המירוץ לאוסקר של גל גדות

אירית גדות בטוחה שמגיע לבתה לזכות בפסלון האוסקר על תפקידה ב"וונדר וומן'' והעלתה לאינסטגרם תמונה שהפכה ויראלית

02/08/2017
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • בדואר
  • RSS

המעריצה מספר אחת של וונדר וומן היא ללא ספק, אמה של גל גדות. לאחר שהסרט בכיכובה הפך לשובר הקופות הרשמי של הקיץ (גרף יותר מ-700 מיליון דולר ברחבי העולם!), אירית מאמינה שמגיע לבתה לזכות בפסלון האוסקר המוזהב. השבוע היא העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה משעשעת לצד הכיתוב: ''אנחנו בעד... ואתם?''.

בתצלום רואים את גדות מניפה את הפסלון, במקום מכונית, לאוויר במלוא העוצמה, כשהיא בדיוק באותה תנוחה מפורסמת כמו בסרט. כצפוי, עוקביה של האם הגאה מיהרו להגיב "בטח!" ו-"ברור שכן!" אבל ספק רב אם צוות שופטי האקדמיה האמריקאית לקולנוע ישקלו להעניק את הפסלון היוקרתי לשחקנית הישראלית שגילמה גיבורת-על בסרט אקשן (מבדר ככל שיהיה) והצטיינה בעיקר בביצועיים פיזיים מרשימים.

גל גדות אוסקר

אמנם "וונדר וומן" זכה לאהדת המבקרים והצופים כאחד וכבר פורסם תאריך יציאת "וונדר וומן 2" (דצמבר 2019 אז תצטרכו להמתין) אבל הבאזז העצום שהסרט קיבל לא בהכרח יתורגם לזכייה בפרס היוקרתי. שופטי האקדמיה נתפשים לא פעם כסנובים ומעדיפים להעניק את הפרס לשחקניות שגילמו תפקידים בסרטים מוערכים שמספרים עלילה היסטורית. הם פחות מתרשמים מהצלחות מסחריות.

אמנם וונדר וומן מייצגת אשה חזקה, אמיצה ואסרטיבית אבל סוד הצלחת הסרט היה טמון בעלילה הקולחת והבימוי הנפלא (חוץ מהשליש האחרון שהיה קשקוש מוחלט) ופחות ברמת המשחק של גיבוריה, כריזמטיים ככל שיהיו. אבל מאחר וכבר ראינו הכל בחיים האלה, שום דבר לא מופרך ואולי גדות תהפוך לשחקנית הישראלית הראשונה שתנפנף את הפסלון ולא, נטלי פורטמן לא ממש נחשבת.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה