התפרצות הפסוריאזיס של קארה דלווין

הדוגמנית, השחקנית וכוכבת האינסטגרם הבריטית הגיעה לפרמיירה של סרט בכיכובה מכוסה כולה בנגעים אדומים. בעבר היא סיפרה על ההתמודדות עם מחלת העור ונראה כי היא צריכה חופשה מרגיעה כאן ועכשיו

04/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין לוי
  • בדואר
  • RSS

אחת הבחורות הכי קוליות בעולם היא קארה דלווין, דוגמנית צמרת, שחקנית מבטיחה וכוכבת אינסטגרם לוהטת במיוחד שמצליחה תמיד להיראות כאילו כל התהילה הזו לא מזיזה לה. שאם זה תלוי בה, היא כנראה הייתה מסתפקת בלעשות פרצופים מצחיקים למצלמה. דלווין היא כוכבת מהזן החדש, מי שצברה עוקבים רבים בזכות פרסונה נונשאלנטת הדוגלת בלומר את האמת, להיחשף עד הסוף ולא לקחת את עצמה ברצינות רבה.

בעבר דלווין, 23, שהוגדרה על ידי רבים בענף האופנה כ”היורשת של קייט מוס”, הודתה שהסטרס המטורף בו היא חיה גבה מחיר יקר במיוחד. מי שהפכה לאחת הסלבריטאיות האהובות בעולם סובלת מפסוריאזיס קשה בעור ובעבר היא סיפרה שהמחלה התפרצה, בצורת נגעים אדומים ובולטים, בתצוגות האופנה הנחשבות. המצב גרם לאי נוחות והיא בחרה בקפידה פרויקטים כאשר סיננה לא מעט. היא אפילו הצהירה שתפסיק לדגמן כדי להתמקד בקריירת המשחק הפורחת שלה.

קארה דלווין בפרמיירה

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית כרונית בה תאי העור מתחלפים בקצב מוגבר בשל זיהויים כפתוגן. המחלה מתבטאת ברבדים עוריים, לרוב בצבע אדום-סגול המכוסים קשקשת. בעבר הדוגמנית לא התביישה לדבר בגלוי כובש לב על מצבה הבריאותי בתקשורת ועל הדרך היא שיתפה את כולם בהתמודדות שלה גם עם דיכאון. נראה כי כיום דלווין בתקופה הרבה יותר טובה ושלמה עם עצמה אבל פה ושם היא עדיין נתקפת חרדה וחוסר ביטחון. “אני מקווה שלא מלהקים אותי רק בגלל כמות העוקבים שלי”.

קארה דלווין

כיום דלווין מאוהבת בזמרת בעלת הלוק הגותי, סיינט וינסנט, וישנן שמועות שהשתיים אפילו התארסו בשקט. דלווין העלתה תמונה שלה לאינסטגרם וגולשים רבים שמו לב לטבעת חשודה על האצבע שלה. “אני מאושרת מאי פעם”, סיפרה דלווין שעדיין עסוקה בטירוף ומצטלמת לסרטים ולשערי מגזינים. בימים אלה היא טסה בכל העולם כדי לקדם את הסרט ”Suicide Squad” וכנראה שהג’ט לג והאירועים הליליים הרבים לא עוזרים לה לנהל אורח חיים רגוע במיוחד.

תקריב של הזרוע עם פסוריאזיס:

קארה דלווין

בפרמיירה לסרט המדובר היא הופיעה בלבוש נוצץ ששידר גלאם מהוליווד ועד תימן אבל בגדיה המטאליים והחושפניים לא הסתירו את הסימנים על הגב ובזרועותיה. ניכר כי דווקא נעשו מאמצי הסוואה, בעזרת מייקאפ, שהיה מרוח על גופה, אבל חדי עין הבחינו בנגעים האדומים והמגרדים. הצלמים תיעדו אותה מכל זווית אבל היא התנהגה רגיל לגמרי ולא ניסתה להסתיר כלום.

קארה דלווין וסיינט

רוב אתרי האופנה התעלמו ממצב עורה והתמקדו בדברים “החשובים יותר” כמו צלליות העיניים שלה. גולשים רבים זרקו הערות נבזיות על המראה המוגזם והדרמטי ותהו מי המאפרת “האיומה”. כאן אולי המקום להזמין את קארה לים המלח. בכל זאת, זה המקום המושלם בעולם לטיפול בפסוריאזיס. אם תהיתן, המחלה מופיעה אצל 3% מהאוכלוסייה בעולם, להערכת אגודת הפסוריאזיס הישראלית ישנם בישראל היום, כ-240 אלף חולים. היא מופיעה יותר אצל אנשים ממוצא אירופי ועלולה להופיע בכל גיל.

בדרך כלל ניתן בהתחלה הטיפול המקומי, ואם הוא לא מצליח אז מתקדמים לטיפול המערכתי, ואם הוא לא מצליח אז מתקדמים לטיפול פוטותרפיה או ים המלח.

קארה דלווין

צילום: גטי

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה