות ובמוזיאונים מובילים בעולם, בישראל הציג שני תערוכות  יחיד במוזיאון תל אביב ותערוכת יחיד במוזיאון ישראל".

***

תערוכתו של יגאל עוזרי, "ציור מבעד לעדשה", מוצגת בגלריה זימאק בתל אביב, רחוב ה' באייר 68, עד 20.11.15.

אוצר: ירון הרמתי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה