הנשיקה של ויקטוריה בקהאם שעוררה סערה

הכוכבת הבריטית, שבדרך כלל עולה לכותרות בזכות הסטייל המשובח שלה, פירסמה ברשת תמונה עם בתה הארפר שעוררה דיון סוער והכל בגלל נשיקה אחת תמימה. אין גבול לצדקנות של אנשים

04/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין לוי
  • בדואר
  • RSS

לפעמים נשיקה היא רק נשיקה ולפעמים היא פתח לדיון סוער ומיותר. מי שקיבלה שיעור הזוי במיוחד על "האתיקה של הנשיקה" היא הסלבריטאית הבריטית ויקטוריה בקהאם, אשר העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה שלה לצד בתה הקטנה. הארפר, שבדיוק חגגה 5, זכתה לנשיקה מאימא ובאמת שאין דבר אחד לא תמים עם התצלום הזה אבל ברשת כמו ברשת, אי אפשר לפרסם משהו בלי לחטוף תגובות צדקניות ומוסרניות המטיפות מוסר וחינוך.

גולשים רבים האמינו שהנשיקה בעייתית וכפייתית ובמקום פשוט לאחל לילדה "מזל טוב" או לעבור הלאה, נוצרו ויכוחים מתסיסים בין העוקבים שהתפצלו לשתי מחנות: אלה שהאמינו שזה לא בסדר לתת נשיקה על השפתיים בגיל הזה לבין אלה שגורסים שאין בכך כל פסול. חלק מהתגובות חרצו ש"הורים לא אמורים לנשק את ילדיהם על השפתיים", "זה מוזר", "איכס, ויקטוריה ובתה נראות כאילו הן מתמזמזות", ו-"הן כמו שתי לסביות". פשוט מדהים איך תמונה אחת יפה ותמימה קיבלה פרשנות כה מעוותת ומופרכת.

התמונה שעלתה בחשבון אינסטגרם של ויקטוריה בקהאם:

ויקטוריה בקהאם

היו כמובן גולשים שמיהרו לגונן על כבודן של האם ובתה וכתבו ש"זו חוצפה אפילו להניח כאלה דברים עליהן" ולא הבינו איך ניתן לשפוט רגע תמים של אהבה באופן כה מחריד. אימהות רבות התגייסו למען הבקהאמיות וצירפו בתגובות תמונות שלהן בהן הן נישקו את בנותיהן כדי להראות שלא מדובר ברגע מזעזע או לא תקין.

לא ברור מה הרגישה כוכבת ה"ספייס גירלז" לשעבר, אבל מה שבטוח, לא אלו התגובות שהיא ציפתה לקבל. בעולם בו מתרחשים כל כך הרבה זוועות ומחדלים, הנשיקה המתוקה של בקהאם היא הדבר האחרון שצריך להתעכב עליו תוך מתן ביקורת אבל אנחנו חיים בעולם שפשוט אי אפשר כבר לזוז מילימטר בלי לספוג הערות הזויות ממישהו. כאשר אתה סלב מפורסם אז בכלל נגזר עליך להפוך ברשת לשק חבטות על בסיס יומי.

ויקטוריה ודיוויד

מה שעצוב במקרה הזה היא העובדה שאנשים משליכים את הפחדים והפוביות שלהם על אנשים אחרים. החברה בה אנחנו חיים נהייתה שמרנית, אטומה ומטרידה. במקום שנצעד קדימה ונהפוך כולנו לאנשים סובלניים, ליברלים ופתוחים, אנחנו עדות לתופעות של שיימינג שרק מוציאות את החשק לשתף.

לפעמים אני נדהמת מכמות הטמטום הנחשף ברשת החברתיות. התגובות האיומות הללו יכולות לערער נשים פחות חזקות ולגרום להן לחוש שמשהו באמת לא בסדר עם ההורות שלהן. אם הארפר הייתה גדולה יותר היא עוד הייתה עלולה לקחת את הדיון ללב ולחשוב שאימא שלה עברה כל גבול. אנשים לא לומדים פעם אחת ולתמיד שרצוי להתעסק בעצמם ולהפסיק להטיף חינוך להורים אחרים. ליב אנד לט ליב. כה פשוט.

אם נשפוט את התמונה שלהן בבריכה, כל מה שתראו פה היא נשיקה והפגנת אהבה לילדה שמחה שעדיין לא חושבת במונחים מיניים. מבחינתה, היא קיבלה נשיקת מזל טוב מאימא שאוהבת אותה. זהו. לא לסבו שיק ולא נעליים - למרות שבקהאם הייתה גם שמחה לנעלי עקב.

צילום: מהאינסטגרם של ויקטוריה, גטי

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה