ועידת יסמין השנתית לנשים בעלות עסקים

ועידת יסמין השנתית לקידום נשים בעלות עסקים, תתקיים ביום שני הקרוב, ה - 15.12. כמה קשה להיות עצמאית בישראל והאם יש לכך פיתרון? ואיך זה קשור לדו-קיום?

10/12/2014
כיראם בלעום קבלו עדכונים מכיראם
  • RSS

נכנסים לואקום

בואו נתחיל במספרים. בישראל קיימים 480,000 עסקים, כשמתוכם 370,000 עסקים קטנים, וההערכה היא ש- 70,000 מהם בבעלות נשים. בהערכה, מעל 14% מכלל העסקים בארץ הם בבעלות נשים. המציאות איתה הן מתמודדות רווית קשיים ומכשולים שהופכים את ניהול העסק לבעייתי ולא פשוט בכלל.

ועידת יסמין לנשות עסקים. צילום: שאטרסטוק

נשים בעלות עסקים קטנים ובינוניים, יהודיות כמו גם ערביות, נתקלות בלא מעט התנגדויות על רקע תרבותי ומסורתי, מתמודדות עם קשיים הנובעים ממחסור בהכשרה, חוסר גישה לרישות עסקי ולמקורות מימון, פחד מאפליה, בעיות מיקום גיאוגרפי והיעדר תשתית תומכת. הן צריכות הכוונה, סיוע וגורם שיוכל לעזור להן למנף את העסק שלהן במטרה שיהפכו לחלק משמעותי בכוח העבודה במדינת ישראל.

עמותת יסמין זיהתה את המכשולים העיקריים העומדים בפניה של בעלת העסק, שמקשים עליה להשיג ביטחון כלכלי ולהגיע למימוש אפשרויות בהגדלת העסק שלה. יסמין מצאה, שנשים ממגזרים שונים מתמודדות, פעמים רבות, עם אתגרים דומים, הכרוכים הן במציאת מקומות תעסוקה והן בבעלות על עסק עצמאי.

מתוך הבנה זו, שמנו לנו למטרה לסייע בקידומן הכלכלי של נשים בעלות עסקים מכל המגזרים, הדתות והשכבות בישראל, לטפח ולהעצים את התפתחותן הכלכלית והמקצועית של בעלות עסקים ולעזור להן להרחיב ולחזק את העסקים שלהן כדי שיוכלו להפוך לחלק משמעותי בכוח העבודה בארץ ולהגדיל את השפעתן החיובית על הכלכלה והמשק.

איך עושים את זה?

על רקע האתגרים שציינתי, אנחנו מסייעים לנשים באמצעות מתן כלים וידע בתחומים של מנהיגות כלכלית, מייצרים הזדמנויות עסקיות שוות לנשים, חושפים ומנגישים אותן למקורות מימון למטרת פיתוח והרחבה של העסקים בבעלותן, ולא פחות חשוב - מייצרים רישות עסקי בין עסקים בכלל ובין עסקים בבעלות נשים בפרט.

אנחנו מאמינים שהדרך הנכונה לעשות את זה היא באמצעות הובלת שינוי כלכלי וחברתי וקידום דו-קיום בין יהודים וערבים, על ידי מתן הזדמנויות כלכליות שוות לנשים מכלל המגזרים בישראל, תוך העצמה כלכלית וסיוע בפיתוח כישורי חיים רלוונטיים שמעצימים אותן.

הייחודיות של עמותת יסמין  היא בעיצוב התוכניות ובהתאמתן כך שיתנו מענה הולם לצרכים ולחסמים הייחודים המאפיינים את בעלות העסקים מכל המגזרים. יסמין בנתה רשת של תמיכה ושל שיתוף פעולה כלכלי בין נשים מכל המגזרים בישראל, המהווה מודל לדו-קיום. יסמין מעניקה תשומת לב מיוחדת לאתגרים התרבותיים, החברתיים והכלכליים העומדים בפני הנשים הללו בקידום של העסקים שבבעלותן.

מעבר לכך, חשוב לנו לקדם ולהעלות את המודעות לחשיבות הכלת עסקים בבעלות נשים כחלק משרשרת האספקה בארגונים גדולים, במטרה לקדם את מעמדן של הנשים בישראל ובכך לתרום ולחזק החברה והכלכלה בארץ. לצורך כך, אנו משיקים בימים אלו תכנית גלובלית בישראל בשם WEConnect International. למיזם מוזמנים להצטרף עסקים בבעלות ובניהול של 51% נשים ביותר ולקבל חשיפה לרשת ישראלית ועולמית של עסקים גדולים המחפשים לגוון את מערך הרכש שלהם ולפתוח את מכרזיהם בפני עסקים בבעלות נשים.

אני מאמינה שבעולם שבו תינתן הזדמנות שווה אמיתית להצלחה של עסקים קטנים בכלל ושל עסקים בבעלות נשים בפרט, יחד עם צמיחתם ושילובם בשרשרת האספקה של חברות גדולות, נחיה בעולם שוויוני יותר, טוב יותר, בו מספר הנשים יגדל וכולנו נהנה מכלכלה משגשגת והוגנת.

בעלת עסק קטן או בינוני - אני מזמינה אותך להשתתף בוועידת יסמין השנתית 2014 לקידום  עסקים בבעלות נשים בנושא "עסקים בבעלות נשים כמנוע צמיחה כלכלי" במעמד כבוד נשיא המדינה ושר הכלכלה ח"כ נפתלי בנט ובהשתתפות נציגים בכירים מהמגזר העסקי בישראל ובעולם.

***

הועידה תתקיים ביום שני, ה - 15.12.14 ב"אבניו", קרית שדה תעופה.

אימי עירון, מנכ"ל סלונה, תנחה בועידה סדנה בנושא "איך לקדם את העסק שלך באמצעות המדיה הדיגיטלית?", בהשתתפות שלוש בלוגריות של "סלונה":
פריידי מרגלית, בלוגרית בתחום הגוף והנפש, ג'ני קפלן, בלוגרית בתחום הספורט, עידית תמיר - בלוגרית בתחום הדיאטה והתזונה.

לתכנית המלאה של הועידה ולהרשמה

 ***

כיראם בלעום. צילום: עופר עמרם

כיראם בלעום, מייסדת מנהלת כללית של עמותת "יסמין", הרוח החיה והפעילה יומיום בנושא עסקי נשים. כיראם עוסקת בפעילויות הנוגעות בקידום נשים יזמות בעלות עסקים יהודיות וערביות.
בין היתר, אחראית כיראם על התאמת תכניות וייעודן לקהלי עסקים בבעלות נשים מכל המגזרים: הכשרות וקורסים, ליווי עסקי ועוד. כיראם מונתה למנהלת הכללית של "יסמין" לאחר 17 שנים של יסוד וניהול יחידת נשים בעסקים ב"מרכז היהודי ערבי לפיתוח כלכלי", לאחר שבנתה תשתית מבוססת של עסקים בבעלות נשים. כיראם בעלת ניסיון בענף התקשורת בעמדות ניהוליות ובעלת תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון וחינוך.

כיראם חולמת לפתוח עסק עצמאי משלה ולחזק את יסמין ברחבי הארץ והעולם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה