הקשר הסודי שבין סרטן השד ליוגה

מחקרים חדשים מבססים את כוחן של יוגה ומדיטציה כמשפרים את יכולת ההתמודדות עם סרטן השד, ומצטרפים למחקרים קודמים שסימנו פעילות גופנית כגורם מונע להתפשטות המחלה. הפנינג היוגה הגדול בישראל יערך ביולי הקרוב וכולנו חייבות להיות שם

31/05/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

חברה מהעבודה, מהלימודים, קרובת משפחה, אמא, אחות, או אולי אפילו את? עם למעלה מ -4,500 נשים שמאובחנות מידי שנה כחולות רק בישראל, סרטן השד הוא כבר מזמן לא מחלה רחוקה, אלא סיפור מוחשי שמשפיע על חייהן של נשים ומשפחות בישראל ובעולם כולו.

גיל, מוצא, גנטיקה ואורח חיים נמצאו כולם כגורמי סיכון הקשורים להתפשטות המחלה, אך יש גם חדשות טובות: מחקרים מהשנים האחרונות מסמנים פעילות גופנית קבועה כאחד הגורמים שיכולים למנוע את התפשטות המחלה גם בקרב קהילות בסיכון.

אז למה דווקא יוגה?

מחקרים חדשים מדווחים על תרגול יוגה ומדיטציה כמסייעים בהפחתת תסמינים שונים הנובעים מהטיפולים בסרטן, ומסייעים להחלמה. כתב העת הרפואי היוקרתי Cancer פרסם במרץ האחרון מחקר אשר בחן את השפעתה של פעילות המשלבת יוגה ומדיטציה על הפחתת תסמיני גיל המעבר בקרב מחלימות סרטן שד, וממצאיו עולה  כי יוגה  המשולבת עם מדיטציה מהווה טיפול משלים בטוח ויעיל עבור מחלימות סרטן שד החוות תסמיני גיל המעבר. שני מחקרים נוספים מצאו כי תרגול יוגה מסייע על כאבי שלד ונוקשות שרירים בקרב מחלימות מסרטן שד, דבר שעשוי לשפר את איכות חייהן של המטופלות ולהגביר את התמדתן בטיפולים.

"תרגול יוגה משפר את יכולת ההתמודדות עם המחלה, ואת איכות החיים – שזה לכשעצמו משפר את סיכויי ההחלמה" מספרת לנו סיגל ביבר, מדריכת יוגה שחלתה והחלימה מסרטן בעצמה תרצה ותנחה סדנאות בהפנינג. "כוחה של היוגה לא טמון רק בחלקה ה'ספורטיבי' אלא בכך שעבודה עם הגוף מחברת את כל חלקיו של האדם, משנה את תפיסת העולם, מרגיעה ומביאה שלוות נפש".

תחשבי ורוד

ביום חמישי ה- 7.7.2016 יתקיים אירוע היוגה הגדול בישראל: Think Pink, שמטרתו היא העלאת המודעות לסרטן השד ותמיכה בפעילותה הענפה של האגודה למלחמה בסרטן, שהכנסות האירוע יתרמו למען המשך פועלה. למעלה מ-3,000 נשים צפויות להתכנס יחד במרכז האולימפי הדר יוסף ליום שלם של פעילות (9:00-21:00) שתכלול הרצאות, סדנאות ותרגולים.

האירוע שמופק ביוזמת "מיתוס-מרתון ישראל", יתבסס על סדנאות יוגה ותכנים מקצועיים וחווייתיים והכנסותיו קודש "לאגודה למלחמה בסרטן" לטובת פעילות ארצית להעלאת המודעות למלחמה בסרטן השד.

ההפנינג יכלול סדנאות על תזונה ויוגה, עיכוב תהליכי הזדקנות, רפואה פלסטית, העצמה, מניעה (וכמובן) סקס ויוגה שיתקיימו לצד תרגולי יוגה על ידי מתרגלים מתחומי היוגה השונים: סיגל ביבר תנחה סדנת אימון רך ומשקם לאחר ניתוח או בזמן טיפולים, זוגות המדריכים משה ג'אנח עם אריקה רינטוביץ ומירי וגילי חרובי ילמדו תרגול יוגה בזוגות כדרך להתחבר, לתמוך ולהרחיב את המודעות שלנו אל האחר, שירלי גולדשטיין, מורה לתנועה בעלת רקע בבלט קלאסי, ג'ז ומחול מודרני תעביר סדנת תרגול Yoga Trance Dance, סדנא שהיא מסיבה של תנועה ושחרור הגוף. אלו הן רק כמה מהסדנאות וההרצאות המרתקות שהולכות להתקיים במרתון היוגה Think Pink ומתאימות לנשים בנקודות ומקומות שונים בחייהן. היכנסי לאתר שלנו לעיין בתכניית האירוע המלאה ולמידע נוסף על המנחים המרצים והסדנאות.

בואי ללמוד לתרגל ולקחת חלק

מרתון היוגה Think Pink הוא בגדר מתנה שאת יכולה להעניק לחברה טובה, לאחות, או לעצמך, יום של הכירות עם נשים שונות, מדריכים מעוררי השראה, והעמקה או הכירות ראשונית עם עולם היוגה המגוון והנתיבים השונים שהוא מציע. אז למה את מחכה?

150 המשתתפות שיקדימו להירשם ישתתפו גם בהרצאה חופשית בנושא סרטן השד וחשיבותה של היוגה כחלק מההתמודדות עם המחלה משלב ההודעה, דרך הניתוחים, הטיפולים השונים ועד השיקום והחזרה ל'חיים' הרגילים.

את ההרצאה יעבירו סיגל ביבר ושירה נהלוני- גליקסברג אשר פועלות מזה שנים לקידום האימון המותאם לנשים המתמודדות עם סרטן השד. הן חקרו רבות את הנושא ופיתחו אימון יוגה ייחודי המלווה נשים בשלבים שונים של המחלה. את שיטת האימון שפיתחו מעבירות שירה וסיגל הלאה בקורס למורי ליוגה במכללה האקדמית וינגייט, שנוצר בשיתוף עם האגודה למלחמה בסרטן ונועד להכשיר מורים ליוגה ללוות אנשים בזמן מחלת הסרטן בכלל והסרטן הנשי בפרט (שד, רחם ושחלה).

יוגה (1)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך