הרשת מגיבה בזעם ל"שערה האפורה הבודדה של מייגן מרקל''

מגזין הנשים ''מארי קלייר'' פרסם כתבה שעסקה ב"שערה האפורה הבודדת" שבצבצה מראשה של מייגן מרקל וחטף תגובות זועמות ברשת. עד מתי יעשו שיימינג לכל מי שלא עומדת בסטנדרט היופי המקובע?

09/04/2018
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

היכן שלא נביט, נקבל תזכורת שאנחנו לא יפות מספיק, מוצלחות מספיק או מטופחות מספיק. בעולם שיפוטי ותחרותי גם ככה, היינו מקוות שמגזינים של נשים יהיו מקום מחבק ומנחם, כזה שמבשר לנו שאנחנו מושלמות בדיוק כפי שאנחנו אבל אין זה כך בפועל. בכל הזדמנות ניתן להיתקל בשיימינג כזה או אחר כלפי סלבריטאית שאינה עומדת בסטנדרט היופי המערבי והמקובע.

תשאלו את מייגן מרקל, העומדת להינשא במאי לנסיך הארי, שכיכבה בכתבה שלמה במגזין "מארי קלייר" ארצות הברית, שעסקה ב"שערה האפורה הבודדה שלה". באייטם ניתחו תמונה ספציפית שלה, עליה עשו תקריב וסימנו כדי שחלילה לא נתעלם מאותה שערה. אכן, פרס פוליצר בדרך אל הכותבת ברגעים אלה ממש. עיתונות חוקרת במיטבה.

מייגן מרקלמארי קלייר

הכתבה המדוברת קבעה רף תחתון חדש והעצוב בדבר הוא שבדיוק כתבות מז'אנר זה גורמות לנזק, מורידות לנשים רבות את הבטחון העצמי וגורם להן לחשוש להיות מי שהן ובעיקר- לפחד מלהזדקן בטבעיות. מרגע פרסום הכתבה, הרשת געשה סביבה וגולשים רבים העלו ציוצים שקטלו את המגזין והצביעו על המסר המעוות בפרסום האייטם המיותר ושעולם התקשורת יכול יותר טוב מזה.

מייגן מרקל ציוצים

בכתבה הכתבת הצביעה על כך שמרקל לא נשאבה לסחרור סביב רוטינת הטיפוח שלה מאז שהכירה את הארי ושהיא בסך הכל "בן אדם כמו כולנו" (לא חשבנו אחרת) אבל בדרך היא הפכה נשים לקורבנות יופי והציגה למעשה את הסטנדרט הכפול בחברה שלנו מאחר ולא תראו סיקור דומה לזה סביב גבר מפורסם, לא משנה מי הוא.

מייגן מרקל ציוצים

ב-2018 אין שום עיסוק בשערות האפורות של סלבריטאי ולאף אחד אין בעיה עם השיער האפור של ג'ורג' קלוני, למשל. ההפך, יגידו שהוא "סקסי" אבל מאישה מפורסמת עדיין מצופה ממנה לרוץ למספרה ברגע שצצה בראש שערה קטנה ולבנה, חלילה העולם הסוגד לנעורים, יראה שהיא כבר לא בת עשרים. אין מה לעשות, מגזינים של נשים שמשרתות את תעשיית היופי בכך שהם מעודדים צריכה קפיטליסטית בלתי נגמרת של מוצרי אנטי אייג'ינג והכל כדי שנביט במראה ונרגיש צעירות יותר (עם מינוס גדול יותר בבנק).

בפעם הבאה שתראו שערה אפורה תחליטו בעצמכן מה לעשות איתה ואל תתנו למגזין כזה או אחר לשטוף לכן את הראש עם המחשבה שצריך להעלים אותה ומהר.

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה