הסרת שיער לצמיתות - יש דבר כזה?

הסרת שיער בלייזר היא השיטה הנפוצה ביותר כיום להסרת שיער קבועה. למי השיטה מתאימה, איך היא מתבצעת, והאם יש אמת במיתוסים שהתפתחו סביבה?

14/12/2015
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

הסרת שיער בליזר פרופורציה דצמבר 2015

מי מאיתנו לא שקלה הסרת שיער לצמיתות? כמה כיף יכול להיות להיפטר אחת ולתמיד מהשיער שאנו מסירות, בגילוח או שעווה, מדי מספר ימים או שבועות, ללבוש בספונטניות מכנסיים קצרים, חצאיות וגופיות ולא לחשוב פעמיים לפני קפיצה לים, לבריכה או למיטה.

עם הגעתו של החורף, שהוא התקופה הטובה ביותר להתחיל בתהליך הסרת שיער בלייזר (הנחשב לטיפול היעיל ביותר בתחום כיום), יצאנו לבדוק עם  יעל סבג, מנהלת תחום לייזר ברשת מרפאות "פרופורציה.ף, למי הוא מתאים, איך הוא מתבצע, מהן תופעות הלוואי והאם יש אמת במיתוסים שהתפתחו סביבו.

למי הטיפול מתאים, למי לא ובאיזה גיל אפשר להתחיל?

טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים לגברים ונשים כאחד. הגיל המינימלי להתחלת טיפולים אצל נערות הינו 15. לעומתן גברים יצטרכו להמתין עד לסיום ההתבגרות המינית.

במידה וקיים מצב של חוסר איזון הורמונאלי המתבטא לעיתים באי סדירות של המחזור החודשי, מצבים כגון: שחלות פולציסטיות, היפרפרולקטינמיה ועוד, חשוב להיוועץ עם אנדוקרינולוג ולעיתים אף יומלץ על טיפול תרופתי להצלחה מרבית של הטיפול.  בטיפולי הפריה ובהריון יומלץ להקפיא טיפולים.

במקרים של שיערות בודדות, אזורים רבים ללא צמיחה  או שיער חסר צבע כגון (בלונד, ג'ינג'י, שיבה או חום בהיר מאד), יומלץ למטופל לבצע הסרת שיער באפילציה ולא טיפול בלייזר.

באילו אזורים ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר?      

ניתן לטפל בכל האזורים בגוף, חוץ מאזור הפנים אצל נשים (למעט שפם ובין הגבות) ואזור הקרקפת אצל גברים.

איך זה עובד?

קרן הלייזר שיוצאת מהמכשיר מעבירה חום אל זקיק השערה עד לטמפרטורה של 60-80 מעלות. החימום גורם להרס החלבונים בזקיק ומכאן להשמדתו.

מטרת הטיפול היא להביא להפחתה המרבית האפשרית של צפיפות השיער באזור המטופל לאורך זמן.

מהם התנאים להצלחת התהליך?

על מנת להשיג תוצאות מקסימליות מטיפולי הסרת שיער בלייזר יש צורך לבצע את הטיפול על שיער עבה בצבע חום כהה עד שחור, בצפיפות רבה, ושגוון העור של המטופל יהיה בהיר עד חום כהה.

 הסרת שיער בליזר פרופורציה דצמבר 2015

האם זה כואב?

רוב המטופלים חווים את טיפול הסרת השיער בלייזר, כקל עד נסבל, כל עוד הם מטופלים על ידי צוות מקצועי מנוסה ואמפתי.

עבור מי שרגיש יותר לכאב ניתן להשתמש במכשיר קירור שמקטין משמעותית את תחושת הכאב ובמשחות מאלחשות כגון המלה ועזרקאין.

חשוב לזכור, כאב הינו תחושה סובייקטיבית, ובנוסף הוא משתנה בהתאם לאזור המטופל ולצפיפות.

האם קיימות לטיפול תופעות לוואי?

לרוב תופעות הלוואי, אם קיימות, הן קלות וחולפות  לאחר מספר שעות עד כמה ימים, התופעות השכיחות יחסית הן אדמומיות ובצקת סביב זקיקי השיער, צריבה קלה, חום מקומי ואי נוחות זמנית.

לחלק מהמטופלים יהיו נפיחות וגרד בדרגות שונות באזורי הזקיקים. במקרים אלו ניתן להרגיע את העור במשחות מרגיעות ורוויות בלחות או באמצעות קירור של האזור.

במקרים חריגים, ובעיקר כשמדובר במטפל לא מיומן דיו, יתכנו כוויות שטחיות, תגובה אלרגית וכתמי פיגמנטציה.

נכון/לא נכון - 4 מיתוסים בנוגע להסרת שיער בלייזר

1. טיפול בלייזר מסיר 100% מהשיער

לא תמיד נכון -  לעתים הגוף מתעקש להמשיך להצמיח שערות באזורים מסוימים בגוף, שבהם גם אם נסיר שיערות, יצמחו אחרות. לכן, אצל רוב המטופלים לא קיים מצב של הסרה מלאה, עם זאת אצל מרביתם הטיפול בהחלט משביע רצון לאורך זמן.

2. הסרת שיער בלייזר תותיר אותך חלקה לנצח

לא תמיד נכון -  הנצח הוא זמן ארוך למדיי. לאחר מספר טיפולים יסודיים, שיער שהוסר בלייזר לרוב לא יצמח יותר. אבל, אצל חלק מהמטופלים עלולה להיות צמיחה חדשה, לרוב של שערות בודדות בלבד. לכן , מומלץ לתחזק את התוצאה הסופית לאורך זמן ולהגיע לטיפולים בהתאם לצמיחה אחת למספר חודשים.

3. יש טיפולים להסרת שיער שלא כואבים

לא נכון - כל טיפולי הסרת השיער לצמיתות הקיימים היום כואבים במידה כזו או אחרת. מכשירים מתקדמים ויד מקצועית יפחיתו את עוצמת הכאב. ובכל מקרה, במקרה של הסרת שיער רצוי להתגבר על הכאב על מנת לקבל הפחתה מקסימאלית וליהנות מהתוצאות הסופיות, מאשר לבחור במכשירים פחות כואבים שנמצאו כלא יעילים.

4. ניתן לדעת מראש את כמות הטיפולים

לא נכון - גם צוות מקצועי ומיומן בעל ניסיון עשיר לא יכול לחזות תוך כמה טיפולים יסתיים התהליך. מעבר לכמות השיער שנראית על פני העור, צמיחת השיער מושפעת גנטית והורמונאלית וכמות הזקיקים הפעילים מתחת לפני השטח באזור המטופל אינה ידועה.

עם זאת, מכשור יעיל ומתקדם בתחום וצוות מטפלים מנוסה, ישפיעו באופן משמעותי על משך הטיפול, תוצאותיו ויעילותו לאורך זמן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה