וידאו: הסולן שנלחם בהטרדה מינית

סולן להקת סטיינד, ארון לואיס, עצר הופעה כדי לבייש גברים בקהל כשהטרידו מינית צעירה שגלשה על הקהל, דרש שיפסיקו - וגרם לנשים להרגיש שהוא רואה אותנו באמת. צפו

05/06/2014
מורן קדוסי קבלו עדכונים ממורן קדוסי
  • RSS

"הבחורה הזאת שם היא בת 15 בערך, ואתם, חארות שכמוכם, הטרדתם אותה בזמן שהיא מעל הקהל! האימהות שלכם צריכות להתבייש בכם, חתיכת חארות! אתם צריכים להיות מוכים עכשיו על ידי כל מי שסביבכם, כי אתם חתיכת חרא! אם אני אראה את הדבר הזה שוב, אני נשבע שאני אצביע עליכם מתוך כל הקהל, ואגרום לכך שכל מי שמסביבכם יכה אתכם. "עכשיו בנות, תרגישו חופשי לעשות קראוד סרפינג בביטחה".

האדם שכולנו צריכות להודות לו היום הוא ארון לואיס, סולן להקת הרוק סטיינד. לא ג'סטין, לא ג'אגר, רק הבחור ששר את השיר ההוא מגלגלצ ("It's Been A While") ושם סוף להטרדה מינית בלייב (!), באמצע הופעה בפסטיבל רוקפסט בקנזס סיטי, ארצות הברית.

העובדה שהוידאו הזה מכה עכשיו גלים בכל רחבי הרשת ובאתרי החדשות בארצות הברית ומחוצה לה היא פשוטה: אף אחד עוד לא עשה את זה לפניו.

הופעות הן מעין שטח אש עמוס יצרים וכל עניין הקראוד סרפינג הוא סוג של "פרצה קוראת למטרידן" (כן נו, כמו חצאיות מיני או יציאה מהבית למכולת), וזה קורה, אנחנו יודעות שזה קורה לא מעט. אבל תראו לי זמר או להקה שעצרו הופעה כדי לגנות באופן פומבי ומפורש הטרדה מינית שמתרחשת מול הפרצוף שלהם. איך אפשר להגן על כל כך הרבה נשים צעירות? לא צריך לקפוץ בגופך אל הקהל - אלא פשוט לעצור הכל ולומר משהו אחד קטן במיקרופון.

מה מרגישה נערה צעירה בקהל כשהיא שומעת את אליל התרבות שלה עוצר את המוזיקה ואומר דברים כאלו לעשרות אלפי צופים? היא סוף סוף מרגישה מוגנת. היא מרגישה שמישהו עמד לצידה. כששומעים דבר כזה נאמר בקול, מבינים כמה שקט היה קודם לכן.

נשים כבר עשו השנה פריצת דרך משמעותית בכל הקשור להשתקה של הטרדות מיניות - הן התחילו לדבר ולהתלונן, גם עבור חברותיהן שלא יכולות. הגיע הזמן שזו לא תהיה עוד "משימה לפמיניסטיות", אלא משימה לכל בני האדם. גברים - ארון לואיס עשה בשבילכם את הסיפתח, ואנחנו מעדיפות מישהו כזה לצידנו, עם כל הקללות והעצבים שלו, מאשר אנשים שעוצמים עיניים ומחליקים אותה כשהחברה לצידם נופלת קורבן להתעללות.

צפו מדקה 0:40 >>
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה