המשמר יעבור לדום: כל מה שצריכים המתגייסים הטריים

מי היה מאמין שהקטנים כבר בני 18 ועוד רגע מתגייסים לצבא? בין הדמעות, מסיבת הגיוס, וההתרגשות הגדולה הנה כמה פריטים שכדאי לארוז בתיק לגיוס

22/03/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

הילדה הקטנה שלך הופכת לחיילת. צילום: שאטרסטוקהנה הגיעה השעה, והילד או הילדה שרק אתמול זחלו בגינה מתגייסים לצה"ל, ואפילו שצבא ההגנה לישראל אמור לספק להם כל מה שהם צריכים בתקופה הזו שבה הם תורמים ממרצם ומזמנם למדינה, יש דברים שחייבים להכין מראש, על מנת לאפשר שהתקופה הזו תהיה נעימה, קלה ונסבלת ככל האפשר. הכנו לכן רשימה של כל מה שהילד והילדה שלכם צריכים בשנתיים או שלוש השנים הקרובות. לגזור ולשמור.

תיק כלי רחצה: מתנה שימושית לכל מתגייס או מתגייסת, ופריט ששווה להשקיע בו הוא תיק כלי רחצה איכותי, נפרס ונתלה, עם כיסים יעודים לכל ציוד הרחצה.פיט ששווה להשקיע בו מאחר והוא ישרת אתכם גם בימי השירות, וגם בטיול הגדול שאחרי.

תיק כלי רחצה של דלתא: מתנה מושלמת למתגייסת הטריה 

ערכת שיפצור דיסקית: את הדיסקית עם שרשרת המתכת מקבלים בבקו"ם, ומאותו הרגע הדיסקית אמורה להיות על הצווארבכל זמן. שרשרת מתכת על הצוואר איננה נעימה ואף עלולה ליצור פריחה עקב רגישות למתכות. לכן, כדאי להצטייד בערכה לשיפצור דיסקית, אותה קונים בחנויות למטיילים ולציוד צבאי ובה יש שרוך חלול עליו אפשר להשחיל את השרשרת וכיסוי בד לדיסקית עצמה.

מגן לדיסקית למניעת פריחות על העור

כיסוי עיניים ואטמים: השינה בשטח או בחלל משותף עם חיילים נוספים שמדברים בנייד, בניהם, או מאירים עם הפנס באמצע הלילה יכולה להפוך לבלתי אפשרית ולכן שני פרטי חובה שכדאי לארוז איתך בתיק הצבאי הם כיסוי עיניים ואטמי אוזניים. אטמי אוזניים אפשר למצוא בכל רשת פארם.

כיסוי עיניים ל-6 שעות שינה מטכ"ליות

בגדי מד"ס: שיעורי הספורט מבית הספר עולים דרגה בצה"ל, מס"ס הוא ראשי תיבות ל"מדיספורט" שאותם לא מקבלים בבקו"ם, אלא מביאים מהבית. אך בצה"ל כמו בצה"ל יש לבגדי הספורט מגבלות: אסור שמכנסי כושריהיו קצרים מקו הברך, וחל איסור על אימון בגופיות אלא רק בחולצות טי. להופעת מד"ס מושלמת העדיפי טייץ מחטב 7/8 עם חולצת טי שירט 100% כותנה, וגוזיות, חזיות ספורט.

חולצה לבנה/ צבע זית: מדי הדקרון הצה"ליים אינם הדבר הכי נוח בעולם למגע ישיר עם הגוף (בלשון המעטה) חשוב לבוא מצוידים עם חולצות בסיס 100% כותנה ללבוש מתחת למדים אותן אפשר להחליף מידי יום (ארזו מספר חולצות כמספר הימים המתוכנן בבסיס). החוק הצהלי מאפשר ללבוש חולצה תחתונה בצבעי לבן או ירוק זית.

חולצות בצבע זית של דלתא

גרביים: פריט שהוא בגדר חובה ללוחמים ולוחמות אך שווה ושימושי לכול המתגייסים בעיקר בשלב הטירונות הוא גרבי קומנדו- טק של חברת דלתא. גרביים אלו המשלבות סיבי נחושת,שהוכחומדעיתכמסייעות למנועפטריותובקטריותהיוצרותריחרע.גרבייהקומנדומכותנהישרתו אתכם גם בתקופת הצבא ומציינות גם לטיול הגדול שאחרי. למשרתים במקומות קרים או באזורים מדבריים (בהם הלילות קרים במיוחד) רצוי להצטייד בגרביים עבות במיוחד.

גרבי קומנדו טק משלבות סיבי נחושת של חברת דלתא

גרבי קומנדו טק של חברת דלתא משלבות סיבי נחושת

 

הלבשה תחתונה:

 

לבנות:

חזיות:לתיק הגיוס לא כדאי להכניס את חזיות הפוש אפ, אלו מהתחרה האדומה ובצבעי צהוב ניאון, ולהעדיף חזיות נינוחות מבדים נושמים. חזיות ללא עצם של דלתא בצבעי בסיס מושלמות לימים מיוזעים של טירונות. חזייה נוספת שהיא בגדר חובה היא חזיית ספורט טובה או גוזיה.

גוזיות וחזיות ספורט של חברת דלתא

לבנים:

תחתוני בוקסר: בבחירת הלבשה תחתונה לבנים כדאי לבחור בתחתונים גזרת בוקסר ארוך, למניעת שפשפות באזור המפשעה. וכמובן: להימנע מבדים סינטטיים ולהעדיף תחתוני כותנה איכותיים מנדפי זיעה.

בוקסר צמוד של חברת דלתא

עוד כמה פריטים קטנים שיקלו את החיים בבסיס: שעון יד, רצוי דיגיטלי עם שעון מעורר וטיימר.כסף מזומן כדי להתפנק בשק"ם, מגבונים לניקוי כללי לימים שבהם השירותים במצב קטסטרופה, והכי חשוב: נעלי אצבע מגומי כי יחפים במקלחות, ממש לא כדאי להיות.

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה