המריח הוא המסריח

"שפה מלוכלכת, גניבות, תחת, חוסר כבוד, זלזול, עבריינות, אלימות" - הדר לוי פחות מוטרדת ממי גנב ממי בהדחת הישרדות אמש, ויותר בשאלה מה קורה לנו

05/08/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

הימים ימי אוגוסט 2012. אין מלך בישראל, איש הישר בעיניו יעשה. ויקם תורג'י וימליך עצמו למלך ויבוא ויאמר - אקח לי את אנה לאישה, ויקח את ענת לאם, ויקח את שגב ליועץ, לבן, לכלבלב, ויקם בוקי ויחתור תחתיו ויריבו איש עם רעהו וישמחו "אבוט רייף המאירי". ויזעם אלוהים, ויחר אפו , ויעבור לראות אלנבי. להירגע קצת.

וכך קיבלנו  פרק שאולי הוא הכי מדהים בתולדות הריאליטי אבל בעצם מספק לנו עוד פיק בהשתוללות חסרת הרסן של תרבות השיחה וההתנהגות האנושית.

"זו רק טלוויזיה" תאמרו.

"זה רק משחק" הם יאמרו.

"זה רק החיים, אל תעשו עניין", אומר אני.

הכל בחוץ. שפה מלוכלכת, גניבות , תחת , חוסר כבוד, זלזול,  עבריינות , אלימות  שגורמים לסדרה אלנבי שמשודרת אחרי להיראות כמו "כה עשו חכמינו" הגרסה לילדי בית ספר ממלכתי דתי .

אז מה למדנו ילדים?

לגנוב? אסור!! אסור!! רק אם מישהו אומר לך שזה בסדר.

אלימות פיזית? אסור! בוא תתפשט עכשיו!

אלימות מילולית? אסור! הבנת את זה אפס מאופס?

לשקר? אסור! אבל אם אתה מגלה את השקר שלך אחרי שבועיים, אז מותר.

לעשות חיפוש על גופו של אדם? אסור! בעצם, רק אם כולם מסכימים. או רק שלושה.

להגיד לבחורה שאתה חושק בה "חיים של אבא" ? סקסי.

מילון הריאליטי חייב לעבור הגדרה מחדש. מהי הדחה? מהי אסרטגיה? מהו שקר? האם יש אמת במשפט: "זה רק משחק, זו לא המציאות" והאם יכול להיות שאין קווים אדומים? בטח לגיא זוארץ אין כאלה, הוא יישאר עם פוקר פייס גם כשפצצת אטום עם שלושה דרקונים וארבעה פילים חדי קרן ישתלטו על מועצת השבט. "הטמטום הזה מוגש לכם מתנת..."

מועצת השבט התנהלה כמו טרגדיה יוונית קלאסית. גיבור, אנטי גיבור, מקהלה ונשים שותקות. תורג'י אומר משהו וסותר עצמו מיד: "אני מוסרי, אני שונא אלימות מילולות, אתה חרא גדול!". שגב חש לא בנוח אבל מיד מגן על עצמו בפני המלכה ענת. ענת, נותנת לתורג'י להגן עליה ולכבס את הטיטולים המסריחים לפני כל, אושרי מחייך מהצד, עזאם צועק. תיכף יודח אדיפוס. הם לא אשמים. זה הרעב - לא לאוכל, הרעב להצליח. אבל הצלחה היא מושג חמקמק בדיוק כמו השפיות של משה פרסטר.

"תיק בוקי"  או  איך הכל התחיל?

בוקי מבין שסופו קרב בפעם ה-78 ומחליט לגנוב את פסלון החסינות מהתיק של ענת.

רגע. הולד איט. תיק?? מה זה? למה זה? מה יש להם בתיקים האלה? פלאפון, מפתחות, כרטיס מועדון של רמי לוי? גם בשביל זה מספיק רק פאוץ'.

ענת תולה את התיק שלה על מוט קוקוס. אותו תיק שבתוכו מוחבא המליון שלה בצורת פיל קטן מהשוק בקוואסן. ככה משגיחים על תיק כזה? בבית קפה בתל אביב, אתה שם יותר עיניים. הפסלון נעלם. אולי הוא נפל, אומרים לה כולם. תחשבי איפה שמת אותו. רק חסר שהיו אומרים לה "תתקשרי אליו".

בוקי מחביא את הפסלון עמוק בתעלות גופו, והם רוצים לחפש עליו. הוא, בצעד אסטרטגי מסרב בתוקף ומתפשט באופן רצוני. איך אומרים בתוכניות בישול: חבל שריח לא עובר בטלוויזיה. אבל איכשהו הריח הגיע עד אלי. משהו שכל השמפו, הקרם לחות, המרכך והסובנים בעולם לא יוכלו לנקות. מסתבר שאתה יכול להיות הכי מלוכלך דווקא כשאתה אחרי מקלחת.

אין לי מושג איך הגיבו הבנות של בוקי כשראו את הפרק, או אשתו, או הילד של ענת עליו היא בוכה 35 לילות, אה לא - 38 לילות, או איך יגיבו הילדים של עזאם, של פרסטר, של גיא זוארץ. אבל  אני יודעת איך יגיבו סתם ילדים וילדות ישראלים כשיראו את תורג'י בדיזינגוף סנטר. ניחוש שלי: יצרחו וירצו להצטלם איתו. ככה זה , תהיה מה שתהיה העיקר שתהיה על המסך. תשאלו את הרוצח הג'ינג'י מהקרנת בטמן ואם לא תשיגו אותו, תשאלו את המעריצות שלו בכל העולם. ויש לו.

אנשים הולכים לריאליטי בגלל סיבות מגוונות. גם אני הייתי שם בשדה הקרב הזה. בשביל החוויה, האתגר, אבל בעיקר כדי להיות על הבמה, כדי שיתגאו בהם, כדי לצאת טוב. איכשהו בצורה מוזרה , עד כמה שהתוכנית הזאת כל כך מצליחה, אף אחד לא יוצא טוב ממנה.  ואתמול קיבלנו דגימה מרוכזת של טעם רע. תורג'י, בוקי, שגב, ענת, אנה - כולם הפסידו מהמועצה הלא נעימה הזאת. אף אחד לא עצר את זה, אף אחד לא ניסה לעצור את זה. רק מאות אלפי הפרסומות בין קטע לקטע. קצת אסקפיזם מהאסקפיזם.

אבל מה לנו להלין? גם אנחנו הצופים מטושטשים וחסרי גבולות. כי עובדה שהשאלה היחידה שאתה שואל את עצמך בסוף הפרק זה לא למה תורג'י אומר לבוקי "אתה יכול להיות אבא שלי" ומיד אחר כך מבקש ממנו להוריד תחתונים, אתה שואל את עצמך - איזה מטומטמים , למה הם לא פיצלו את הקולות???

תורג'י מודח ומיד חוזר לדמות האתיופי החביב והמצחיק, זה שלוקח הכל בקלות, אפילו את ההתאבדות של עצמו. "אם אתם מדיחים אותי , אני מתאבד". מצחיק.

עתידות:

בוקי יחביא קילו אורז ליד המעי הגס שלו ויתבקש לעבור ניתוח אפנדיציט כדי להוציא אותו

תורג'י ינצח את משה באי התקווה. אבל משה לא ירצה לחזור למשחק. הוא פותח קיוסק באי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה