השילוב המושלם בין קריירה להורות

סיון עזבה את עולם הפרסום, שלא אפשר לה לשלב קריירה עם אמהות. כיום היא מנהלת עסק משגשג של מתנות מעוצבות, ויש לה גם מסר למעסיקים

10/05/2016
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

סיון שמעיהו חלמה להיות אשת קריירה מצליחה בעולם הפרסום. אחרי שסיימה את לימודיה בתקשורת ומנהל עסקים בהצטיינות, החלה לעבוד באחד ממשרדי הפרסום הידועים ביותר בישראל, עד שנכנסה להריון הראשון, שלא אפשר לה להמשיך בשגרת עבודה של 9-12 שעות ביום. היא מספרת על הקושי, שלצערה כמעט כל אימא בישראל חווה.

המקצוע נדחק הצידה

בנקודה הזו, סיון גילתה שאין שום גמישות או נכונות לבוא לקראת אימהות: "נאלצתי לעזוב את העבודה והתחלתי להתגלגל כשכירה מעבודה לעבודה, כשלצערי הרב, כל הכישורים וכל מה שלמדתי – הכל למעשה נדחק הצידה, והשיקול היחיד שנותר הוא עבודה שתתאים לי בשעות ותאפשר גם לגדל את הילדים".

לא היו מוכנים לבוא לקראתה. סיון שמעיהו (צילום: גלית כהן)

סיון אמנם מתארת את ישראל של לפני כעשור, אולם המצב לא באמת השתנה. גם היום, כשהמודעות לצורך בשילוב קריירה עם גידול ילדים גדולה יותר, מרבית המעסיקים עדיין מחייבים נשים לבחור בין גידול הילדים לבין זמינות לעבודה של 9 שעות ביום ואף יותר:"ברגע שאישה נשואה מגיעה לראיון עבודה, אחת השאלות שתמיד עולה היא מתי בכוונתה להפוך לאימא, ואם היא תהפוך לאימא – מי יעזור לה עם הילדים?", אומרת סיון, ומוסיפה: "זה מיותר, כי בעבודות משרדיות שוררת אבטלה סמויה לא קטנה, ומי שמגיעה מרוכזת וחדורת מטרה יכולה לעשות את אותה העבודה בפחות שעות. ההתעקשות על תשע שעות מאלצת אימהות להתפשר על הכישורים שלהן, ולמצוא משרה בסיסית שתכניס כמה גרושים רק כדי באמת לעבוד".

המשפחה זה הכל. סיון עם בני משפחתה (צילום: Mama Studio)

מתנות קטנות

במהלך הנסיונות למצוא מקום עבודה שיאפשר לה לממש את כישוריה ולגדל את ילדיה כאם נוכחת בו זמנית, גילתה סיון תחום שבו זיהתה פוטנציאל מעניין:מתנות הגננות שקיבלה מהגן לקו בחסר עיצובי ובאי-פונקציונליות. סיון נחשפה לחוסר הקיים במתנות מעוצבות המותאמות אישית, והחליטה להקים את הסטודיו לעיצוב מתנות אישיות "SIVAN4U".

איך נולד הרעיון לעסק שלך?

"זה התחיל מהמתנות שהילדים היו מקבלים בגן, בתחילת השנה, בחגים ובסיומה. לאור העובדה שאנחנו כהורים משלמים לא מעט על המתנות האלו, חיפשתי לשפר את העניין הזה ולמצוא מתנות שהן גם פרקטיות וגם איכותיות. הלכתי ללמוד עיצוב גרפי והתחלתי לייצר דברים מאפס. ככה הגעתי לאיכות ולרמה שרציתי, ומבלי להיות תלויה באיש. אני רוצה להתאים את המתנות לאופנות המשתנות ולצרכים המשתנים. שתהיה פונקציונליות אבל גם ערך מוסף".

סיון מתפעלת אתר אינטרנט שניתן להזמין דרכו את המוצרים ומפיקה גם קטלוג פיזי מדי שנה, אותו היא דואגת לחלק לגננות בכל הארץ. "ניתן לבקש גם התאמה אישית של מוצר מסוים, הדגש הוא גם על המוצר וגם על האריזה", מדגישה סיון, שלמעשה עושה הכל בעצמה: מהדיאלוג, דרך השיווק ועד האריזה.

עושה הכל בעצמה. סיון שמעיהו (צילום: גלית כהן)

נשמע שהעבודה שלך תובענית לא פחות מהעבודה הקודמת. איך בכל זאת את משלבת?

"העניין הוא לא כמות השעות אלא הגמישות", מציינת סיון. "הילדים שלי לא בצהרון ולא גדלים אצל סבא וסבתא, אני עושה הכל לבד. אני קמה ב-5 בבוקר ומתחילה לעבוד כשהבית עוד שקט. כשהילדים קמים אני מארגנת אותם בשיא הכיף ובלי לחץ, וכשהם במסגרות יש לי כחמש-שש שעות לעבוד. כשהילדים חוזרים, אני מקבלת אותם הביתה עם ארוחת צהריים חמה ועם אימא בבית שרואה אותם, ואם צריך – אני נשארת ערה עד השעות הקטנות של הלילה. אני עובדת מאד קשה, לפעמים אפילו יותר שעות ממשרה מלאה, אבל אני מגדלת את הילדים ואני עושה את זה בדרך שאני הכי שלמה איתה. זה משהו שלא הסכמתי להתפשר עליו כשהפכתי לאימא".

טעימה מתוך העיצובים של סיון (צילום: גלית כהן)

 יש לך טיפים לנשים ואימהות שרוצות להפוך לעצמאיות?

"קודם כל, חייב להיות חזון ו'אני מאמין' שאת צריכה לדעת שתלכי איתו למרות כל הקשיים – ויש המון. לצאת לעצמאות בייחוד כשיש ילדים, זה משהו לא פשוט. את צריכה לייצר לעצמך את העבודה, אבל אם יש לך אמונה בעצמך ואם את מוכנה לספוג את הקשיים, הטלפון הקטן מלקוח שקיבל מוצר שלך ומתקשר רק כדי לספר לך עד כמה הוא מרוצה – שווה את הכל".

 .

*התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה