המלכלכים השקטים: החפצים שמזהמים את הפנים שלנו

החפצים התמימים שיושבים לכם בבית עלולים להוות קרקע פורה לחיידקים רבים, שבמגע עם הפנים עשויים לגרום להופעת פצעים, גירוי, נקודות שחורות ואדמומיות על הפנים. הנה הרשימה שכדאי להתרחק ממנה

14/09/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

אנחנו יודעות שניקוי הפנים הוא הריטואל החשוב ביותר בטיפוח היומיומי. שטיפת הפנים עם סבון ייעודי המותאם לעור, ניקוי יסודי של תאים העור המתים והזנת העור בלחות הם הסוד לעור פנים זוהר ורענן.

אבל ממה צריך להישמר? תתפלאו, החפצים התמימים שיושבים לכם בבית עלולים להוות קרקע פורה לחיידקים רבים, שבמגע עם הפנים או בעקבות הזנחה של העור עשויים לגרום להופעת פצעים, גירוי, נקודות שחורות ואדמומיות על הפנים. הכירו את הדברים שהכי עלולים להזיק לפנים שלנו, ואל דאגה לכל דבר יש פיתרון קל ופשוט.

1. זהירות עם הידיים

האיבר הכי מלולכך בגוף (צילום: שאטרסטוק)

מחקרים מוכיחים כי הידיים שלנו הם האיבר הכי מזוהם בגוף. באופן טבעי הן באות במגע עם הכי הרבה חפצים, החל מדלתות השירותים, דרך הגה המכונית או עמודי האוטובוס ועד לאוכל. לא סתם מתעקשת סבתא שתשטפו ידיים לפני הארוחה. לא רק הידיים, אלא גם הציפורניים עלולות להפוך למרבץ חיידקים - " בציפורניים מצטבר לפעמים לכלוך שגם הוא עלול לגרום לזיהומים קלים בעור", מציינת דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה של קליניק ישראל. כל אלה מביאים באופן טבעי לשגשוג והתפתחות של החיידקים על עור הידיים. נגיעה תכופה בפנים תעביר חלק מהחיידקים לפנים, ומשם הדרך להופעת "שחורים" היא מהירה.

הפיתרון: הקפידו על הגיינת הידיים - שטפו אותם, הקפידו על ציפורניים נקיות. בכל מקרה הימנעו מלגעת בפנים.

2. הטלפון הנייד

גם הסמרט פון מלוכלך (צילום: שאטרסטוק)

הסמארטפון שלנו, כמעט איבר מגופנו, בשר מבשרנו. כמו הידיים גם הפלאפון עובר במהלך היום הרבה - החל מהאצבעות שנוגעות בו ללא הרף, דרך הזמן שבו הוא בתיק פוגש במגבונים ששכחת להשליך לפח, ועד לזיעה ומייק אפ שנדבקים למסך. כל אלה, ניחשתן נכון, מצע מעולה לחיידקים. כל שיחת טלפון תמימה הופכת לחגיגה בקטריאלית.

הפיתרון: אם אתן קפדניות במיוחד, עברו על המסך עם מטלית חיטוי מידי פעם, או הקפידו על שימוש באוזניות. אבל גם הקפדה על שגרת ניקוי הפנים באופן יסודי תועיל במקרה הזה.

3. התמימות: מברשות האיפור

קרקע פורה לחיידקים (צילום: שאטרסטוק)

מברשות האיפור הנאמנות שלנו, הן גן עדן לחיידקים. "זה שילוב של שומן שעובר מהעור שלנו למברשות, בקטריות שעוברות מהפצעונים שעל הפנים, והמרקם השומני של התכשיר עצמו, בעיקר מייק-קפ או קונסילר", מציינת קינקס. השילוב הקטלני יוצר מצע פורה מיוחד לחיידקים שמזהמים את העור שוב ושוב. "עוד נתון הוא שהרבה נשים שמות את האיפור ואת המברשות שלהן באמבטיה, שזה מקום סגור ולח - אידיאלי לחיידקים", מסכמת קינקס.

 הפיתרון: "לשטוף את המברשות היטב בסבון ומים לפחות פעם בשבוע, להביא לייבוש מוחלט לפני השימוש, ולאוורר אותן לעיתים קרובות".

4. לישון עם איפור

לישון עם איפור, טעות חמורה (צילום: שאטרסטוק)

מי לא מכירה את זה? לחזור עייפה מבילוי סוער, 'למי יש כוח להוריד עכשיו את האיפור?' - הולכים לישון עם המייק אפ ומחר יהיה בסדר. אז זהו, שלא. "העור מתחדש במהלך הלילה, כמו כל הגוף, ואם יש לנו מייק- אפ על הפנים זה מפריע לתהליך ההתחדשות, להתפתחות תאים חדשים וצעירים. בעיה נוספת היא סתימת הנקבוביות שעלולה לגרום לזיהום ולהופעת פצעונים ושחורים", מסבירה קינקס

הפיתרון: לנקות את הפנים ביסודיות מאיפור בכל ערב. קינקס מציעה: "להתחיל עם מסיר איפור לעיניים, ולאחר מכן מסיר איפור לכל הפנים, שטיפה יסודית עם סבון והשלמה בלחות".

5. מגבת? כן מגבת

לייבש את המגבת טוב טוב (צילום: שאטרסטוק)

עשית את זה. ניקית את הפנים ביסודיות ועכשיו את מנגבת אותם במגבת הראשונה שאת מוצאת על המתלה - טעות. מגבות, במיוחד כאשר הן לחות, הופכות לאהובות במיוחד על חיידקים.

הפיתרון: "חשוב להקצות מגבת ייעודית לפנים, לא להשתמש במגבת ידיים שנמצאת על הדרך במקלחת ולא במגבת השיער. לאחר כל שימוש לייבש אותה ייבוש מוחלט לפני הפעם הבאה". כמה דקות במייבש או באוויר הפתוח יספיקו.

 

צילומים: shutterstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה