המצאה ישראלית, שגעון סיני והרבה מאד כסף קטן

הסיני ששילם על רכב חדש במטבעות, ההמצאה הישראלית שכובשת את העולם והאישה שעשתה לנו את החודש בזכות החלטות לטובת האזרח הקטן - כלכלה בקטנה

16/06/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

משאית מלאה במטבעות. צילום מתוך יוטיוב

המצאת החודש

את העובדה שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים - אנחנו כבר יודעים. זה שאחר כך כל העולם רץ אחריהם כבר לא מפתיע, ראו מקרה הסוללה של אלון מאסק שעשויה לשנות את העולם.

אבל אי אפשר להמציא את הגלגל כל פעם מחדש ולפעמים מספיק גם גאדג'ט קטן כדי לעשות לנו את היום. אז אם נמאס לכם לעשות סלפי או שאתם תמיד נתקעים עם הנייד ביד ברגעים הלא נכונים, הנה המצאה ישראלית שימושית במיוחד: ה- GekkoPod - סטנד גמיש שמותאם לכל סמארטפון או מצלמה וניתן להצמדה כמעט לכל דבר, מכידון של אופניים ועד לוח המחוונים של המכונית. כמה פשוט - ככה חכם. התלהבתם? סורו לאתר גיוס ההמונים קיקסטארטר, שם הושק הסטנד לאחרונה במחיר של 20 דולר בלבד, לא כולל דמי משלוח של 5 דולר, והוא ישלח אליכם בסביבות אוקטובר 2015.

עשה לנו את החודש

אם חשבתם שמנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר, עשה את הכותרות החודש, אתם צודקים. אז אנחנו רוצים להכיר לכם בחור אלמוני לגמרי שמגיעה לו לא פחות תשומת לב, כיוון שהגיע לסוכנות רכב עם משאית עמוסה במטבעות כדי לקנות מכונית חדשה.
לא מאמינים? צפו בסרטון הבא:

ציטוט החודש

הנה אמירה שקשה להאמין שנשמע מפיה של בנקאית בכירה בישראל אבל ג'יין-אן גדייה, מנכ"לית הבנק הבריטי "וירג'ין מאני" ואחת הבנקאיות הבולטות בבריטניה, יצאה לאחרונה בביקורת חריפה נגד תרבות "זכרי אלפא" השולטת, לדבריה, במגזר הבנקאי הבריטי. כן, לא רק אצלנו, מסתבר.

בראיון לתחנת רדיו 4 של BBC אמרה גדייה כי "הרצון לנצח בכל מחיר" מהווה מזה זמן רב בעיה בתחום הבנקאות" ואף הוסיפה: "חוסר רחמים בבנקאות גרם להפסדים רבים כל כך, ולשבר גדול מאוד במערכת הבנקאית שלנו". מה נגיד? הגיעו ימות המשיח.

אשת החודש בכלכלה

הממונה על שוק ההון, הביטוח והחסכון דורית סלינגר הפגיזה אותנו בחודש האחרון בכמה החלטות ואמירות חשובות והטילה פצצה חדשה על האנשים החזקים במשק הישראלי לטובת - שימו לב - האזרח הקטן.

זה התחיל בוועידת שוק ההון של גלובס שבו הכריזה על הקמת "קו הצדק הפנסיוני" - קו טלפון שבו יוכלו עובדים להתלונן על מעסיקים המפרים את זכויותיהם הפנסיוניות על שוק הביטוח, בלי להסתכן שיזהו אותם. כמה ימים לאחר מכן היא העבירה דרישה מהגופים המוסדיים, כלומר, הבנקים וחברות ההשקעות, להתריע בפני מעסיקים כי אם לא יעמדו בהוראות הדיווח על הפקדות פנסיוניות, יוטלו עליהם קנסות כספיים.

בהמשך לתנופת העשייה, בשבוע שעבר היא פרסמה במשותף עם המפקח על הבנקים, דודו זקן, הודעה יוצאת דופן, לפיה יושבי ראש דירקטוריונים של גופים המפוקחים על ידם לא יוכלו יותר לקבל בונוסים אלא תגמול קבוע בלבד. המטרה המבורכת היא שגופים שמנהלים כספי ציבור ידרשו לקיים אמות מידה גבוהות של ממשל תאגידי נאות.
עכשיו רק נותר לראות מה תהיה ההפתעה הבאה שלה. הציפיות שלנו גבוהות.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה