הפורנו הישראלי לאן

נונה ד., צרכנית פורנו ותיקה, עוקבת אחר התוצרת המקומית כבר שנים ומתחילה לראות שיפור: יש עוד לאן להתקדם, אבל המזדיינים הישראלים נראים לה יותר ויותר אמינים

18/04/2013
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS
» נופר? סווטלנה? מי את? (למצולמת אין קשר לכתבה, thinkstock)

באווירת החג, (ותחת גילופין של ימי משתה העצמאות), התפתחה במוחי תיאוריה כיצד הפחד של ישראל ממדינה דו לאומית פלוס הנהייה התמידית לעליונות דמוגרפית של יהודים מול מוסלמים ייסדו את הפורנו המקומי.

אז איך הכל התחיל? אחרי שפרצה האינתיפאדה הראשונה ובעקבות אותו הפחד שזרעה, זאת לצד כל מיני סיסמאות שהושרשו בנו מיום היוולדנו כעם, בסגנון: "תדע כל אם עבריה שעליה להביא כמה שיותר ילדים עבריים לעולם..." - הגיעה העלייה הרוסית.

מיליון עולים חדשים שאיזנו את כמות היהודים בציון פתרו את המחסור באחיות בבתי החולים, המהנדסים בתעשייה, הקופאיות בסופרמרקטים, ועל הדרך גם הביאו את הפורנו למחוזותינו. הרי שנים קודם היו אמיצים שניסו. ניסו ונכשלו. מכיוון שבולבולים אף פעם לא קשה למצוא - כשמערכת השיקולים של כל גבר ממוצע בגיל הנכון נמצאת בין האשכים לעטרה שמעליהם, יש מספיק צעירים שיתפשטו מול המצלמה תמורת כמה שקלים. אבל הבחורות - אותן אי אפשר היה למצוא,  ודאי לא כאלה שמתפשטות, כפי שנאמר כבר ב"אסקימו לימון": "בחורות ערומים, זה חולירע".

מאידך, וללא כל הכללה גזענית אלא הבנה של הבדלי תרבות, הרוסיות ושאר בנות חבר העמים, באו לכאן בלי מטען עכבות ועם פתיחות גדולה, ופתרו את בעיית השמרנות הלבנטינית. כעת נוצרה התנגשות בין הרצון היצירתי של מפיקי הזימה לבין הליהוק המוגבל; כך קיבלנו את "נופר" - הקיבוצניקית בעלת המבטא החשוד וציפורני פרנץ' מטופחות (קיבוץ "מעלה מוסקבה"?), ומולה קיבלנו כל מיני "חזי" ו"שמוליק" (בדרך כלל חברים של מפיקי הסרט) - ערסים לייט שגילו את הגילוח.

גם בפורנו האמריקני שעליו גדלו השחקנים הכחולים תוצרת כחול לבן מקצרים את ה"בּוש" העליון בלוּק הזיפים המחוספס, אבל "חזי" ו"שמוליק" לקחו את זה עד הסוף: הם הורידו כל שערה וקווצה בדרך לתגלחת מלאה. ואחרי שהערווה הושמדה, הם גם גילחו את הבטן והחזה. כך קרה שבעשור הראשון לפורנו הישראלי קיבלנו בעיקר דמויות לא אמינות בתפקיד הנשי, וזכרים מקומיים עם קוצים בחזה, כרס קטנה, בולבול נטול שערות וכך גם צמד כדורי הפלאפל שמתחתיו. ובנוסף לזוועה הוויזואלית: תער הגילוח פסח על שני בתי שחי שעירים במיוחד.

הלהיט הלוהט: "נופר עושה את עאבד במחסום"

וכיום? השנים עברו, והתעשייה לא השתכללה במיוחד: העלילות בסיסיות, כל זיון נמשך בדרך כלל כ-25 עד 30 דקות - ממוצע של שלושה סשנים עלובים למדי בסרט באורך מלא, לפי הסדר הקלאסי בפורנו: ירידה לה, מציצה לו, משגל ווגינאלי, בנועזים והמתקדמים תמצאו גם בעילה אנאלית, וכלה בגמירה על הפרצוף. בקיצור, על הפנים!

היצירתיים בין יוצרי הפורנו המקומיים עוד מנסים ללכת בכיוונים מעניינים, כלומר לקחת את עולם המין של הישראלי דווקא למחוזות רחוקים כמו העולם החרדי, הצבא והמוסד, אפילו המגזר הערבי פה ושם. בדרך כלל הביצוע לא משכנע, בלשון המעטה, אבל לפתע "נופר" היא כבר לא אירינה או סווטלנה, אלא באמת בתו של השכן ממול. חזי ושמוליק עדיין דוחים למדי, ונראה שיכולות המשחק שהם מנסים לטפח עוד יגרמו לניסן נתיב לעשות סאלטה ופליק פלאק לאחור בקברו.

אני זוכר אותה מהמכולת

על סטיות ופטישים כמעט ואין מה לדבר. אפילו חדירה כפולה - הבייסיק של הבייסיק בכל פורנו נורמלי - היא משהו שגילו כאן רק בשנתיים האחרונות, ואת מספר האמיצות שהסכימו לתת גם לחזי וגם לשמוליק לחדור אליהן בו-זמנית, ניתן למנות על אצבעות כף רגלי השמאלית. אבל עצם העובדה שנופר נשגלת לעין המצלמה במדינה של מטר על מטר, שבה אין לה לאן לברוח, מדינה בה אבא של שמוליק ודודה של חזי מכירים ונפגשים במכולת, זו כבר תעודת כבוד לישראלים.

הפורנו המקומי מפריך אמנם את המיתוס על יופיין של העלמות הישראליות, והביצועים המיניים של כל החזים והשמוליקים מוכיחים ומאששים את כל מה שכבר ידעתי על המאצ'ו הישראלי הממוצע. ועדיין, כצרכנית פורנו אדוקה וכמפרגנת לכל יוזמה קולנועית מקומית, אני מצדיעה לנופר על האומץ ולמפיקים מלאי החזון ששכנעו אותה להוריד את הבגדים במלון שלושה כוכבים ברחוב הירקון, או בדירה מעופשת בשכונת שפירא, משום שפורנו כחול לבן, עלוב ככל שיהיה, מקרב אותנו עוד צעד קטנטן, לזרועות משפחת העמים הנאורים.

>> לכל הטורים של נונה ד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה