התעלומה המחרידה סביב מותה של העיתונאית השוודית

גופתה של העיתונאית השוודית, קים וול, נמצאה כרותת איברים שבועיים אחרי שנשלחה לסקר צוללת חדשה של איש עסקים ויזם עשיר. העולם עסוק בשאלה אחת: מה התחולל שם על הסיפון?

23/08/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

עדכון (יום ה'): מאסר עולם ליזם פיטר מדסן שרצח את העיתונאית השוודית, קים וול. בית משפט בדנמרק גזר את העונש על מדסן, שהורשע ברצח של וול, שהתלוותה אליו בהפלגה בכלי השיט שבנה. הוא שב אל היבשה בלעדיה, סיפר גרסאות שונות ומשונות ובהמשך אותרו חלקי גופתה שבותרה על ידו. הוא טען שהיא נחנקה מדליפת גז אך בחקירה עלה שהוא ביתר אותה לחתיכות על מנת להסתיר ראיות. עורך דינו מסר שהוא יערער על העונש. זה אחד הסיפורים המוזרים והמחרידים שנתקלנו בהם כבר הרבה זמן.

עדכון קודם: היזם פיטר מדסן הודה בחקירה שהוא כרת את ראשה של העיתונאית השוודית, קים וול וביתר את גופתה לפני שהשליך אותה לים, בתקווה להעלים את עכבותיה. הווידוי המצמרר הגיע לאחר שהכחיש זאת בחקירות קודמות וטען שחפץ גדול נפל על ראשה. שינוי גרסתו מגיעה לאחר שמצאו שרידי די.אן.איי שלה על בגדיו. מדסן עדיין לא מתוודה על רציחתה וטוען שהיא נחנקה למוות מחוסר חמצן בצוללת ושהוא לא לא ראה זאת בזמן על מנת להצילה. בימים אלה נערכות בדיקות על מנת לבחון כיצד מתה וול. מה שבטוח, אמינותו מוטלת בספק ועדותו מלאת סתירות, דבר המעיד על כך שהוא מסתיר את נסיבות מותה. לא ברור מה יכול היה להוביל לטרגדיה הזאת אבל פורסם שמצבו הנפשי היה מעורער ושהוא טופל בעבר אצל פסיכיאטר.

כבר מספר ימים שהעולם כולו עסוק בפרשת היעלמותה המסתורית של העיתונאית השוודית, קים וול, שהלכה לסקר את הצוללת החדשה של היזם התמהוני פיטר מדסן ולא שבה לביתה. התפנית בסיפור מגיעה עכשיו, לאחר שנמצאה גופתה ללא רגליים, זרועות וראש על ידי עובר אורח בים הבלטי שמחזקת את החשד שהיא נרצחה על ידי מדסן, שכבר הספיק לשנות כמה פעמים את גרסתו למשטרה.

וול, 30, כתבה לכמה כלי תקשורת מרכזיים ("גרדיאן", "ניו יורק טיימס") וב-10 לאוגוסט היא הגיעה לסקר את הצוללת "UC3 Nautilus" שבנה מדסן, 46, איש עסקים עשיר מדנמרק שאוהב לבנות כלי שייט להנאתו. מה שהיה אמור להיות משימת עבודה פשוטה הלכה והסתבכה לאחר שבן זוגה דיווח שהיא לא חזרה הביתה באותו יום. מאותו רגע החל מבצע חיפוש נרחב באזור ורק כאשר נמשתה הצוללת על ידי חיל הים הדני (מעומק של 7 מטרים באזור מפרץ קוגה) החלו לחשוד שמשהו רע מאוד עלה בגורלה.

קים וול

בהתחלה מדסן, שניצל, טען כי ניסה לתקן את הצוללת אך גופתה לא נמצאה על סיפונה. לאחר שעלה החשד שהצוללת הוטבעה באופן מכוון, מדסן נחקר ודחה את הטענות שהיה מעורב בנסיבות מותה. הוא סיפר לחוקרים שהוא הוריד את וול מהצוללת בערב לפני (בשעה 22:00) וכי הוא היה היחיד על הצוללת בעת טביעתה.

גופת וול

סוכנות הידיעות AP פירסמה את עדותו של מתנדב, שהצטרף לחיפושים, שסיפר שמצא את מדסן עומד על מגדל הצוללת בלב ים לפני שהיא שקעה. "אחרי שראיתי אותו במגדל הוא נכנס לצוללת והיה מין זרם אוויר שעלה ממנה והיא החלה לשקוע", סיפר המתנדב . "מדסן עלה בחזרה ונשאר במגדל עד שמים הציפו אותו, ואז הוא שחה לסירה סמוכה והצוללת שקעה". ההסבר של מדסן לכך היה שהוא ניסה לתקן את הצוללת – ואז אירעה תקלה בשסתום.

פיטר מדסן

לאחר מכן הוא שוב שינה את גרסתו והעיד בדיון סגור ש-וול נקלעה לתאונה מסתורית בצוללת ושלאחר מכן השליך את גופתה ללב ים. עצם העובדה שהוא משנה גרסאות על ימין ועל שמאל תומכת בעובדה שמשהו אפל קרה והוא לא מספר את האמת וכי יש לו מה להסתיר. אם אכן יתברר שהוא רצח אותה, לא ברור מה היה המניע. צריך לזכור שמדובר כאן בעיתונאית מוכרת ולא מישהי אנונימית חסרת בית, שיכול היה להשליך לים ואיש לא היה מגלה זאת. גם הוא עצמו מוכר בארצו ונחשב ל"איש אשכולות" שעוסק באמנות, המצאות ועסקים.

הגופה, שנשלחה לנתיחה, אכן נמצאה באזור שבו העיד מדסן שהשליך את וול וברגעים אלה המשטרה מחפשת הוכחות ויזואליות ועוד עדים שאולי ראו משהו שיכול לעזור להם להבין מה בדיוק קרה. ללא ספק, הסיפור הזה הוא אחד המחרידים והמוזרים ביותר שקראנו כבר זמן רב ונותר לקוות שהאמת תיחשף במהרה.

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה