המלון הוותיק ביותר בעיר - נורדוי

הבניין האדום, בעל כיפת הכסף שברחוב נחלת בנימין בתל אביב, הוא אחד ממלונות הבוטיק השמורים, היפים והמפנקים שיש

18/06/2017
שרית ישי לוי קבלו עדכונים משרית
  • RSS

שנים אני עוברת ליד הבניין האדום בעל כיפת הכסף שברחוב נחלת בנימין פינת גרוזנברג בתל אביב ומתפעלת שוב ושוב מסגנונו האקלקטי המרהיב ומכיפת הכסף שבראשו. התעניינתי בעברו של הבניין וסופר לי כי הוא אחד מבתי המלון הראשונים שנבנו בעיר תל אביב, בתקופה שבה שלט הסגנון האקלקטי, בניצוח של האדריכל הנודע יהודה מגידוביץ שלו זכויות רבות בעיטורה של העיר הלבנה בבתים יפהפיים.

מה שלא ידעתי הוא כי מאז נבנה הבניין בשנת 1925 ועד היום הוא שימש כבית מלון, מה שהופך אותו למלון הפעיל הוותיק ביותר בתל אביב. תחילה שימש המלון כמלון פאר שעל לקוחותיו נמנו אנשי עסקים, עסקנים ציוניים ותיירים אמידים, אחר כך שימש כאכסניה לחיילים בריטים ואוסטרלים אך אחרי קום המדינה  נס לחו והוא הפך בחלק מהזמן למלון זול ששימש נערות עובדות ולקוחותיהן ואחר כך כאכסניה לתרמילאים ולמי שהפרוטה רחוקה מלהימצא בכיסו.

מלון ורוד

לאחרונה נגאל המלון מהגורל הלא סימפטי שהועיד לו הזמן וחזר לימי זוהרו בעזרתה של קבוצת יזמים צעירה הכוללת את גיא ברטל, בן ברוורמן ואורן פסקל (היזמים שהקימו את מלון שנקין ברחוב ברנר ואת מלון קוקו ברחוב דיזנגוף). השלושה הרימו את הכפפה והפכו את המלון, שזקנתו ביישה את צעירותו למלון טרנדי, קולי, מקסים ויפהפה.

האדריכל אמנון בר-אור הופקד על מלאכת השימור ועשה עבודה מרשימה. מעצב הפנים, עומר ליכטר, עיצב עשרים חדרים ושטחים ציבוריים יפהפיים. השימור נעשה תוך הקפדה מחמירה ונחשפו ציורי הקיר המקוריים בחלל המדרגות, שכוסו עם השנים בשכבות של סיד וטיח. נשמרה השפה העיצובית, תוך מתן כבוד רב להיסטוריה של בית המלון ונעשה שימוש בחומרים טבעיים בטעם של פעם.

מלון מבפנים נורדוי

הכניסה למלון היא דרך שביל צר מרחוב גרוזנברג וכבר השלט בכניסה מספר על המבנה ההסטורי. מהשביל הצר המחופה בפריחה מרהיבה מגיעים לחצר פנימית מקסימה, בטעם של פעם ובה דלפק ועליו משקאות חמים וקלים, עוגיות ופירות. מהחצר נכנסים לאולם הקבלה המתקיימת כאן בסגנון אינטימי הנהוג במלונות בוטיק בעולם.

לעשרים חדרי המלון, נוספה מרפסת גג מרהיבה ועליה רהיטי גן, מיטות שיזוף, עציצים פורחים וג'קוזי הניצב על במה מוגבהת. כיפת הכסף, שעוררה כל כך הרבה פעמים את סקרנותי, היא היום חדר טיפולים כשבקומת המרתף של המלון ממוקם חדר ספא נוסף.

מלון נורדוי מרפסת

שתי הסוויטות רחבות הידיים של המלון נמצאות על קומת הגג ולהן מרפסת גג פרטית. בנוסף לסוויטות יש כאן גם חדרי דה לוקס וחדרים סטנדרטים וכולם מעוצבים ולחלקם מרפסת הפונה אל הרחוב ומרפסת הפונה אל החצר הפנימית. בכל החדרים מכונות אספרסו, מים מינרלים, בקבוק יין, מיני בר, אביזרי אמבט תוצרת "אהבה", חלוקים ונעלי בית.

מיטת מלון

המחירים נעים מ-200 דולר ללילה לחדר ומטפסים למעלה. במלון התעקשו על מחירים בדולרים וכנראה שבונים כאן על תיירים לצד ישראלים. פגשתי במעלית זוג צעיר ישראלי שסיפר כי בכל פעם שנפתח מלון בוטיק חדש בתל אביב הם מבלים בו לילה והשניים דירגו את מלון נורדוי כמלון הכי קולי בעיר.

ארוחת הבוקר אינה כלולה במחיר. מי שמעוניין בארוחת בוקר במחיר של 16 דולר לאדם מקבל וואוצ'ר לאחד מבתי הקפה הטרנדים שבאזור נחלת בנימין. בקרוב מתכננים להכשיר כאן את קומת המסחר שעל הרחוב ולהפוך אותה למסעדה שתשמש את אורחי המלון וגם אורחים מבחוץ. אין ספק שמלון נורדוי הוא תוספת נהדרת לעיר תל אביב שטרנד מלונות הבוטיק שלה לא רק שאינו נרגע להיפך הוא הולך ומתעצם.

** הכותבת שרית ישי לוי ביקרה באירוע ההשקה של מלון נורדוי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך