הפנינים של פנינה מטרידות אותנו

דווקא רוזנבלום, אישה חזקה שהצליחה בעולם העסקים הגברי, יוצאת על נשים שעברו הטרדה מינית ושבחוצפתן גם העזו להתלונן. פנינה, הגיע הזמן להצטייד במשקפיים (ורודים) ולהסתכל למציאות בעיניים

25/01/2017
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • RSS

זה לא שרגוע פה. זה לא שאנסים מקבלים עונשים חמורים, זה לא שנשיא שאנס לא מקבל חנינה, זה לא שלאישה מותר ללבוש מה שהיא רוצה בלי שזה יעיד עליה ועל הרצון שלה להיות מוטרדת או להיאנס.

אז בתוך המציאות המאוד לא ידידותית לנשים שעברו אונס, תקיפה מינית או הטרדה מינית, פנינה רוזנבלום החליטה שכדאי להוסיף קצת שמן למדורה.

דווקא היא. דווקא פנינה רוזנבלום, הבלונדינית, נערת הזוהר לשעבר, העוסקת בקוסמטיקה, זאת שנאמר עליה מאחורי גבה שהיא בלונדינית טיפשה. דווקא היא החליטה לצאת כנגד נשים שהוטרדו מינית, ובחוצפתן גם החליטו להתלונן.

הפילוסופיה של פנינה על רגל אחת: חבל לאבד את המחמאות (צילום מסך)

אישה חזקה, ששוברת סטיגמות, אסרטיבית, הצליחה בעולם העסקים הגברי, והיא, דווקא היא אומרת שלא צריך להתלונן אחרי 10 שנים, כי אין כזה דבר טראומה. מילא גברים שאומרים את זה ומזלזלים בחומרת הפגיעה. מילא שוטרים שאומרים את זה ש"חבר" שלהם מואשם. אבל אישה? אישה שטוענת ש"אם הייתה צריכה להכניס לכלא את מי שהטריד אותה הייתה מכניסה הרבה מאוד". אני לא מבינה מה היא חשבה לעצמה. שזה יעודד עוד נשים לרצות להיות נשות עסקים מצליחות? שזה יחזק נשים כי הן לא ירגישו חפץ? למה אישה צריכה לחשוב לפני שהיא מתלוננת? אולי כדאי שגברים יחשבו לפני שהם מטרידים?

פנינה רוזנבלום לא חושבת שצריך להתלונן (צילום מסך)

ומילא זה. אבל להשתמש באם כל הקלישאות של הגברים המטרידים (האמת לא רק המטרידים) : "כבר אי אפשר להחמיא לאישה בלי שזה ייחשב הטרדה". נו באמת. אתם כ"כ מנותקים מהמציאות שאתם לא מבינים מה ההבדל בין מחמאה ובין הטרדה?

עבדתי עם הרבה גברים בחיי, והם אפילו החמיאו לי. וזאת לא הייתה הטרדה. עבדתי עם גברים בחיי, וקרה שהם אפילו "התחילו" איתי, וזאת לא הטרדה. הטרדה זאת הטרדה. ומותר להחמיא, ומותר להיות בקשר עם קולגות, ולצאת לבר, אבל אסור להטריד. אנחנו לא מטומטמות, אנחנו יודעות להבחין בין מחמאה להטרדה. זה די פשוט, מחמאה מחמיאה, והטרדה לא נעימה והיא....מטרידה.  ואם יש לכם ספק- אז אל תגידו את מה שיש לכם ספק לגביו. מאוד פשוט.

פנינה רוזנבלום נגד המתלוננות (צילום מסך)

המטרידנים לא חשבו שיקבלו כזה "שחקן חיזוק" לנבחרת שלהם.

אני רוצה לבקש מפנינה רוזנבלום, שתיפגש עם נשים שהוטרדו. שתראה אותן, שתבין שלא מדובר בנשים שהבוס קרץ להן פעם אחת יותר מדי. שתדבר איתן, ותבין שלא החמיאו להן על החצאית והן מתלוננות. הם התלוננו, למרות שרוב הסביבה כנראה אמרה להן לא להתלונן. הן התלוננו למרות שהבינו שהן, ולא הוא, יתויגו כבעיתיות. הן התלוננו למרות שידעו שיתחילו לדבר עליהן מאחורי גבן. הן התלוננו למרות שידעו שייבדקו את אורך החצאית שלהן. הן התלוננו למרות שידעו שיגידו להן ש"כבר אי אפשר להחמיא".

הן התלוננו כי הן אמיצות. הן התלוננו כי הן נאבקות את המאבק של כולנו. הן התלוננו כי הן צודקות.

עם כישורי דיפלומטיה כאלה, היא תהיה שרת חוץ נפלאה (צילום מסך)

פנינה רוצה לעשות טוב לזקנים (צילום מסך)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה