מתים להיפטר מן המשקפיים? זו דרך בטוחה יותר, מהירה יותר וכואבת פחות

חדשות מאירות עיניים למשקפופרים ולסובלים מעדשות: שיטה חדשה מציעה שיפור ראיה ללא כאב ומאפשרת לחזור לעבודה אחרי יום התאוששות אחד בלבד. יצאנו לדלות את כל הפרטים החשובים

09/08/2017
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

shutterstock_223347850

אין משקפופר אחד שלא חשב על ניתוח לייזר לשיפור ראייה שיפתור אותו מהצורך להסתכל על העולם דרך מסגרת או עדשות. ובכל זאת לא כולנו עושים זאת. חיתוך קרנית נשמע מפחיד, כואב, מצריך זמן התאוששות ממושך, ולכן משאיר רבים מאתנו על הגדר: מתים להתפטר מן המשקפיים אמנם, אך מחכים לפתרון פשוט יותר. שיטת - EBK החדשה מבטיחה שיפור ראייה בניתוח פשוט, לא כואב, התאוששות של יום עד יומיים, מבלי חיתוך הקרנית. נשמע (ונראה) לא רע. פגשנו מומחה שיספר לנו את כל הפרטים:

"להבדיל מהשיטה הנהוגה עד היום שנקראת – LASIK, שיטת ה –EBK החדשה מאפשרת לנו להוריד שכבה ראשונית של קרנית בעזרת פעולת שיוף סלקטיבית" מספר ד"ר שלמה סימן טוב – מומחה לקרנית מקטע קדמי בביה"ח שערי צדק ומנתח באמריקן לייזר. "אנחנו מורידים שכבה ראשונית ללא צורך בחיתוך אלא רק בליטוש. טכנולוגיית ה- EBK מאפשרת הורדה אלגנטית של שכבה דקה בלבד, פחות מ- 40 מקרון, דבר שהוא בלתי אפשרי עם סכין או מגרדת אחרת. הבטיחות היא אופטימלית, ה'פצע' שנוצר מבוקר ביותר ולכן הריפוי לאחר ניתוח הלייזר הוא מהיר ביותר".

כמה מהיר בדיוק?

"אם בעבר דיברנו על שבוע התאוששות עד שהמטופל יכול לפקוח את העיניים, מטופלים שנותחו בשיטת ה –EBK חוזרים לראייה מלאה כעבור 24 שעות, במקרה הקיצון עד 48 לכל היותר". מדובר על ניתוח בזק שאפילו לא מצריך היעדרות מהעבודה - אם עברתם את ההליך ביום חמישי, ביום ראשון אתם כבר בחזרה במשרד, ובלי המשקפיים.

וכמה זמן לוקח הניתוח עצמו?

"ההכנה לניתוח אורכת יותר זמן מהניתוח בפועל". אומר בחיוך ד"ר סימן טוב. "מדובר בהליך שבין 5-10 שניות. זה אפילו לא מגיע לרמת הדקות, עניין של שניות ואתם בחוץ".

 shutterstock_514834906
לא מצריך היעדרות מהעבודה: ניתוח עיניים בשיטת EBK

למי הניתוח יכול להתאים?

"אני לא מנתח ב – EBK מספרים שמעל 8-9, אלו מספרים יותר בעיתיים בציפייה לעתיד. הסיכוי של אדם עם מינוס 9 לחזרה של מספר גדול יותר מאדם עם מינוס 3. זה תלוי מאוד בבריאות העין. יש אלטרנטיבות אחרות לשיפור הראיה גם במספרים גבוהים, אך לא בלייזר. לגבי הפלוסים - הרף העליון הוא פלוס 4".

מבחינת גילאים על איזה טווח גילאים אנחנו מדברים?

חתך הגילאים המתאים לניתוחי לייזר הוא מעל גיל 18 ברף התחתון ועד גיל 60 בקצה העליון - גם לקרוב, גם לרחוק, וגם למולטי פוקל. אצל צעירים מדובר בקוצר ראייה שלייזר בהחלט יכול לתקן, ולמבוגרים מעל גיל 40 כולנו סובלים מזוקן העדשה ונעזרים במשקפים לקרוב – דבר שגם אותו ניתן לתקן בניתוחי EBK.

כמה חדש הוא הליך ה –EBK ואיפה הוא כבר נבחן?

ההמצאה היא משלנו מה שנקרא, מדובר בפיתוח ישראלי שהומצא על ידי חברת – Orca Surgical, אך נבדק במרכזים גדולים ומוכרים בעולם בין היתר בספרד על ידי מומחה בינלאומי בתחום בשם פרופ' אליו, במרכזים בארה"ב, ובדרום אמריקה".

מהם סיכויי ההצלחה ?

מאחר ו – EBK הוא כלי להכנת המצע הניתוחי, ההצלחה היא אבסולוטית. המכשיר לא נותן לך לבצע טעויות וזה יתרונו הגדול. בשום פרוצדורה כירורגית אין אף פעם 100% אבל זה תהליך שנחשב למאוד בטוח".

בטוח יותר, מהיר יותר, כואב פחות, ללא תופעות לוואי, ומאפשר חזרה מהירה יותר לשגרת החיים. העתיד נראה טוב, ואת המשקפיים נראה בעוד כמה שנים כנראה רק במוזיאון.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה