הפופיק היפה של תל אביב

קולקציות קוקטיילים משתנות, מדי עובדים של מעצבת האופנה רימה רומנו ועיצוב פנים של מעצב העל קארים ראשיד. מלון הבוטיק "פולי האוס" מציע שילוב בין הרבה שמות נכונים, לאירוח מלא נשמה

21/12/2016
לירון אוחנה קבלו עדכונים מלירון
  • בדואר
  • RSS

 

בריכת האינפיניטי שעל גג מלון הבוטיק פולי האוס (צילום: Assaf Pinchuk)

לפעמים משתלם להיות עיתונאי, אני חושבת לעצמי בעוד אני לוגמת כוס קמפרי תפוזים על גג הפולי האוס, משקיפה מטה על שמלות הפאייטים בחלונות הראווה של אלנבי מצד אחד, וחנויות הבדים של נחלת בנימין מן הצד השני.

הפופיק של תל אביב מעולם לא נראה יפה יותר: בריכת אינפיניטי משיש שחור מסותתת בצורות אמורפיות כשל יהלום, בר 'רופטופ' לבן בעל שלוש צלעות, קבאנות מוצלות, ודק מקושט ברהיטי חוץ מתכתיים בעיצובו הצבעוני, המוזר ושובה הלב של מעצב העל קארים ראשיד.

על גג בניין פולישוק האיקוני, שהפך למלון הבוטיק "פולי האוס" אני מרגישה כאילו אני שטה בחללית עתידנית שהגיעה מגלקסיה מרוחקת ונחתה היישר אל תוך בנייני הטיח המתפוררים, הגרפיטי והשפריץ שבין אלנבי, נחלת בנימין, שוק הכרמל, שנקין וקינג ג'ורג'.

בר רופטופ המשולש שעל גג הפולי האוס, תחושה של חללית עתידנית (צילום: עמרי שפירא)

הכי לא פאלש

המילה "מלונות בוטיק" הפכה להיות שחוקה משהו בשים האחרונות. התחושה הכללית שכל מלון רוצה להציע חוויה 'מיוחדת' 'אקסלוסיבית' ו'חד פעמית', הפכה את הייחוד לדבר הכי לא מיוחד שיש, ובכל זאת הפולי האוס מציע משהו אחר: "קיימים הרבה מלונות 'כאילו בוטיק'", מסביר ליאון אביגד, מי שרכש לפני כ-10 שנים עם שותפים את בית פולישוק הישן והמזנח, הספיק למכור ולחזור כחברת ניהול, והפך אותו לפנינה המעוצבת שהוא היום. "אנחנו רואים הרבה מלונות חמודים, מעוצבים יותר או פחות שהם כאילו סוג של 'פאלש בוטיק' מה שנקרא. למרות שלוק אנד פיל ראשוני הם כן חשובים, אצלנו עיצוב הוא רק חלק מהתמונה הגדולה, אנחנו שמים דגש על חוויה".

החוויה שמציע הפולי האוס כוללת קולקציות עונתיות משתנות של קוקטיילים וטיפולי ספא, בר בכל חדר עם שייקר, ספר מתכונים, וכל המצרכים הדרושים להכנת קוקטיילים זוגיים בחדר. שעת 'האפי אאוור' שבה מסתובבים הברמנים בין החדרים ומפנקים את האורחים בתה מחוזק ברום (בחורף) או קוקטיילים מרעננים (בקיץ), פסקול מוזיקלי מותאם אישית לחווית המלון, מדי עובדים שעוצבו על ידי מעצבת האופנה רימה רומנו, תערוכות של מעצבים מקומיים צעירים בחלל הכניסה, ועוד מגוון פיצ'רים שהופכים את חווית השהות בפולי האוס לייחודית ובלתי נשכחת.

עמדת הקבלה במלון פולי האוס בקומת הגג (צילום: Assaf Pinchuk)

מדי עובדי המלון בעיצובה של מעצבת האופנה רימה רומנו

למרות שאביגד מדגיש שהעיצוב הוא לא הכול, הוא בהחלט הרבה: מלון הפולי האוס משלב באופן יוצא דופן בין הקו העיצובי ה'קורקי' והעתידני של קארים ראשיד, לבין קווים ארכיטקטוניים של סגנון הבאוהאוס הקומי, שעל שימורו ועל תרגום שפתו של ראשיד לעיצוב מפורט, הופקדה האדריכלית פרופ' ניצה סמוק. שני הסגנונות, על אף שהגיעו מעולמות שונים לחלוטין, יושבים נהדר יחד: חלונות הבאוהאוס המעוגלים משתלבים נפלא עם הקווים הרכים המאפיינים את ראשיד, והבחירה בלבן כצבע מלא נוכחות מחברת בין אדריכלות 'העיר הלבנה' לבין המעצב שמרבה למשתמש בלבן, ואף העיד לא פעם שהצבע השנוא עליו ביותר הוא שחור.

אחד מתוך 40 חדרי המלון. הצורות המעוגלות של ראשיד וריבוי השימוש בלבן הולם את אדריכלות הבאוהאוס (צילום: Assaf Pinchuk)

מלונאי הקמיקזה

לפני9 שנים בדיוק שנים, קנה ליאון אביגד יחד עם ניצן, בן-זוגו ושותפו וחברים נוספים את בית פולישוק הישן במחיר דירה ממוצעת בתל אביב. "לקחנו מקום מוזנח, שאף אחד לא רצה אותו, והפכנו אותו ליהלום" מספר אביגד על 9 שנים שבהן עסקו בפיצוי דיירים מוגנים, בקשות לאריחי בטון מיוחדים לשם שימור מבנה הבאוהאוס המקורי, אישורים מיוחדים לתקני בטיחות, ועוד מגוון אתגרים שהפכו את הקמת המלון לאתגר יקר שנראה בלתי אפשרי לעיתים. "מדובר בהשקעה כוללת של עשרות מליונים, תוכנית עסקית שלא קשורה לכלום מלבד חזון, תשוקה ואהבה".

אביגד, מלונאי שמאוהב במקצוע, אסף ברושורים של מלונות עוד מילדות, ועבר כל תפקיד בשושלת המלונאית: מבל בויי, לפקיד קבלה ועד מנכ"ל, הפך עם השנים למלונאי בעל שם מבעלי מלונות הבוטיק בראון TLV, בראון ביץ' האוס, בראון ביץ' האוס קרואטיה, והבראון ירושלים שצפוי להפתח בעוד כחודשיים. לשאלה איך זה להיות מלונאי בישראל והאם לתחום התיירות יש פה עתיד הוא עונה בפשטות: "זה קמיקזה. זאת התאבדות שיעית. התמודדות עם עיריות, משרדים ממשלתיים, רגולטורים ותקנים. מספיק שיש פיגוע במקום הלא נכון, והקלפים נטרפים מחדש. אייר B&B זה אחלה יוזמה רק שמלונאים צריכים להתחרות במחירים עם עסקים שאינם משלמים מיסים כלל ומשאירים אותנו המלונאים לשלם מיסים ולהתמודד עם רגולטורים. אני עדיין נוסע עם אותו רכב חבוט מלפני שבע שנים, ושוכר דירה במרכז תל אביב, מליונים בטח שלא רואים מזה. אבל אני עובד עם המון פאשן ואהבה גדולה לתחום המלונאות ולאפשרות לייצר חוויית אירוח מושלמת".

דק מקושט ברהיטי חוץ מתכתיים בעיצובו הצבעוני של מעצב העל קארים ראשיד (צילום: Assaf Pinchuk)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה