המתכון לסקס מעולה גם אחרי שנים

כמה פעמים באמת צריך לעשות סקס, אילו תנוחות מעודדות זוגיות מאושרת והאם אוננות היא אסון לזוגיות? יועצת מינית נותנת מתכון בטוח לסקס טוב וזוגיות מאושרת

07/07/2016
טובית קידר קבלו עדכונים מטובית
  • RSS

שאטרסטוק

גבר פוגש אישה, הם מדברים, מפלרטטים, נוצר ביניהם קליק, אחרי שבוע הם מסכימים שיש שם משהו. בבדיקה בין הסדינים יש אישור שגם הגוף מגיב לוייב שביניהם, הסקס מסעיר ומעורר את כל החושים ואז, כמו שאומר קרמבו- ״אתה מתחיל הכי מהר שלך, ולאט לאט אתה מגביר״ - ולפני שהם שמים לב הם מזדיינים כל ערב, עד שזיקוקים נופלים מהתקרה.

אחחחח! תחילתה של זוגיות מופלאה. אבל כולנו יודעים עד כמה זה באמת מאריך ימים, ואין מי שלא חווה את התקופה שבאה אחרי ההתאהבות הסוערת, אחרי לידת הילדים ובכלל- במורדות ובעליות של החיים.

״זוגות חושבים שהם צריכים לעשות סקס כל החיים כמו בחצי השנה הראשונה של הזוגיות שלהם. אבל זה לא באמת אפשרי.״ אומרת אסנת גפן-גרייצר, יועצת מינית זוגית. ״באופן ביולוגי יש בהתאהבות משהו שמעורר אותנו, וכשהיא נרגעת ונכנסת למסלול של שגרה גם הליבידו נכנס לממדים טבעיים, וזה לא אומר שום דבר רע על הזוגיות שלכם.״

זוגות רבים מגיעים לשלב הזה ומאוכזבים לגלות שמיעוט הסקס ביניהם פוגע בזוגיות, אבל זה לא חייב להיות כך. ״כשנגמרת ההתאהבות מתחילה אהבה, אבל זה לא קורה לבד, חייבים לבנות את זה, וכדאי לעשות זאת בשלבים מוקדמים מכיוון שהחיים בזוגיות ארוכה יודעים הרבה מאוד שינויים שצריכים לעבור- לידות, מעברים, החלפת עבודה, קשיים כלכליים, גידול ילדים ועוד גורמים לרוב. וגם בשלב הזה, סקס הוא מרכיב חשוב מאוד לתפקוד הזוגי.״

שאטרסטוק

הנה 5 דברים שיעזרו לכם לשמור על סקס שיבטיח זוגיות טובה, מאושרת ומספקת גם אחרי שלב ההתאהבות:

1. נמצא שכדי לשמור על זוגיות מספקת זוג צריך לשמור על שגרה של מינימום פעמיים בשבוע סקס. לחלק מהזוגות זה נראה קלי קלות, אבל לפעמים מדובר במבצע של ממש. במקרה כזה – קבעו ביומן ״סקס דייט״, שניים בשבוע אם אפשר, אבל גם אם תצליחו רק פעם אחת, זה כבר יותר טוב מאשר אילו תחכו להזדמנות שתגיע מאליה.

2. לפעמים הכי קל ״לעשות את זה ולגמור עם העניין״, אבל גיוון בתנוחות, מציאת נקודות גירוי חדשות וחריגה מגבולות השגרה המינית יבטיחו שבאמת תתאמצו להגיע לפעמיים בשבוע.

שאטרסטוק

3. אף אחד לא אוהבת לאכול כל ערב אותו הדבר, ובסקס, כמו בארוחת הערב, אפשר לתבל ולגוון בלי סוף, בלי להחליף בני זוג. משחקי מין במיטה יכולים לעשות נפלאות, כשהם מצטרפים לעינוג הזוגי. שימוש ברוקט פוקט, ג׳לים למיניהם, ויברטור מענג או צעצועי מין לשני בני הזוג, מעורר את החושים ומגוון את החוויה המינית.

4. אוננות היא דבר טבעי וחשוב לטיפוח הביטחון המיני שבין אדם לבין עצמו, גבר או אישה. אין כל פסול באוננות, ואפילו להיפך, היא מבורכת. אבל חשוב לשמור שלא לבזבז את כל החשק המיני על חוויה של עינוג עצמי, כי אז המין הזוגי נדחק אל השוליים. אם אחד מבני הזוג מפיק הנאה גדולה יותר מאוננות אפשר פשוט לשלבה בסקס הזוגי, זה מגרה מאוד, יכול להגדיל את הקירבה וללמד את הפרטנר איך לענג אתכם.

5. החיים שלנו מתקיימים בתוך גבולות מוגדרים, ולפעמים כדאי לפרוץ אותם. גלו את הגבולות שלכם, וצאו לעיתים למסע משותף ובהסכמה אל מעבר להם.

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה