המדריך לציפורניים בריאות וחזקות

כפות הידיים הן כרטיס הביקור שלנו והציפורניים הן חלק משמעותי מהמראה שלהן. אספנו 10 טיפים חשובים שיעזרו לך לשמור על ציפורניים בריאות, חזקות ויפות

24/05/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

shutterstock_334560491

נהוג לומר שכפות הידיים הן כרטיס הביקור שלנו. המשמעות היא שיש להן חלק נכבד ולא פחות חשוב ממה נלבש ואיך נתאפר ונסדר את השיער, ברושם הראשוני שנשאיר על האדם שעומד מולנו.

חלק משמעותי מהמראה של כפות הידיים טמון בציפורניים. ציפורניים מטופחות לא בהכרח כוללות מניקור מקצועי ולק בוהק, גם ציפורניים נקיות מכל צבע יכולות להיראות נפלא ובתנאי שיהיו בריאות ומטופלות.

אורח החיים המודרני ותזונה לא מאוזנת גורמים לכך שאנשים רבים סובלים מציפורניים חלשות, מפוצלות ומוכתמות. מפגעים דוגמת כתמים לבנים וצהובים על הציפורן, שקעים וחספוס יכולים להצביע על בעיות בריאותיות שמומלץ לאבחן, אבל גם אצל אדם בריא לחלוטין יכולים להופיע פגמים על הציפורניים שלשמחתנו ניתן לטפל בהם בקלות ובמהירות.

רונית גילר, מנהלת סניף סופר-פארם בדיזנגוף סנטר מסבירה: "ידיים בכלל וציפורנים בפרט הן ראי הנפש והגוף שלנו, הרבה פעמים מראה הציפורניים מעיד על חוסרים בגוף של ויטמינים ומינרלים. בכדי לשמור על מראה בריא וייצוגי ולעזור להן להיראות שקופות, חלקות ובריאות מומלץ לטפח אותן בשיגרה באמצעות תכשירים יעודיים ולהימנע ממספר הרגלים מזיקים"

shutterstock_222804646

הטיפים של רונית לטיפוח הציפורניים:

1. בראש ובראשונה יש למרוח קרם ידיים שיזין את עור כפות הידיים ולהקפיד למרוח גם את האזור שמסביב לציפורן.

2. מומלץ למרוח שמן ייעודי להזנת הציפורן פעם ביום תוך כדי עיסוי בסיס הציפורן. את השמן אפשר למרוח גם כשיש לק. הוא מגן על העור שמסביב לציפורן (קיוטיקל) וכשזה שלם הוא שומר שלא יהיה זיהום ומאפשר צמיחה טובה יותר.

3. אסור לגזור את העור מסביב לציפורן. פעולה זו חושפת את האזור לזיהומים וגורמת לו לגדול מהר ועבה יותר. מומלץ להשתמש בחומר שמסיר את העור המיותר בעדינות או לדחוף אותו מהציפורן באמצעות מכשיר ייעודי מערכת המניקור.

shutterstock_317413307

4. לאחר רחיצת ידיים חשוב לייבש אותן היטב.

5. להלבנת ציפורן צהובה כתוצאה מלק אדום או סיגריות, אפשר להשתמש בתכשירים מלבינים או בדרך הטבעית באמצעות שפשוף הציפורן עם לימון.

6. בזמן טיפול המניקור/פדיקור בידקו שהמניקוריסטית מחטאת את כל המכשירים על מנת לא להעביר את פטרת הציפורניים מלקוחה ללקוחה. כשמדובר בפצירה מומלץ להשתמש בפצירות חד פעמיות.

shutterstock_317412350

7. לפני מריחת לק מירחו מחזק ציפורניים ומעליו בסיס שגם ממלא את החריצים ויוצר בסיס חלק ויפה יותר וגם מגן על הציפורניים מפני חדירת הכימיקלים והצבע שמכיל הלק.

8. הסירו את הלק באמצעות מסיר לק ללא אצטון. אצטון חודר לציפורן ומייבש אותה.

9. בעת גזירת הציפורן, חובה לגזור ישר, על מנת שהציפורן לא תהפוך לחודרנית.

10. כשמשייפים את הציפורן, חשוב לעשות זאת רק לכיוון אחד ולא הלוך וחזור, על מנת להימנע מפיצול של הציפורן. הקפידי על שיוף עדין לפחות אחת לשבוע ובאופן מיידי בכל פעם שהציפורן נשברת או נסדקת.

בנוסף לטיפולים החיצוניים יש להקפיד על תזונה מאוזנת עשירה בויטמינים (בעיקר ויטמין B), סידן אבץ וברזל, ולהימנע ממגע ישיר עם חומרי ניקוי המכילים כימיקלים. הפכי את הכפפות החד פעמיות לחברותייך הטובות בכל פעולות הניקיון. הידיים והציפורניים יודו לך.

כמו כן, הימנעי משימוש בציפורניים לפעולות שונות כמו גירוד מדבקות, פתיחת פחיות וכיו"ב, כל פעולה כזו פוצעת ומחלישה אותן.

מוצרים לטיפוח הציפורניים מהסופר-פארם

צילום יחצמימין לשמאל: מחזק ציפורניים של לייף, מחיר: 11.90 שקל | מחזק ציפורניים של קרליין, מחיר: 12.90 שקל | מחזק ציפורניים של SinfulColors, מחיר: 10 שקלים | שמן הזנה לציפורן של תפוח טכנולוגיות, מחיר: 55 שקל | סרום לטיפוח הציפורן עם שמנים טבעיים וויטמינים של שיק, מחיר: 50 שקל. 

 צילום יחצקרם טיפולי לטיפוח הציפורן המזין את בסיס הציפורן ומעודד צמיחת ציפורניים חזקות של פלקסיטול, מחיר: 54.90 שקל | באפר ארבעה שלבים לשיוף, השטחה, החלקה והברקה של של אורלי, מחיר: 29 שקל | רידג' פילר למילוי חריצים והחלקת הציפורן של אורלי, מחיר: 60 שקל | מסיר לק בתוספת גליצרין להענקת לחות של לייף, מחיר: 10 שקלים (במקום 18.70) | שמן אפריקוט לטיפוח הציפורן והעור סביבה של דיור, מחיר: 128 שקל. 

 צילומים: שאטרסטוק, יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה