הלינץ' בבאר שבע: בגלל שהוא שחור

כדאי שנתחיל להפנים מה שקורה כאן. הלינץ' המחריד שיהודים ביצעו אמש בהפטום זרהום, בן 29 מאריתראה, קשור לעובדה שהוא שונה מאיתנו, ושהדם שלו שווה כאן פחות משלנו. ברוכים הבאים לישראל 2015, מדינת אפרטהייד לכל דבר ועניין

19/10/2015
קרין לויט פרידריך קבלו עדכונים מקרין לויט פרידריך
  • RSS

לינץ' בתחנה המרכזית בבאר שבע. צילום: מתוך יוטיוב

לא "מסתנן", לא "סרטן בגוף האומה", לא "כושים מסריחים תחזרו לאפריקה בואו נצית לכם את גני הילדים".

"אזרח אריתראה". כך כונה הבוקר בכלי התקשורת הפטום זרהום, בחור בן 29 שעובד במשתלה בדרום הארץ והגיע אתמול לבאר שבע כדי לחדש את אשרת השהייה שלו.

שלא תבינו לא נכון. דמו עדיין שווה פחות מדם חייל ישראלי. על פי דוברי כוחות הביטחון, והכתבים שמחרים מחזיקים אחריהם, עומרי לוי, החייל הישראלי, "נרצח בפיגוע", ואילו זרהום, שלא ניתן לדמיין את רגעי האימה שהוא עבר אתמול בערב, כשהוא ירוי, שוכב על הרצפה המזוהמת של התחנה המרכזית חסר אונים וחסר הגנה, ושורה של גברים מבצעים בו מעשי התעללות מחרידים בזה אחר זה, רק "נורה בשוגג" או "נהרג".

האירוע היה בלתי נתפס באכזריותו. זרהום ניסה לברוח משם. רצה להימלט מזירת הפיגוע הקשה. אבל הם פשוט לא נתנו לו. אחרי שקב"ט התחנה ירה בו בטעות, והוא נשאר מוטל על הרצפה מדמם ובלי יכולת לזוז, האימה החלה. בהתחלה מישהו ירק עליו, אחר כך עוד מישהו הביא ספסל ברזל כבד וריתק אותו באמצעותו אל הרצפה, ועוד מישהו הטיח כיסא בראשו. ואז התחילו הבעיטות. וגופו פשוט היטלטל על הרצפה, חסר תנועה. כאילו היה חרק, ג'וק שדורכים עליו, ולא אדם.

ולמה זרהום חטף מכות והתעללויות? כי זה מה שקורה כאן עכשיו. בישראל 2015, דמם של המהגרים מאפריקה שונה מדם יהודים. בישראל 2015 הצבעים ועוד איך מסתירים אדם מאדם, דם מדם. וזה עוד שלב מחריד בהידרדרות הנוראית שלנו כחברה. והכי נורא - שזה קורה בחסותם ובעידודם של מנהיגינו.

כן, השרה מירי רגב, המקרה הזה הוא גם באשמתך. זה המשך ישיר לאותה התבטאות אומללה שבה כינית את מבקשי המקלט "סרטן". וגם באשמתך, חבר הכנסת יאיר לפיד, שאמרת רק לפני יומיים "כוחות הביטחון צריכים לדעת שיש להם גיבוי. שלא יחשבו פעמיים אם לירות או לא לירות". ומה עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שקרא לאזרחים לשאת נשק ו"להגן על עצמם", ואם אין נשק, אז שישתמשו במה שיש. כיסאות, ספסלים - למה לא? - מכל הבא ליד.

תגידו, באמת לא חשבתם שהקריאות המתלהמות והפופוליסטיות שלכם יביאו למקרים כמו זה? שהאזרחים לא ירגישו בעקבותיהן שקצת מותר להם להרביץ, לירות, להתעלל  בכל מי שנראה שונה מהם? בכל מי שדתו שונה, צבע עורו שונה, המבטא שלו לא מוצא חן בעיניהם?

אז עכשיו פתאום, אחרי המעשה הנורא שאנחנו עשינו, אנחנו, החברה הישראלית, היהודית, הנאורה, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, הצבא המוסרי ביותר בעולם, הווילה בג'ונגל, זרהום עלה בעינינו לדרגת "אזרח".

כל הכבוד באמת. 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה