המדע קבע: ישנם 4 טיפוסים במקום העבודה

מדענים בדקו ומצאו שהאישיות משפיעה לא פחות על העבודה שלנו ושבכל מקום עבודה קיימים ארבעה טיפוסים עיקריים. החלוצה, הנהגת, המתאמת והשומרת - איזה טיפוס את?

16/03/2017
חן קרופניק קבלו עדכונים מחן
  • בדואר
  • RSS

מדענים טוענים שבכל מקום עבודה, קיימים ארבעה טיפוסים שונים. ידוע לנו שהאישיות שלנו משפיעה על חיי האהבה שלנו ועל מערכות היחסים שלנו, אבל האם אי פעם עצרנו לחשוב כיצד האישיות שלנו משפיעה על חיי העבודה שלנו? מדענים בדקו ומצאו שהאישיות משפיעה לא פחות על העבודה שלנו ושבכל מקום עבודה קיימים ארבעה טיפוסים עיקריים.

חוקרים, מהמרכז העסקי דלויט, חברו ביחד עם הלן פישר, חוקרת התנהגות חברתית מאוניברסיטת ראטגרז וחוקרת ביולוגיה, תאית ליי סילבר, על מנת לבדוק ולחקור סגנונות אישיות והתנהגות של יותר מאלף אנשים שונים במקום עבודתם. רוב האנשים יכולים להתאים לכל אחד מהטיפוסים שבמחקר , תלוי מצב וזמן, אך רובם משתייכים לטיפוס אחד או שניים  עיקריים. רוצה לדעת איזה מין טיפוס את? המשיכי לקרוא!

החלוצה

הטיפוס הזורם, היוזם, מתמקדת בתמונה הגדולה, ספונטנית, מוכנה לקחת סיכונים, מתרגלת לסביבה החדשה ובעלת דמיון פעיל.

סגנון אישיות זה הוא מאוד נפוץ בעיקר בקרב מובילים. טיפוסים חלוצים אוהבים לנסות ולהתנסות בדברים חדשים ולא אוהבים להטריד את עצמם בפרטים הקטנים ולהתעסק בדברים טכניים. הם חולמים בגדול ומוכנים לקחת סיכונים בשביל להצליח. החיסרון הוא שהם לרוב בעלי ביטחון עצמי עודף ופועלים ברוב הפעמים לפי דחפים מידיים ולא עוצרים להקשיב לאחרים ולראות את הדברים בפרספקטיבה אחרת.

הנהגת

לוגית, עניינית, מרוכזת, מתונה, סקרנית במיוחד ומוכנה להתנסות בדברים חדשים.

סגנון אישיות זה אוהבים לראות תוצאות ולקבל מידע רלוונטי ומדויק. הם נוטים לאבד את הסבלנות די מהר ולכן לעיתים מוציאים לפועל את הרעיונות שלהם ללא בדיקה מספקת או בלי הבנה עד הסוף של הנעשה. טיפוסים כאלה צריכים ללמוד לחשוב רגע ולהתייעץ לפני שהם קופצים על ההזדמנות הראשונה שנקרית בדרכם.

קבוצת נשים ביחד

אולי יעניין אותך לקרוא:

13 דרכים לגרום לאנשים לאהוב אותך

9 טיפוסים שלא שווים את המאמץ שלך

10 מקומות העבודה הכי טובים לנשים

המתאמת

אמפתית, בעלת מוטיבציה, נמנעת מעימותים, שמרנית.

סגנון אישיות זה הוא טיפוס שאוהב אנשים. הם מאמינים שבשביל ליצור אווירה טובה במקום העבודה חייבים לדאוג למוראל גבוה ולהסתדר יחדיו. הם יזמו שיחות עם חבריהם לעבודה ויעדיפו לדבר ולקשקש רוב הזמן מאשר לעבוד תכלס. הם ימנעו מחיכוכים וויכוחים על מנת לשמור על אווירה שקטה ונינוחה. במקרים רבים הטיפוסים האחרים ירדו בהם ויתנו להם הוראות מהסיבה הפשוטה שהם מעדיפים לבצע בשקט מאשר לעורר ויכוח או להתנגד. הם מאוד יעילים ונחוצים בעבודה שכן הם עובדים מעולה בצוות.

 השומרת

 מאופקת, שמרנית, יורדת לפרטים, פרקטית ומעשית, נאמנה.

סגנון אישיות זה הוא פרפקציוניסט ולכן רוב האנשים שהם טיפוס כזה הם לחוצים מאוד. הם בודקים כל דבר מספר פעמים ומוודאים את כל הפרטים לפני שהם ניגשים למשימה. הם יחשבו כמה פעמים לפני שיגידו משהו וידברו רק כשהם בטוחים שיש להם מה להגיד ומה שיש להם להגיד הוא נכון. קורה לרוב שהם מנודים משיחות או שלא מתייחסים לדעתם אך עליהם להיות יותר אסרטיביים ולעמוד על דעתם ולזכור שגם להם יש מה לומר ולהשמיע את מה שיש להם לשתף. עליהם ללמוד לשחרר ולא להיתקע על כל פרט ופרט.

לא משנה מהי האישיות שלכן ומהו הטיפוס אליו אתן שייכות, החוקרים ממליצים לייצר קשרים בעבודה דווקא עם הטיפוסים המנוגדים אליכם ואלה שמשלימים אליכם על מנת לייצר איזון. בנוסף, שווה תמיד ללמוד מטיפוסים אחרים ואפילו לאמץ כמה מהתכונות שלהם. לפי המחקרים- הנהגת צריכה לעבוד עם המתאמת והחלוצה צריכה לעבוד עם השומרת. אלו השילובים המוצלחים ביותר שיביאו לתוצאות הטובות ביותר ויצליחו להוציא מכל טיפוס את המירב!

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה