וינסנט הקדוש

סלונה מחלקת 30 הזמנות זוגיות להקרנת בכורה של הסרט "וינסנט הקדוש". מה הקשר בין אם חד הורית, ילד רגיש וגבר מזדקן?

17/11/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

וינסנט (ביל מאריי) הוא גבר מזדקן, חם מזג ונרגן. יש לו את כל הסיבות בעולם לכך: הוא מרושש וחייב כסף מהימורים כושלים, הוא אלכוהוליסט שחי לבדו בבית מוזנח עם חתול ויש לו חובות מצטברים עבור טיפול באשתו האהובה חולת האלצהיימר המאושפזת במוסד ולא מזהה אותו עוד. מעט אהבה וחום או בעיקר סקס, הוא מקבל מדאקה, זונה-חשפנית רוסיה הרה (נעמי ווטס). הוא אוהב לשתות, להמר, לעשן בייחוד מהחומר הירוק ההוא, והנרגנות שלו יחד עם ההומור היבש הסרקסטי והמריר גורמת לכל אחד לתפוס מרחק נאות ממנו.

גם החיים של מגי (מליסה מק'ארתי) לא קלים. היא אם חד-הורית שננטשה על ידי בעלה הבוגד הסדרתי שהשאיר אותה חסרת כל, עובדת מסביב לשעון כאחות בחדר מיון על מנת לפרנס את בנה המאומץ, אוליבר בן ה-12 (לאחר שלא הצליחה להיכנס להריון) ועומדת בפני איום של איבוד אפוטרופסות על הילד מצד בעלה לשעבר.

וינסנט הקדוש. צילום מתוך הסרט

כשהיא עוברת לבית חדש בברוקלין ביחד עם אוליבר, ומוצאת עצמה נאלצת לעבוד במשך שעות ארוכות, היא מחליטה להשאיר את בנה, בלית ברירה, בהשגחתו של וינסנט. אבל למרבית הפלא חברות מוזרה נרקמת בין הזוג הלא סביר הזה כשוינסנט מצרף אליו את הילד לכל ה"סידורים" היומיומיים שלו: מסלול מרוצים, מועדון חשפנות וברים. הוא גם מלמד את הילד השברירי והקטן לגילו כיצד להישרד בעולם של ילדים המתנכלים לו בבית הספר הקתולי, או מה שוינסנט מכנה "להפוך לגבר".

אוליבר עצמו מזהה בוינסנט מה שאף אחד אחר לא זכה לראות: איש עם כוונות טובות ולב זהב שפשוט לא מבינים אותו כראוי. וכך נרקמת חברות מוזרה בין הגבר המבוגר שאיבד רצון לחיות לבין הילד הצעיר.

וינסנט הקדוש. צילום: מתוך הסרט

כוכבת משנה של הסרט היא ברוקלין. אבל לא זו ההיפסטרית האופנתית והמגניבה של השנים האחרונות: זו הפופולארית ומושכת המוני תיירים, אלא הצד הישן של ברוקלין שעדיין קיימת, אם אתה יודע איפה למצוא אותה. שם נולד וגדל במאי הסרט תיאודור מלפי שזוכר את איך שהייתה ברוקלין האמתית של לפני ההיפסטרים, הוא מספר: "גדלתי בברוקלין. אני לא חושב שיש עוד מקום בעולם כמו ברוקלין. כשגדלתי בוויליאמסבורג היא הייתה כולה אריזות בשר ומחסנים, כנופיות וזונות. עכשיו אתה הולך לשם וזה עולם שונה. אבל ברוקלין לא איבדה את האומץ שלה או את נשמתה, כל יום נתון, כל רגע נתון, אתה מקבל מה שאתה רוצה בברוקלין".

וינסנט הקדוש. צילום: מתוך הסרט

"לצלם את הסרט בשכונות שבו גדלתי - שיפסהד ביי, וויליאמסבורג, גרין פוינט ופארק סלופ - זה כנראה החלק המספק ביותר בכל התהליך של יצירת הסרט. צילמנו תשעים אחוז מהסרט בברוקלין. זו החזרה הביתה הטובה ביותר בעולם".

תודות להופעה הדרמטית אך משעשעת של שלושת השחקנים, מאריי, מק'קארתי (בהופעה דרמטית נדירה) ובייחוד הילד ג'יידן ליברר שגונב את ההצגה בגדול בשילוב של תמימות, נאיביות אך גם בגרות רגשית, הופך הסרט ממה שהיה יכול להיות סרט נוסחא סטנדרטי לסרט מרגש ומחוייך.  ובלי לשכוח את התסריט והדיאלוגים המצוינים בין הילד לוינסנט, פס הקול הסיקסטיזי היפה שמתנגן ברקע, פס הקול של חייו של וינסנט.

[youtube gCBw0NB6e3o nolink]

>> סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים ל”וינסנט הקדוש”, להקרנת בכורה של הסרט שתתקיים ביום ראשון הקרוב, ה-23.11 בשעה 21:30 ביס פלאנט איילון, לגולשות הראשונות שישלחו את הטופס שלהלן.

 מלאי את פרטייך ואולי זו תהיה את:

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך