זהירות, איפור: כך תגני על העור

את מקפידה לבחור את קרם הלחות שמתאים לך ולנקות את הפנים פעמיים ביום, ואפילו משתדלת להיזהר מהשמש. אבל יכול להיות שדווקא המייקאפ שלך עושה לך נזק. כך תתאימי את האיפור לעור הפנים

06/10/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

איפור ששומר על הפנים (צילום: שאטרסטוק)

בכל מה שנוגע לטיפוח, רובנו הן מה שנקרא "ילדות טובות". מקפידות לנקות את הפנים בסבון ייעודי, יודעות להיזהר מהשמש כשצריך, מבקרות אצל הקוסמטקאית ומקפידות על קרם לחות. אבל גם הנשים הקפדניות ביותר, מתעלמות בדרך כלל מעולם שלם שמלווה את העור שלנו יום יום, כל היום- איפור.

בין אם את מקפידה על שגרת מייקאפ- פודרה יומיומית, ובין אם את מתאפרת רק לפני אירועים, האיפור מכסה את עור הפנים, חודר לנקבוביות, והופך "לחלק מהעור" לשעות רבות. זה הופך אותו לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח שלנו. איפור שלא מתאים לעור עלול לגרום לו נזק, הוא עלול להחמיר אקנה או לגרום לשינויים באיזוני הלחות והשומן של העור, ובנוסף, הוא עלול לעשות בדיוק את ההפך מהמטרה העיקרית שלו- במקום לטשט כתמים, קמטים, פצעונים ופגמים, הוא מבליט אותם.

להתאים את האיפור לעור שלך

"הדבר הכי חשוב הוא להתאים את סוג המייקאפ לסוג העור", קובעת דפנה קניקס מנהלת תחום הדרכה בקליניק, "למשל, נשים שסובלות מאקנה ומעמיסות המון מייקאפ דווקא מזיקות לעור כי המייקאפ השמן והכבד מכביד על העור שלהן שהוא עדין ורגיש". כשאת מחפשת לעצמך את המייקאפ המושלם, חשבי- מה חשוב לי להסתיר (קמטים וקמטוטים? פיגמנטציה וצבע עור לא אחיד? אקנה?), ומה הבעיה הגדולה של העור שלך (נוטה להתייבש? עור שמן? עור רגיש הנוטה לגירויים?). "אבחון העור הוא שילוב של שני אלה- מה אני רוצה להסתיר ומה העור שלי צריך. אם למשל העור שלך יבש מאוד, המייקאפ ייספג בעור והתוצאה היא מראה עור לא אחיד" מציינת קניקס ומוסיפה "את האבחון חשוב לעשות פעמיים בשנה- חורף וקיץ, העור מאוד משתנה בין העונות. הצבע, המראה, איזון הלחות והיובש. גם אם את בהריון, חשוב לעשות אבחון לתקופה הזאת".

התאמת את המייקאפ, הפודרה, ואפילו התחדשת בפריימר שמכין את עורך לקליטת הבסיס ("יש פריימרים שיכולים לווסת את השומן והלחות בעור ולהתאים את העור שלך למייקאפ"), אבל איך תדעי שהאיפור שנמצא לך על הטואלט הוא איכותי ומתאים לך "כשאת חוזרת לבית בערב, העור צריך להראות טוב, זוהר, רענן. בעל מראה אחיד, ללא כתמי מייקאפ. ועם תחושה מאווררת, העור נושם" מבהירה קניקס.

 ארבעה כללים לאיפור ששומר על העור

כדי להבטיח שהאיפור שלך איכותי וטוב לעור הפנים שלך, יש להקפיד על כמה כללים פשוטים שיבטיחו שאת בוחרת באיפור הנכון.

1. לכי על מותג מוכר- בחרי במותג בעל שם מוכר. למה? כי מותגים גדולים ומבוססים משקיעים זמן, כסף ומחקרים רבים בפיתוח המוצרים.

2. בדקי את התקן- מוצרי איפור חייבים להיות בעלי תו תקן ממכון תקנים מוכר ובאישור משרד הבריאות. למה? כדי להבטיח שהחומרים במוצר עברו בדיקה של מכון אובייקטיבי והם לא מכילים חומרים מזיקים לעור. כמו כן, אם עורך רגיש כדי לוודא שהמוצר הוא היפואלרגני.

3. וודאי שהמוצר מותאם לצרכי העור שלך- אם את בעלת עור שמן בחרי באיפור על בסיס מים, אם את סובלת מאקנה בחרי באיפור המותאם לעור רגיש, ואם העור שלך נוטה להתייבש בחרי באיפור מועשר בלחות. בחירת האיפור (בייחוד המייקאפ והפודרה) צריכה להיעשות בהתאם לסוג העור וכדאי להתייעץ ביועצת יופי מוסמכת.

4. רכשי את המוצר ברשתות המוכרות- חשוב להקפיד על רכישת מוצרי האיפור בחנויות המתמחות,  ברשתות הפארם או אצל קוסמטיקאיות מורשות. רכישת מוצרים בדוכנים לא מוכרים "על הדרך" עלולה להביא אותך לקנות מוצר מזויף או לא בתוקף.

לא לשכוח לרענן את המדף

כמו למוצרים שנמצאים במקרר שלנו, גם לאיפור יש תוקף. איפור ישן עלול לגרום לגירויים בעור, אלרגיות ותחושת אי נוחות. במוצרי איפור מסוימים מופיע תאריך התפוגה המומלץ למוצר. וחשוב להקפיד לרענן את מדף האיפור שלך מפעם לפעם.

שפתונים טובים לשנה וחצי מרגע שנפתחו, או לשנתיים אם נשארים סגורים.

את האייליינר,המסקרה ועפרונות העיניים מומלץ להחליף בכל שלושה חודשים לערך. המייקאפ שלך יחזיק מעמד כשנה, כל זמן שאינו משנה את מרקמו, למשל היפרדות החומר לנוזל שקוף ולמשקע בצבע הפיגמנט של המייקאפ.

מוצרי איפור אבקתיים כמו סומק, ברונזר וצלליות מחזיקים מעמד זמן רב, אבל אם את מבחינה בשינוי במרקם, התפוררות החומר או שינויי בצבע זה הזמן להיפרד מהם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה