גברת צרפת

העיתונאית ואלרי טרירויילר עצמאית, דעתנית, ומעולם לא נישאה לבן זוגה, נשיא צרפת החדש פרנסואה הולנד. האם לפנינו מודל חדש לאישה הראשונה? טל שניידר מנתחת

10/05/2012
טל שניידר קבלו עדכונים מטל
 • RSS
»

בצרפת מתלבטים: איך לכנות את ואלרי טרירויילר, העיתונאית הותיקה ובת הזוג של נשיא צרפת החדש, פרנסואה הולנד?

האם היא הגברת הראשונה למרות שמעולם לא נישאה להולנד? שמא היא "השותפה לחיים הראשונה"? לא, זהו כינוי מעט מאולץ. אולי החברה הראשונה? הידועה בציבור הראשונה? בת לוויה? הדיון העסיסי הזה בעיתונות האירופית, כולל הפנית שאלות להולנד בנוגע לכוונות הנישואין שלו (אין לו שום כוונות כאלה) מלמדים רבות על האישה העצמאית החדשה הזו, שלפתע באמצע החיים, בזוגיות שלישית, מצאה את עצמה לצידו של ראש המדינה.

“אני אתגמש למען כללי הפרוטוקול. אבל אני אצטרך למצוא את מקומי. מעולם לא חלמתי להגיע להיות הגברת הראשונה והדבר שאני מפחדת ממנו יותר מכל, הוא אובדן החירות הפרטית שלי" היא אמרה לפני הבחירות בראיון לBBC.

טרירויילר  - בצרפת מכנים אותה גם ה'רוטווילר' – כבר היתה נשואה פעמיים ויש לה שלושה ילדים מנישואיה הקודמים. היא גדלה להורים ממעמד "הבורגנות המתפוררת" כפי שהיא כינתה זאת וכל חייה עבדה קשה כדי לפרנס. בגיל צעיר החלה לעבוד בתור עיתונאית ובמשך 23 שנה, התמידה במקום אחד: המגזין ParisMatch, שם כיסתה את התחום הפוליטי. כאשר הודיע הולנד שהוא עומד להתמודד על נשיאות צרפת, הבינה טרירויילר כי לא תוכל להמשיך לדווח על הפוליטיקה הצרפתית ועברה לכתוב בנושאי תרבות.

בצירוף מקרים פוליטי מעניין, אחת ממשימותיה העיתונאיות מלפני 20 שנה, היתה לראיין את סגולן רויאל, אז בת 38 ובת הזוג (ללא נישואין) של פרנסואה הולנד. רויאל, כבר אז פוליטיקאית בולטת, היתה השרה לאיכות הסביבה ובשבתה בממשלה, היתה השרה הראשונה בצרפת שילדה תינוק תוך כדי משרתה הרמה. טרירויילר הגיעה לחדר בית החולים כדי לשוחח עם רויאל עבור המגזין.

במהלך השנים פגשה טרירויילר את הזוג רויאל-הולנד והחל משנת 2000 ידידותה עם הולנד העמיקה. ב 2005, והולנד עדיין בן הזוג של רויאל, התחיל הרומן בין השניים וב 2007, דקה אחרי שרויאל הפסידה את הבחירות לנשיאות לסרקוזי, נפרדו הולנד ורויאל לתמיד והולנד החל לנהל את חייו המשותפים עo טרירויילר.

“אני מרגישה כאילו הפכתי לאייטם בתוך אחת הכתבות שלי" היא אמרה בראיון לפני הבחירות. "כמו אחד מאותם הספרים בהם דמות מן הקהל נכנסת לתוך המסך והופכל לחלק מן הסרט".

טרירויילר אולי אינה זוהרת כדוגמנית העל-הזמרת קרלה ברוני, וגם לא משרה מכובדות ושיק אלגנט כמו בנדט שיראק, אך היא מביאה עמה את החן שלה. והצרפתים אוהבים לעסוק בסגנון החדש שלה, בעצמאותה, במחשבה הפתוחה והחופשית. ובניגוד לקודמותיה, גם יש לה פה.

מגזין הבית שלה לא הצליח להתאפק ופרסם כתבה גדולה עליה כשהיא בשער וזאת מבלי לתאם איתה מראש. טרירולייר לא נשארה חייבת וציינה בטוויטר "זהו הלם למצוא את עצמך על העמוד הראשון של העיתון בו אתה עובדת. אני כועסת כשאני רואה את השימוש שהם עשו בתמונות בלי הסכמה שלי ובלי ליידע אותי.”

טרירויילר מנסה להימנע מעיסוק ישיר בפוליטיקה, אך בכל זאת ליוותה את הקמפיין מקרוב ולמרות שלא התראיינה בנוגע לכך, בצרפת מייחסים לה את האחריות על הורדת עשרה קילו ממשקלו של הולנד ושינוי המראה החיצוני. ומדוע הצרפתים מכנים אותה רוטוויילר? כיוון שעל פי הסיפורים בעיתונות הצרפתית, טרירויילר נתנה סטירה לקולגה אחרי שהוא התבטא באופן סקסיטי כלפי נשים.

טרירויילר עושה היסטוריה בעצם כניסתה לתפקיד הלא מוגדר ובשאיפתה להמשיך לעבוד ולא למלא תפקיד רשמי.

פוליטיקאים ופוליטיקאיות לא נשואים, גרושים ונואפים כבר היו שם למכביר. אך אפילו סרקוזי, העדיף לשאת את קרלה ברוני לאישה ולמלא את התפקיד כשהם מהוגנים.

טרירויילר היא בסך הכל חידה. ולא בטוח שתצליח להיות ייצוגית. בדבר אחד היא כבר מצליחה מעצם היותה: היא מודל חדש לאישה ראשונה. עצמאית, דעתנית, בלתי תלויה ולא נשואה.

>> הפלוג, הבלוג הפוליטי של טל שניידר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • cheap Vivienne Westwood Jewellery 14/09/2014

  cheap Vivienne Westwood Jewellery

  Westwood also showed loosely-fitted, striped shirt-dresses; wide-collared jackets layered over longer shirts and trousers; and bow-tied bustiers with baggy jeans, held up by a single brace, slung crosswise over the body.

 • Google 20/09/2014

  Google

  Every as soon as in a when we opt for blogs that we study. Listed beneath would be the newest web-sites that we decide on.

בחזרה למעלה