הסטטוס של יאיר לפיד על נועה לנדאו – לא מקרי

יאיר לפיד רוצה להחליף את נתניהו. וכפי שמראה המציאות – אם אתה רוצה להיות ראש ממשלה, אתה צריך לרכב על הגל. והגל הוא עכור: מלא בשנאה ובהפחדה ובהתחנפות לימין

10/07/2016
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

הסטטוס של יאיר לפידהסטטוס המקורי של לפיד

לפיד. זוכרים? פעם הוא היה ראש מפלגה שהיתה לרגע הבטחה בעיני מי שהיה מספיק תמים או לא בהכרה לתמוך בה. בבחירות הראשונות שבהן היא השתתפה, המפלגה, עשו על לפיד סרט וניבאו שהוא יהיה ראש הממשלה הבא. ביבי וונאבי. וונאביבי. לא, הוא ניבא. בביטחון עצמי של מוחמד עלי וונאבי. אז ניבא.

רגע... סליחה... מתקנים אותי... הוא עדיין ראש אותה מפלגה. זאת המפלגה שהופרתה מרוחה הגוססת של המחאה החברתית ולקחה את הבחירות ההן בסערה, כי מכרה חלום על שינוי וניקיון כפיים ושקיפות ועופר שלח – לציבור מבולבל שמשום מה האמין לו – אולי בגלל עברו כמגיש אולפן שישי. למה לא, בעצם? הרי הוא יודע לרכון לפנים, להישיר מבט למצלמה ולשאול בקול בריטון משכנע: מה ישראלי בעיניך? אתה, אתה ישראל בעיני: רוכב על גל של שנאה ערוכה היישר אל הקלפי. אגב, מכל ההבטחות של המפלגה שלו, נראה שרק הנוכחות של שלח קוימה. ולמה בעצם, מר שלח? היית פעם איש שמאל, עיתונאי אמיתי, מה אתה רואה במראה?

אז נכון, מה אני קופצת עכשיו, לפיד כבר התנצל, יום אחרי ההודעה המטומטמת והמסיתה שלו על העיתונאית נועה לנדאו ובן זוגה, ממקימי "שוברים שתיקה". עכשיו היא נקראת כבר שותפתו לדרך. אולי מחווה לבגין ועליזה ולכתה אחריו במדבר? אז זה איזכור מטא-ספרותי שכזה בכלל? כפיים! לפיד התנצל וציין שלנדאו היא אישה בזכות עצמה, ולא רק בת זוגו ושותפתו לדרך (אוי, איזו דרך איומה) של גבר, שהשם ישמור, שותף בארגון שיאיר לפיד רואה צורך להילחם בו. כי הרי אין דבר נורא יותר לפוליטיקאים מחשיפת העובדות. עובדות עדיף להסתיר, ליפות, לכסות מאחורי צו איסור פרסום. מה פתאום שחיילים יספרו מה הם ראו בעיניהם? מה הם עשו? הרי העיניים שלהם – בזמן השירות – הם רכוש צה"ל. איפה הקסם הזה של "גברים בשחור" כשצריך אותו? למה אי אפשר לגרום להם לשכוח הכל, דאם איט!

כדרכם של פוליטיקאים ההתנצלות ל לפיד כללה הדיפה מהירה של ההאשמה. אל מי? אל "השמאל הקיצוני", כמובן, השד הירוק הזה, שמחכה לכם מתחת למיטה: "השמאל הקיצוני תקף לא מעט את ליהיא בשנים האחרונות בגלל דברים שעשיתי. זה לא היה הוגן וכמי שמאמין בשוויון האישה אני לא רוצה להיות במקום הזה". השמאל הקיצוני. הרי אין שמאל אחר. שמאל=קיצון. כי ימנים שמכים, שמסיתים ברשת החברתית, שרוצחים ראש ממשלה הם לא קיצונים. זה בטווח הנורמה.

yair_lapid2_10072016ההתנצלות

אני שמחה שלפיד מאמין בשיוויון האישה. האישה היהודיה, כנראה. זאת שמפרישה חלה. כמו אשתו המתחזקת. אבל לא האישה היהודיה השמאלנית. זאת שבן זוגה הוא שמאלני ולכן היא שטופה בדעותיו הבוגדניות. כי היא אישה. ודעותיו דעותיה. כי היא תנצל את עבודתה להחדרת מסרים סמויים ואולי אפילו גלויים לקוראי "הארץ" באנגלית. הרי היא לא רצתה את העבודה הזאת סתם. נו באמת, למה אפשר לצפות מאישה שהתמנתה לעורכת בעיתון השמאלני הזה, "הארץ", ועוד בגרסת האנגלית שלו? היא הרי תהיה צינור לדעותיו הבוגדניות של הגבר שלה. סליחה, היא שלו, האישה. רגע.. הם בכלל לא נשואים? הו מאמא! הרי מדובר במזימה. קונסיפרציה! העיתון השמאלני חיפש אישה שמאלנית שהיא שותפתו לדרך של שמאלן מהסוג הנקלה ביותר. אויה! כוחות השחור עולים עלינו לכלותנו. הנה כי כן, "שוברים שתיקה" קנה לו דריסת רגל בכלי תקשורת שמדבר בשפת הגויים, שגם הם עוכרי ישראל.

אז מה קרה כאן? פליטת קולמוס מוקדמת? תרשו לי לפקפק. לפיד עוד יהיה יותר ביבי מנתניהו – אתם תראו. בפוסט הזה הוא רק הגיש לגאונים מהסוג של הצל את כל מה שהם צריכים – סדין אדום: עיתון שמאלני, עם ארגון שמאלני, אישה שהיא גיס חמישי, ברור – תראו עם מי היא הולכת לישון. מה עוד חסר? אולי מילה קטנה על איראן? אתה בדרך הנכונה, לפיד.

 זה לא היה שווה התייחסות אלמלא ללפיד יש מטרה: להחליף את נתניהו. הוא שועט קדימה, והמטרה מקדשת את האמצעים. וכפי שמראה המציאות – אם אתה רוצה להיות ראש ממשלה, אתה צריך לרכב על הגל. והגל הוא עכור: מלא בשנאה ובהפחדה ובהתחנפות לימין. ולעזאזל העובדות. הדרך לכיסא מקדמת את האמצעים, והאמצעי הוא פייסבוק. כן, בזה הוא מבין. תסמכו עליו, היה לו פעם טור בעיתון. עכשיו הוא רק בעלה של כותבת הגיגים על הורות ובישול ואחדות והפרשות. של חלה. אבל אם זה תלוי בטוקבקיסטים שרואים אדום בעיניים למקרא המלים "הארץ" ו"שוברים שתיקה", הוא עוד יגיע רחוק. ואם צריך, הוא גם יצבע את השיער לסגול. תלוי מה שותפתו לדרך תגיד לו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה