התאהבות של קיץ

גם אתם הרגשתם לאחרונה שהעולם נראה יפה יותר וסף החרמנות עולה? אלה לא אתם, מסתבר שיש לזה הסבר מדעי

26/05/2016
טובית קידר קבלו עדכונים מטובית
  • RSS

durex summer 25.5

זוכרים את דני וסנדי ואהבת הקיץ מגריז? עם הבלוריות המתנפנפות והשירים שעושים להתאהב?

זה לא רק בסרטים, אתם בטח מכירים את זה שאיך שהשכבות מתחילות להתקלף הרגש מתחיל לגאות, פתאום אתם בצעדי ריחוף, השיער מתנפנף ברוח, הריסים מעפעפים (ולא בגלל שנכנס לכם משהו לעין), ונדמה שאתם מסוגלים להתנפל על כל מי שעובר לידכם ברחוב?

אלה לא אתם, זה הקיץ. זה לא סתם שסרטים מסוימים עושים לנו את זה, יש תופעות חוצות ארצות ויבשות, ויש לזה הסבר מאוד פשוט.

״במשך החודש האחרון של החורף הרגשתי חצי בדיכאון. זה לא רק הטריינינג שלבשתי כל הזמן בקור, וזה לא הגשם – הרגשתי כאילו אין לי כוח בגוף, לא לעבוד, לא להתעמל, הגוף היה לי כבד ולא נעים, ומן הסתם לא היה זכר לחשק מיני. ואז יום אחד יצאה השמש ובן הזוג שלי לא ידע את נפשו – הרגשתי עוררות מיני, ממש רעב לקירבה גופנית שכבר כמעט לא זכרתי שיש לי ממנו.״ מספרת ליאור, בת 38.

durex summer_b 25.5

תרדמת חורף היא לא המצאה של בני אדם. הטבע כולו פועל כך, ורבים מבעלי החיים, בעיקר יונקים ומקננים, נכנסים לתרדמת חורף, גם ובעיקר בתחום הרבייה והמגע המיני. אצל בני אדם אמנם לא קיים בזמננו החשש ל״גורים״ בעונת הכפור, אבל בהחלט נותרו שרידים של השפעות על שגרת המיניות של בני האדם.

״לפעמים נשים חוות חוסר חשק, למעשה אנשים חווים חוסר חשק כשיש פחות שעות אור ביום, וכשמזג האוויר אפרורי וקודר. מיעוט שעות אור ידוע כגורם להפחתה בהפרשת הורמון האושר, שידוע גם כהורמון ההנאה, ולכן החשק המיני פוחת.״ מסבירה הסקסולוגית ד״ר שלי ורוד, ״ועל אותו משקל בדיוק ברגע שהאביב מפציע עולה איתו גם מצב הרוח וחזור החשק המיני.״

דורית לוי, יועצת זוגית ומינית, מוסיפה ומספרת על גורמים נוספים שמביאים איתם האביב והקיץ ומשפרים את חיי המין שלנו.

״העונה החמה היא חגיגה לכל החושים. עם עליית הטמפרטורות חל שינוי גם בסגנון הלבוש שלנו וחלקים ניכרים מהעור שלנו חשופים במשך רוב שעות היום. העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף, והוא איבר רגיש ביותר, לכן לא פלא שכאשר החום עולה מבחוץ, עולה גם הריגוש הפנימי שלנו.

שאטרסטוק

הטבע ואפילו הרחובות סביבנו מתחילים ללבלב, ולאחר חודשים שבהם העולם נראה לנו כעטוי במעטה אפרורי, יש עושר ויזואלי של צבעים מעוררים – ירוק מופיע בכל עבר, פועל על תת המודע שלנו, וגורם לשחרור הורמונים שמאפשרים רגיעה ונינוחות.

הגוונים הוורודים-סגולים וגם האדומים-כתומים של הפריחה מציתים מחדש את הקישור הקדום שיש במוח שלנו לתשוקה, פריחה ועונת רבייה ותורמים להתעוררות מינית.

ולבסוף יש את הריחות של פריחה, ואפילו הריח המסויים של חמימות האוויר שזורק אותנו למחוזות של חופש, ללא גבולות ומגבלות, של מרחבים ואיתם עולה גם החשק המיני.״

שאטרסטוק

אז איך תנצלו את הקיץ לטובת חיי המין שלכם?

1. לבשו פחות ותרגישו יותר

2. צאו לשמש, מנה הגונה של קרניים צהובות תעורר את כל המערכות

3. בלו בטבע, אפילו פארקים עירוניים ירוקים נחשבים לצורך העניין

4. אמנו את החושים שלכם לחזור ולקלוט את כל הסימנים של העונה החמה

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה