הנסיך ויליאם מגיע לישראל, מה בתכנית?

הדוכס מקיימברידג' יבקר לראשונה בארץ הקודש במסגרת ביקור במזרח התיכון ובין האירועים המתוכננים, יפגוש הנסיך ויליאם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת נשיא המדינה, רובי ריבלין

13/06/2018
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

ב-25 ביוני יגיע לארץ לראשונה במסגרת ביקור פורמלי נציג מטעם משפחת המלוכה הבריטית, הנסיך ויליאם. ארמון קנזינגטון פרסם את לוח הזמנים של הביקור והבהירו שהביקור, גם אם הוא רשמי ולא ביקור פרטי,  אינו ביקור פוליטי. בביקור צפוי הנסיך לפגוש את נשיא המדינה, רובי ריבלין ואת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הוא אף ישתתף באירוע חדשנות בתל אביב שפרטיו עדיין לא סגורים.

הנסיך ויליאם יגיע ללא אשתו קייט מידלטון וילדיהם הצעירים  וינחת בשדה התעופה בשעות הערב של ה-25 ביוני, אחרי שיבקר בירדן. במהלך ביקורו הוא ישהה במלון המלך דוד בירושלים ואת יומו הראשון יפתח בביקור ב"יד ושם", שם יסייר בתערוכה, יניח זר ויפגוש ניצולי שואה וניצולים מהקינדר-טרנספורט (הילדים שהועברו מגרמניה ומדינות נוספות באירופה לבריטניה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה).

הנסיך ויל צילום Jack Taylor/Getty Images

במסגרת הביקור, ייפגש הנסיך עם ראש הממשלה ועם רעייתו במעונם ולאחר מכן יפגוש את נשיא המדינה, רובי ריבלין. כמו כן, הוא צפוי להגיע ליפו ולהיפגש שם עם פעילים צעירים ממכון פרס לשלום ומארגון "שער שוויון", שמעניק מסגרת חינוכית, חברתית וספורטיבית לילדים מהפריפריה. אם הכל ילך כשורה, הנסיך גם יצפה במשחק כדורגל שיארגנו שני ארגונים. אם אתם מהמרכז וקיוויתם שהנסיך הפופולרי יבקר בתל אביב, תהיו רגועים. הוא אמור לסיים את היום הראשון בעיר התוססת ולהשתתף בקבלת פנים במעונו של השגריר הבריטי, דיוויד קוורי, ברמת גן.

קייט מידלטון וויליאם צילום John Stillwell - WPA Pool/Getty Images

בביקור, שעל פי ארמון המלוכה "מצפים לו מאוד", ייכלל גם סיור במוזיאון בית העיר בכיכר ביאליק, שם אמור ויליאם לקחת חלק באירוע חדשנות היי-טק ולפגוש נציגי חברות סטארט אפ שיציגו את המצאותיהם. הוא יפגוש גם נציגי ארגונים ופעילים חברתיים  בתחומי הנוער והסביבה וימשיך  בצהרי היום  לרמאללה. בביקור זה, שהוא הראשון של נציג מבית המלוכה בשטחי הרשות הפלסטינית, ייפגש ויליאם עם יו"ר הרשות, אבו מאזן. הנסיך אמור לקחת חלק באירועים העוסקים בפליטים הפלסטינים ובתרבות, המוזיקה והמזון מטעמם. הוא יפגוש גם צעירים פלסטינים ובערב הוא אמור להשתתף בקבלת פנים במעון הקונסול של בריטניה בירושלים.

ביום האחרון לביקורו יגיע הנסיך להר הזיתים, שם יצפה לעבר נוף העיר העתיקה ומשם יעבור לכנסיית מריה מגדלנה, שם טמונה סבתא רבא שלו, הנסיכה אליס (אמו של הנסיך פיליפ). במסגרת הביקור צפויים להתקיים אירועים נוספים שמיועדים לאפשר לו להעמיק את הבנתו וולהעניק כבוד לדתות ולהיסטוריה של האזור. עבור הנסיך מדובר בביקור חשוב בהיבט ההיסטורי והחברתי ולדבריו הוא "נרגש להגיע לישראל ולשטחים הפלסטינים הכבושים". מטרתו היא לחזק את הידידות בין ירדן לממלכה המאוחדת.

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה