הקומדיה שחיכיתן לה: ''כולם חוזרים הביתה''

סרטה של היילי מאיירס שאייר הוא קומדיה שובה לב, עוסקת במקומן של נשים מתבגרות, החלטות שקשורות לקריירה, אומץ ומשפחה. אנחנו מחלקות כרטיסים אז אל תפספסו!

11/09/2017
מרלין וניג קבלו עדכונים ממרלין
  • בדואר
  • RSS

"כולם חוזרים הביתה״ (תסריט ובימוי, היילי מאיירס שאייר האלופה), החזיר אותי באופן תמוה, למקום הזה שבו את נזכרת מה את כל כך אוהבת באנשי קולנוע. וייתכן שהתשובה טמונה בזה שכולנו חסרי גיל או שהגיל ממש לא מהווה מחסום עבורנו. ובכן, איך להתחיל לספר כמה ״כולם חוזרים הביתה״ הוא לא עוד סרט קומי משעשע אלא סרט נשי, שמתחת ללבביות שלו, חבוי גרעין קשה, של מסר חשוב על גברים ונשים, אימהות וקריירה, ואולי, לא רק אחד.

הסרט שמגולל את סיפורה של אליס, בכיכובה השובה והמדויק של ריס וית׳רספון (שובה ושווה!), אם לשתי בנות (שהן לא פחות משחקניות מעולות, שעושות לחלוטין את הסרט למיוחד כפי שהוא), הוא לכאורה, עוד סיפור על אישה שנפרדה זה עתה מבן זוגה אלא שמפגש מקרי עם שלישיית צעירים, שאפתנים ובעלי חלומות עושה את הסרט הזה לגמרי אחר.

ריס ויתרספון בכחול

כבר מראשית הסרט אנו מתוודעים לזהותו של אביה של אליס, ג׳ון קייני- הבמאי האגדי, חובב הנשים, שהתחתן עם אמה, השחקנית היפיפייה, ליליאן סטיוארט, כשהיא צעירה ממנו ב-26 שנה (ואני תמיד חשבתי לתומי, ש-16 השנים שמפרידות בין אבי ואמי זה חתיכת סיפור יוצא דופן). הסרט נפתח במעין עלעול באלבום המשפחתי עם דגש על ימי ההולדת שחלפו והותירו בה את מורשתו של אביה.

עכשיו, אליס חוגגת 40. היא עזבה את בעלה ואת ניו יורק, ועברה לבית אביה בלוס אנג׳לס, לפני חמשה חודשים, בניסיון להתחיל חיים חדשים. מתוך חיי היומיום, ההתמודדויות והעמדות הפנים של ״אם כל יכולה״, מול בנותיה או בעצם, מול כולם, היא מחליטה לחגוג את יום הולדתה עם קומץ חברות טובות.

ריס ויתרספון

במקביל, שלושה צעירים חסרי מנוח, תסריטאי, במאי וצלם-שחקן, מנסים לכבוש את לוס אנג׳לס עם היצירה ״צעירים בטרוף״, סרט קצר שהם שואפים להרחיב ולהפוך לפיצ׳ר.

וכך בהיסח הדעת, בשעת לילה בבר הומה אדם, נפגשים שני הסיפורים. הארי (פיקו אלכסנדר, ה-וואו!), פוגש את אליס או אליס פוגשת את הארי, ושתי הקבוצות של הנשים בנות הארבעים והגברים בני הכמעט שלושים, חוברות יחד. בבוקר למחרת, כשכולם יתעוררו באותו הבית, אנחנו נכיר את אליס הבלבוסטה, שדי מהממת וכובשת את הארי ואת החבורה כולה (או כלשונו של ג׳רי התסריטאי: ״אני אוהב את הפנים שלה ואת האישיות שלה״).

ריס ויתרפסון

בין אם זה ג׳ורג׳- ג׳רי (ג׳ון רודינצקי המצוין) התסריטאי, שמגלה את חדר העבודה הבמאי ג׳ון קיני, ליליאן האם- סבתא (קנדס ברגן ה-וואו! וואו! וואו!) שמגלה שהיא ניצחה את בעלה, כי היא אחרי הכל, הוא מת והיא חיה, הבעל הפרוד של אליס, אוסטן (מייקל שין ההורס) שפתאום נותן אותותיו מתוך מחשבה שאליס לא באמת יודעת מה היא רוצה... הבנות ושלושת הצעירים שנשארים לפרק זמן באותו הבית... כולם יעברו שינוי וילמדו מה הכי חשוב בחיים. וכמובן המתח המיני כגורם שמפריד בין ידידים, הגבולות עם גברים, הגבולות בין נשים ועוד ועוד.

זו קומדיה שובה לב, שבלבה תעשיית הקולנוע ההוליוודית, מקומן של נשים מתבגרות, החלטות שקשורות לקריירה, אומץ ומשפחה ולכן זו קומדיה מאתגרת, שכמעט נמוכה כמו סוכריית חמאה בפה.

כוכבים - 4 קומדיה קלילה שמותירה חומר למחשבה.

מבחן מרלנה - נו, עם כזאת עשייה נשית וכזו גיבורה במרכז, ברור ש-ועוד איך עובר. אה וכמובן שהמשפט ״אני אוהב את הפנים שלה ואת האישיות שלה״ ממיס.

טריילר: 

רוצות הזמנה זוגית לסרט "כולם חוזרים הביתה"? מלאו את הטופס ואולי תזכו!

הכרטיסים תקפים בימים א-ה' בלבד (לא כולל סופ"ש וחגים) עד לתאריך 10/10/17

למימוש באתר סינמה סיטי ובקופות ברשת סינמה סיטי בלבד: סינמה סיטי גלילות, סינמה סיטי ראשל"צ, סינמה סיטי נתניה, סינמה סיטי כפר סבא, סינמה סיטי ירושלים

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה